קורס תכנות מחשבים

להשתלב במקצוע מבוקש ויוקרתי

קורס תכנות מחשבים
אם עולם המחשבים וההייטק הוא המקום בו אתם רואים את עתידכם ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מלאת יצירתיות ורווחית – ולעסוק בפיתוח תוכנות, כנראה שהלימודים בקורס תכנות מחשבים מיועדים עבורכם. לימודים איכותיים אלו ידאגו להכשירכם במיטב הידע והכלים בתחום – כך שמיד בסיומם תוכלו להשתלב בעבודה בתחום מבוקש ורווחי זה.

אז אם גם אתם רוצים להשתלב בלימודי תכנות מחשבים (הידועים גם כלימודי תכנות ולימודי הכשרת מתכנתים) – אך אינכם יודעים כיצד ואיפה מתחילים, הגעתם בדיוק למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב על הלימודים בקורסי התכנות השונים – ואף תוכלו ליצור קשר עם המכללות ומוסדות הלימוד המובילים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס תכנות מחשבים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תכנות מחשבים הוא תהליך כתיבתו, בדיקתו ותחזוקתו של קוד המקור של תכנית מחשב. מלאכת התכנות מתבצעת בשפת תכנות הנבחרת בהתאם לאופי התוכנית הנכתבת ולמקובל במקום העבודה או הפרויקט שבמסגרתו נכתבת התוכנית. שפת תכנות היא אוסף חוקים תחביריים וסמנטיים שבאמצעותם ניתן להורות למחשב באופן מפורט אילו פקודות ופעולות עליו לבצע בתחומים שונים ומגוונים.

תהליך התכנות דורש ידע ומומחיות בנושאים רבים, כגון אלגוריתמיקה ולוגיקה – אך גם יצירתיות רבה, ועל כן העבודה בתחום היא מגוונת ומרתקת.

קהל יעד

הלימודים בקורס תכנות מחשבים מיועדים למי שרוצה לפצוח בקריירה מרתקת ומוצלחת בעולם המחשבים וההייטק ולהשתלב בתפקידי תכנות. כמובן שהלימודים מתאימים במיוחד במי שהתברכו לכישורים הנדרשים למתכנת האיכותי – יצירתיות, יכולות אנליטיות גבוהות ומשיכה לעולם המחשבים.

אם אתם מתעניינים בלימודי תכנות מחשבים – אולי תגלו עניין גם בקורס פיתוח אפליקציות או בלימודי אחת משפות התכנות הנפוצות – C, ++C, JAVA וכו'.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס תכנות מחשבים כוללים, בד"כ, דרישה לידיעת אנגלית ברמה גבוהה והיכרות עם עולם המחשבים (ברמת משתמש). ראיונות אישיים ומבחני כניסה שונים מהווים אף הם תנאי קבלה נפוצים בחלק מהמכללות בתחום.

כמו כן, חלק מקורסי תכנות מחשבים מיועדים רק לבעלי רקע וניסיון רלוונטי – השולטים לפחות באחת משפות התכנות הבסיסיות.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מתכנתים תלוי, כמובן, במספר שפות התכנות הנלמדות ועומק הלימודים והתרגולים המעשיים בקורס, ועל כן, לצד קורסים קצרים יחסית, הכוללים "רק" כ-100-200 שעות לימוד אקדמיות, קיימים גם קורסים מקיפים וארוכים – המונים בין 300 ל-700 שעות לימוד.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מפתחים אלו – אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם:  מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודי ערב ולימודי שישי בבוקר – במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב אף הם בנוחות בלימודים מעשירים אלו.  

נושאי לימודים

הלימודים בקורס תכנות מחשבים דואגים להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום – וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים לצד תרגולים מעשיים רבים – לרבות השתתפות בפרויקט גמר מונחה (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).

כיוון שהיצע הקורסים בתחום תכנות המחשבים הוא רב – נושאי הלימודים המדויקים משתנים בין קורס למשנהו – וכל אחת מהמכללות בוחרת להתמקד בלימודי שפות תכנות אחרות. על אף הבדלים אלו, לימודי תכנות מחשבים כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים והתכנים הבאים:

לוגיקה; סטטיסטיקה; מערכות הפעלה;  מתמטיקה; אלגוריתמים; הצפנה; מבני נתונים; בינה מלאכותית; מסדי נתונים; תכנות בגישה מונחת עצמים, מערכות הפעלה Interoperability, Debugging, מבוא לבדיקות תוכנה; הכרות עם כלי פיתוח חדישים, כגון ASP, ADO, LINQ, Silverlight, WPF, WCF/Web Services  ועוד שלל נושאי לימוד – וכמובן גם התעמקות והתמחות במספר שפות תכנות מובילות ונפוצות.

תעודה

בוגרי קורס תכנות מחשבים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. בוגרי הלימודים יוכלו לגשת למבחני ההסמכה הבינלאומיים, הנערכים על ידי החברות המובילות בתחום – כמבחני ההסמכה של מיקרוסופט MCSD – ואם הם יעברו אותם בהצלחה, הם יקבלו תעודת הסמכה יוקרתית ומבוקשת במיוחד.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס מתכנתים – ייפתח בפני הבוגרים עולם שלם של אפשרויות תעסוקה מרתקות בעולם המחשבים וההייטק. הם יוכלו לעבוד כעצמאיים או כשכירים בחברות הטכנולוגיה המובילות, במיזמי סטארט אפ פורצי דרך ובכל ארגון ועסק הנדרש לשירותיהם של מתכנתים איכותיים.
איפה אפשר ללמוד קורס תכנות מחשבים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תכנות מחשבים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?