קורס שיטת האיזון

כל הפרטים על הלימודים

קורס שיטת האיזון
שיטת האיזון (Balance Method) היא שיטה טיפולית אשר צמחה מתוך הרפואה הסינית המסורתית, וליתר דיוק – מהדיקור הסיני, ואשר נועדה לטפל, בעיקר, בבעיות כאב, אולם היא יעילה גם למגוון בעיות נוספות. שיטה זו פותחה על ידי ד"ר ריצ'רד טאן, אשר הינו מומחה בעל שם עולמי לרפואה סינית, אשר הגיע למסקנה כי שיטת הדיקור המוכרת והנפוצה אינה מדויקת דיה, וכי ניתן להגיע באמצעות הטיפול בדיקור לתוצאות טובות ומהירות יותר, אם רק נבחר לשנות מעט את אופן הטיפול בדיקור.

יעילותה המופלאה של שיטה זו, אשר רבים טוענים כי יעילה אף יותר מהדיקור הסיני המסורתי, הפכה אותה לטיפול פופולארי, ההולך וקונה מקום של כבוד בעולם הרפואה המשלימה. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות השיטה, ואף למצוא פרטים רבים אודות לימודי שיטת האיזון במכללות המובילות. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטת האיזון של ד"ר טאן הינה שיטת דיקור הנבדלת מהדיקור הסיני המסורתי באי אלו מאפיינים:

ראשית, הדיקור בשיטת האיזון לא מתבצע על נקודות דיקור שעל האיבר הכואב או הפגוע עצמו, אלא הדיקור מבוצע על נקודות דיסטאליות – נקודות המרוחקות מהאיבר הפגוע. שנית, בניגוד לדיקור הסיני המסורתי, הדיקור של שיטת האיזון מביא, פעמים רבות, להקלה מידית בכאב, כמו גם להגדלת טווח התנועה ושיפור תפקוד האיבר. בדיקור הסיני המסורתי, לעומת זאת, ההטבה בתפקוד האיבר וההקלה בכאב תבוא, בדרך כלל, רק לאחר יום או יומיים.

מהירות השיפור וההקלה אותם חווים המטופלים, ויעילותה של השיטה לטיפול במגוון בעיות נרחב – מיגרנות, כאבים כרוניים, פריצות דיסק, חרדות, חוסר פוריות ורבות אחרות, גרמו לשיטה זו להפוך במהרה למבוקשת במיוחד, ורבים מבקשים לקבל טיפול בשיטה ייחודית זו. לאור זאת, הביקוש למטפלים מוסמכים בשיטת האיזון רב גם הוא, ועל כן מציעות מספר מכללות מובילות קורסים להכשרת מטפלים בשיטת האיזון.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס שיטת האיזון מיועדים עבור כל המעוניינים להתמחות בשיטת טיפול אפקטיבית זו. הלימודים מתאימים במיוחד עבור העוסקים בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, ובייחוד למטפלים ברפואה סינית ודיקור סיני (אקופונקטורה), המעוניינים להוסיף לארגז הכלים הטיפולי שלהם כלי טיפולי עוצמתי ויעיל זה.

תנאי קבלה

חלק גדול מהמכללות שמציעות לימודי שיטת האיזון אינן מציבות כלל תנאי קבלה – וכל המעוניין להצטרף ללימודים – מוזמן. מכללות אחרות, לעומת זאת, דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד), ולעיתים קרובות אף נדרשים המועמדים לעמוד בפני ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, חלק מהקורסים ללימודי שיטת האיזון מיועדים אך ורק למטפלים מוסמכים ובעלי ניסיון מעשי מתחומי הרפואה הסינית, הדיקור הסיני, הרפואה היפנית ותחומי טיפול קרובים אחרים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס שיטת האיזון משתנה בהתאם לעומק הקורס, היקפו וההסמכה הניתנת לתלמידים בסיומו. על אף ההבדלים במשכם של הקורסים השונים בתחום, בדרך כלל נמשכים הקורסים בנושא בין חצי שנה לשנה, ובחלק ממוסדות הלימוד נמשכים הלימודים אף שנתיים.

אם אתם מתעניינים בלימודי שיטת האיזון, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד נוחים במיוחד, המתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים (לעיתים בנוסף, ולעיתים במקום, הקורסים המתקיימים בשעות הבוקר) כך שכל אחד ואחת – גם אנשים עובדים, סטודנטים עסוקים ואימהות במנשרה מלאה, יכולים להשתלב בלימודים מרתקים אלו בשעות ובזמנים הנוחים להם ביותר.

נושאי לימוד

נושאי הלימודים בקורס שיטת האיזון הם רבים ומגוונים, ותלמידי הקורס נהנים מרכישת ידע עיוני רב ומעמיק על השיטה והפילוסופיה העומדת מאחוריה. כמו כן, כוללים הקורסים ללימודי שיטת האיזון התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, כך שכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמא מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כמטפלים בשיטת האיזון במרפאות רפואה משלימה בכל רחבי הארץ. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הוראה והדרכה בתחום, ולהעביר הרצאות להיכרות עם שיטה ייחודית זו לקהלים שונים. כמו כן, יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה טיפולית פרטית משל עצמם.

בוגרים אשר כבר עובדים במרפאה, קופת חולים או כל מקום אחר, יוכלו להוסיף שיטת זו לסל הכלים שלהם ובכך למשוך שלל קהלי יעד חדשים אל מקום עבודתם ולהרחיב את קהל מטופליהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם רוצים ללמוד על בוריה שיטה טיפולית יעילה ועוצמתית לטיפול במגוון נרחב של כאבים, מחלות ובעיות גופניות ורגשיות – לימודי שיטת האיזון יכולים להתאים לכם עד מאד.

שיטה טיפולית ייחודית זו אמנם צמחה מתוך הדיקור הסיני, אך רבים מהמטפלים המומחים, המכירים היטב את שתי השיטות (שיטת האיזון והדיקור הסיני המסורתי) טוענים כי שיטת האיזון הינה יעילה יותר מהדיקור המסורתי, שכן תוצאות הטיפול של שיטת האיזון נראות, לעיתים קרובות, באופן מידי.

שיטה זו הולכת והופכת נפוצה ומבוקשת במיוחד, ועל כן, אם אתם מחפשים להתפתח בתחומי הרפואה המשלימה, לרכוש כלי טיפול מתקדמים וליהנות מאפשרות לפנות אל קהלי יעד חדשים ולעזור למטופלים רבים, אשר שיטות טיפוליות אחרות כשלו מלעזור להם - קורס זה מיועד עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס שיטת האיזון?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שיטת האיזון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?