קורס תיב"ם

תכנון וייצור באמצעות מחשב

קורס תיב"ם
אם התברכתם בכישורים טכנולוגיים טובים ואתם מעוניינים להשתלב בעבודה נדרשת ומבוקשת בתעשייה – כדאי לכם להכיר את לימודי התיב"ם – תכנון וייצור באמצעות מחשב: לימודי הכשרה מקצועית איכותיים, ההופכים מבוקשים במיוחד לאחרונה – עם עליית השימוש בטכנולוגיית מחשוב לצורך תכנון, עיצוב וייצור מוצרים בתעשיות השונות.

לימודי תיב"ם כוללים שני מסלולי הכשרה עיקריים – קורס תיב"ם – הפעלת כרסומת ומחרטה קונבנציונאלית ו-CNC וקורס תיב"ם – חריטה וכרסום. שני מסלולי לימוד אלו הם איכותיים במיוחד וידאגו להכשירכןם במיטב הידע והכלים בתחום – כך שמיד עם סיומם תוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תיב"ם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס תיב"ם מיועדים לכל המעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית לעבודה מבוקשת ונדרשת בתעשייה. חלק מהקורסים מיועדים לחסרי כל רקע וניסיון בתחום , וחלקם – למי שכבר צברו בו מעט ניסיון מעשי או השלימו קורסים בסיסיים בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי תיב"ם, אולי תגלו עניין גם בקורס עריכת מעגלים מודפסים, קורס ריתוך אלקטרודות ו-CO2, קורס עובדי ייצור באלקטרוניקה וכו'.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס תיב"ם חריטה וכרסום כוללים, בד"כ, את הדרישות הבאות: סיום 11 שנות לימוד (לעיתים ניתן להתקבל גם עם 10 שנות לימוד בלבד) ומעבר של ריאיון אישי. חלק מהקורסים פתוחים לקהל הרחב – וחלקם רק לבעלי רקע/ ניסיון מעשי בתחום.

תנאי הקבלה לקורס תיב"ם – הפעלת כרסומת ומחרטה קונבנציונלית כוללים, לרוב, את הדרישות הבאות: סיום 10 שנות לימוד לפחות ומעבר של מבדקי התאמה/ ראיונות אישיים או קבוצתיים.  

משך לימודים

משך הלימודים בקורס תיב"ם משתנה בהתאם למסלול הלימודים הנבחר ורמת הכשרתם ההתחלתית של הבוגרים: קורס תיב"ם חריטה וכרסום כולל, בד"כ, כ-180 שעות לימוד לבעלי ידע וניסיון בתחום (כמפעילי וכווני CNC, לדוגמא), וכ-250 שעות לימוד לחסרי ניסיון בתחום. קורס תיב"ם – הפעלת מחרטה וכרסומת, לעומת זאת, הוא ארוך יותר – וכולל כ-520 שעות לימוד לערך.

אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ו/או בימי שישי בבוקר, במטרה להקל גם על אנשים עובדים (או אנשים העסוקים מכל סיבה אחרת) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס תכנון וייצור באמצעות מחשב משלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים – המקנים לבוגרים את מיטב הידע בתחום, לבין השתתפות בתרגולים והתנסויות מעשיות רבות – הדואגים להטמעת החומר הנלמד והמקנים לבוגרים כלים ומיומנויות מעשיות לעבודה בתחום.

לימודי תיב"ם כוללים שני מסלולי לימוד עיקריים – קורס תיב"ם-  חריטה וכרסום וקורס תיב"ם- הפעלת כרסומת ומחרטה קונבנציונלית ו-CNC. נושאי הלימוד המדויקים משתנים, כמובן, בהתאם למסלול הלימודים בו בחרתם.

לימודי תיב"ם – חריטה וכרסום כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים הבאים: תורת המקצוע, תיב"ם - תכנון וייצור באמצעות מחשב, תכנות CNC עיוני, שיב"ם - שרטוט באמצעות מחשב, תורת החומרים, קריאת שרטוטים, מדידות והבטחת איכות, CNC  מעשי, ועוד.

לימודי תיב"ם – הפעלת כרסומת ומחרטה קונבנציונלית כוללים, לרוב, את התכנים הבאים: תורת המקצוע - כולל תורת הייצור, תורת החומרים, מדידות ואבטחת איכות, קריאת שרטוט, תכנות CNC עיוני - כרסום, סיב"ם-תיב"ם-כרסום solid works / solid cam, הפעלה מעשית של כרסומת ממוחשבת - CNC, הפעלת מחרטה וכרסומת קונבנציונאלית ועוד.

תעודה

בוגרי קורס תיב"ם, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לאחר מעבר המבחנים העיוניים והמעשיים הממשלתיים – יהיו זכאים הבוגרים לתעודה מקצועית מבוקשת מטעם משרד התמ"ת (הכלכלה).

שימו לב – חשוב לברר טרם ההרשמה כי תכנית הלימודים במכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת ומאושרת על ידי משרד התמ"ת. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הן איכותיות, בעלות מוניטין רב ומוכרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים.
איפה אפשר ללמוד קורס תיב"ם?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תיב"ם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?