קורס מידענות

כי ידע זה כוח

קורס מידענות
מאמינים כי ידע זה כוח? רוצים להפוך למומחים באיתור מידע, בדיקת מהימנותו, עריכתו וארגונו? רוצים לפתוח שלל אפשרויות תעסוקה מרתקות במגזר הציבורי או העסקי, ולעזור לארגונכם לזכות ביתרון על פני מתחריו? אם התשובה לשאלות אלו היא כן – הלימודים בקורס מידענות מיועדים עבורכם – והם יהפכו אתכם, תוך שנה לערך, למידענים מקצועיים, האוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

בימינו עתירי המידע – קיימת חשיבות רבה לא רק ליכולות לאתר מידע במהירות מתוך שלל המאגרים הקיימים, אלא גם לבדיקת מהימנותו וארגונו של המידע – שכן אחוזים ניכרים מהמידע באינטרנט אינם מהימנים במיוחד. יכולת ניהול איכותי של המידע מהווה יתרון משמעותי בעולם העסקי התחרותי (כמו גם בעולם האקדמי והציבורי) ועל כן הדרישה למידענים מומחים עולה בהתמדה. בואו לקרוא עוד על לימודי מידענות.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מידענות יתאימו לכם עד מאד אם גם אתם מאמינים כי ידע הוא כוח ואם אתם רוצים לפתוח לעצמכם אפיקי תעסוקה חדשים בתחום מרתק ומגוון זה. הלימודים מתאימים במיוחד לספרנים, המעוניינים להתמחות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי מידענות, אולי תגלו עניין גם בקורס ארכיונאות, קורס ספרנות, קורס ניתוח מערכות מידע או קורס ניהול מערכות מידע.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מידענות כוללים, בדרך כלל, לתואר ראשון אקדמי (לא משנה באיזה תחום) אך בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד ניתן להתקבל גם ללא תואר אקדמי – אלא על בסיס התאמה לתחום, הנבדקת על ידי ראיון אישי ומבחני התאמה. כמו כן, על מנת להתקבל ללימודים נדרשים המועמדים להיות בעלי שליטה טובה בשפה האנגלית והיכרות בסיסית (ברמת משתמש) עם עולם המחשבים והאינטרנט.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מידענות נע, בדרך כלל, בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות והלימודים בו נמשכים כשנה לערך. אם אתם מעוניינים בלימודי מידענות מקיפים ומעמיקים במיוחד – תוכלו לפנות ללימודי תואר ראשון במידענות, הנמשכים כשלוש-ארבע שנים וכוללים כ-1200 שעות לימוד אקדמיות לערך.

אם אתם רוצים להירשם ללימודי מידענות, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתתף בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים – ולעיתים אף בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

לימודי מידענות כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, המלווים בתרגולים רבים והתנסויות מעשיות מפתחות (לרבות סיורים מקצועיים מעשירים, בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד), כך שהכשרת הבוגרים הינה איכותית ומלאה, ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

הלימודים בקורס מידענות כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: מהי מידענות, חיפוש מידע מקצועי בעזרת מנועי חיפוש, הערכת מקורות מידע, אפיון תפקידו של המידען בארגון, אתרי מידע בעברית ובאנגלית, ארגון המידע, יישומי מחשב רלוונטיים,מאגרי מידע מסחריים, חיפוש מידע רפואי, מידע במדעי החיים, מידע עסקי, יכולת הערכת מידע, ארגון המידע בספרייה, שיטות חיפוש ואחזור מידע, הפקת מידע והפצתו, בניית מרכז מידע ארגוני וניהולו, שיווק מרכז המידע ושירותי המידע בארגון, זיהוי צרכי הארגון והלקוח במידע, מגבלות השימוש במידע, אתיקה ועוד.

תעודה

בוגרי קורס מידענות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי מידענות יוכלו להשתלב כמידענים בשלל עסקים וארגונים – במגזר העסקי והציבורי: בספריות וארכיונים, במוסדות אקדמיים, במשרדי ממשלה ובעסקים שונים. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי מידענות עסקית ומודיעין תחרותי.
איפה אפשר ללמוד קורס מידענות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מידענות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?