קורס DBA

לימודי ניהול בסיסי נתונים

קורס DBA
אם התברכתם ביכולת אנליטית גבוהה ומשיכה לתחומים ריאליים, ואתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ורווחית בעולם ההייטק והמחשבים – הלימודים בקורס DBA – מנהלי בסיסי נתונים יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים איכותיים אלו יקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום מבוקש זה – ואף יכינו אתכם למבחני ההסמכה הבינלאומיים שיקנו לכם תעודות יוקרתיות במיוחד, מטעמן של החברות המובילות – מיקרוסופט ואורקל.

מגוון הקורסים בתחום הוא רב – חלקם מיועדים לחסרי רקע וניסיון וחלקם לעובדים מנוסים בעולם מערכות המידע, חלקם קצרים יחסית וכוללים הכשרה רק לסביבת מיקרוסופט – וחלקם מקיפים ואורכים וכוללים הכשרה גם לסביבת אורקל – כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס המתאים לו ביותר. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי DBA.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס DBA מיועדים למעוניינים בעבודה מרתקת ונדרשת בעולם ההייטק ככלל וניהול בסיסי הנתונים בפרט, והם מתאימים במיוחד לתוכניתנים, אנשי מערכות מידע, מנהלי תשתיות ומנתחי מערכות, המעוניינים להתמקצע בתחום.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ניהול בסיסי נתונים DBA כוללים, בדרך כלל, דרישה לידיעת אנגלית ברמה טובה יכולת חשיבה אנליטית והיכרות (בסיסית לפחות) עם עולם המחשבים. מרבית המכללות אף מקיימות ראיונות קבלה ומבחני מיון, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

חלק מהקורסים בתחום מיועדים רק לבעלי רקע וניסיון בעולם המחשבים, ההייטק ומערכות המידע.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ניהול בסיסי נתונים – DBA משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים (ישנם קורסים המתמקדים רק בסביבת SQL Server 2012 של מיקרוסופט, קורסים המתמקדים רק בסביבת אורקל וקורסים להכשרה בשתי הסביבות), כמו גם בהתאם לרמת ההיכרות ההתחלתית של התלמידים עם התחום.

הקורסים הקצרים יחסית – אלו המתמקדים רק בסביבת מיקרוסופט או אורקל, מונים, בד"כ, בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים הארוכים והמקיפים – המכינים את בוגריהם למבחני ההסמכה הן של מיקרוסופט והן של אורקל – מונים בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חצי שנה לשנה וחודשיים – בהתאם למספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר – כך שגם אנשים עסוקים במיוחד (דוגמת עובדים במשרה  מלאה) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס מנהלי בסיסי נתונים – DBA הם איכותיים במיוחד וכוללים שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם תרגולים רבים והתנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע והכלים בתחום – ואף מוכנים למעבר מוצלח של מבחני ההסמכה הבינלאומיים של מיקרוסופט ואורקל.

לעיתים קרובות כוללים לימודי DBA את התכנים הבאים: מבוא לבסיסי נתונים, שפת ה SQL, תכנון ובנייה של בסיסי נתונים, גיבויים ושחזורים, אחזור מערכת לאחר נפילות, ביצוע גיבוי תקופתי ובדיקת הגיבויים, אנליזה של תפקוד בסיס הנתונים ושיפור ביצועיו, תחזוקת data dictionary, עיצוב ואדריכלות בסיסי נתונים, התקנת תוכנות חדשות, התקנת חומרה ותוכנה באמצעות מערכת ניהול ה Admin, ניהול אבטחת מידע, ניתוח מידע, עיצוב בסיסי נתונים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס DBA, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרים אשר יעברו בהצלחה את מבחני ההסמכה הבינלאומיים של אורקל יהיו זכאים לתעודות הבינלאומיות היוקרתיות – OCA  ו- OCP, ואם ייגשו הבוגרים גם למבחני מיקרוסופט ויעמדו בהם בהצלחה – יהיו זכאים לתעודה יוקרתית נוספת – MCSA, מטעם מיקרוסופט העולמית.
איפה אפשר ללמוד קורס DBA?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס DBA
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?