קורס שיטת אלכסנדר

לימודי השיטה הידועה והיעילה

קורס שיטת אלכסנדר
שיטת אלכסנדר היא שיטה חינוכית המיועדת לתרום לבריאות ולתפקוד, לשפר את השימוש שעושה האדם בגופו, ולרפא בעיות פיזיות ונפשיות עימן מתמודדים אנשים שונים. קורס שיטת אלכסנדר מאפשר לכם ללמוד כיצד האדם יכול לטפל בעצמו בעזרת הכלי המרכזי העומד לרשותו- גופו. לימודי שיטת אלכסנדר שמים דגש על תנועה נכונה, יציבה נכונה, שימוש בגוף באופן מקסימאלי ורגשות חיוביים כחלק מפעילות יום יומית.

במהלך הקורס תלמדו לבצע נכון את פעילויות היום-יום השגרתיות שלכם לשיפור היציבה, הקואורדינציה ואיכות החיים בכלל תוך הסתכלות הוליסטית על האדם וההבנה כי שלושה ממדים מרכיבים אותו - הגוף הפיזי, הנפש והרוח. אז אם מתעניינים בלימודי שיטה טיפולית ייחודית ויעילה זו – הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי שיטת אלכסנדר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטת אלכסנדר היא שיטת תנועה המלמדת כיצד עלינו לעבוד נכון עם הגוף שלנו על מנת להפיק ממנו תפוקה מקסימאלית, שכן, כפי שטען פרדריק מתיאס אלכסנדר, מפתח השיטה, אנו מאבדים את היכולת הטבעית להשתמש בגופינו באופן מיטבי במהלך חיינו (ועל כן, טען אלכסנדר, השיטה היא, למעשה, חינוך מחדש של הגוף).

לימודי שיטת אלכסנדר שמים דגש על התנהלות נכונה בחיי היום יום של האדם, על מנת לשפר את תפקודיו הגופניים ובריאותו ולהקל על כאביו ובעיותיו. באמצעות העלאת הנושא למודעות והקניית הרגלי עבודה נכונים מתפתחת שליטה בגוף המשפיע כאמור על הפן הפיזי, אך בה בעת גם על הנפש ודימוי הגוף.

השיטה מתאימה הן כטיפול מונע, הן כפעילות לשחרור כאבים (כאבי ראש, גפיים, קשיי נשימה ואף צרידות) והן כשיטת שיקום לאחר פציעות. כן משמשת השיטה ספורטאים, מוזיקאים ובעלי מקצועות נוספים, המעוניינים להגיע לתפקוד מרבי.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס שיטת אלכסנדר מיועדים לכל המעוניינים להכיר שיטה זו לעומקה, בין אם לצרכים אישיים של התפתחות וצמיחה אישית, ובין אם לצורך הכשרה מקצועית מקיפה להשתלבות כמורים בתחום.

הלימודים בקורס שיטת אלכסנדר מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי הטיפול בתנועה ובמקצועות קרובים אחרים – פיזיותרפיה, עיסוי, מורים לפילאטיס וחינוך גופני וכיו"ב, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלהם בכלי ייחודי ויעל זה.

תנאי קבלה

ברובם של המכללות ומוסדות הלימוד ללימודי שיטת אלכסנדר אין תנאי קבלה נוקשים במיוחד, ופרט לריאיון האישי, הבודק את התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו, אין, בדרך כלל, תנאי קבלה נוספים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס שיטת אלכסנדר משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס.

חשוב לדעת כי קיימים שני מסלולי לימוד עיקריים בתחום – קורסים קצרים וממוקדים, שנועדו להכיר למשתתפיהם את שיטת טיפול ייחודית זו, ולהכשירם במגוון כלים ומיומנויות, אך לא להכשירם כמורים לשיטת אלכסנדר. קורסים אלו כוללים, בדרך כלל, חודשים ספורים של לימודים, אך יכולים להימשך גם כשנה.

לצדם, מתקיימים מסלולי לימוד מקיפים ומעמיקים במיוחד להכשרת מורים מוסמכים בשיטת אלכסנדר. קורסים אלו נמשכים כשלוש שנים, בממוצע.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס שיטת אלכסנדר כוללים מגוון נרחב עשיר של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות והקניית כלים ומיומנויות טיפוליות וחינוכיות.

בדרך כלל כוללים לימודי שיטת אלכסנדר את התכנים הבאים: מבוא לשיטת אלכסנדר, רפואה מערבית, אבחון של הפרעות השימוש בגוף, הידיים כאמצעי הדרכה והנחייה, יישום המודעות בפעילות היומיומית, התאמת המסרים לקהל/ לתלמיד, הפרעות פיזיות ובעיות תפקודיות, פיזיולוגיה ואנטומיה, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הקורסים הבסיסיים והקצרים בתחום, אשר יעמדו בהצלחה בדרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בוגרי הקורסים המקיפים להכשרת מורים בשיטת אלכסנדר יהיו זכאים, בסיום הלימודים, לתעודת הסמכה להוראה בשיטת אלכסנדר.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מרתקים ומעשירים, אשר יתרמו הן להתפתחותכם והעצמתכם האישית, והן יכשירו אתכם להשתלבות בתפקידים מרתקים – בטיפול, שיקום וחינוך לחיים בריאים יותר – הלימודים בקורס שיטת אלכסנדר מיועדים עבורכם.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שיטת אלכסנדר
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?