קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי

לימודים לחובבי אקסטרים

קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי
הפעילות במתחם החבלים האתגרי היא מהנה למדי ואף נחשבת כמקדמת תהליכים חינוכיים שונים הן ברמת הפרט והן ברמת הקבוצה – היא תורמת לפיתוח מיומנויות של תפקוד ופתרון בעיות במצבי לחץ, וכמובן שהיא מחזקת את הכושר הגופני, שיווי המשקל והקואורדינציה. כן מסייעת הפעילות במתחמים אלו לגיבוש הקבוצה ולפיתוח של שיתוף פעולה ומנהיגות חיובית בקבוצה.

לאור יתרונותיה הברורים של הפעילות במתחם, ועקב ההנאה הגדולה שמגלים ילדים ונוער בני כל הגילאים מפעילויות חווייתיות אלו, הביקוש לבילוי במתחמי חבלים איכותיים עולה בהדרגה, ואתו הביקוש למנהלים ומפעילים למתקנים אלו. אם ברצונכם להשתלב בלימודים שיכשירו אתכם לניהול מתחם חבלים – הגעתם למקום הנכון! בואו לקרוא מידע על הלימודים בקורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מתחמי החבלים האתגריים זוכים בשנים האחרונות לפריחה ושגשוג. מתחמים אלו, אשר יכולים להיות קבועים או ארעיים, מושכים קבוצות רבות של ילדים ונוער ממסגרות שונות – מבתי הספר, מתנועות הנוער, מקייטנות, ומקבוצות מאורגנות פרטיות.

הפעילות במתחם החבלים מאפשרת ליהנות מחוויה אתגרית הקרובה למדי לחוויה של הפעילות האתגרית בחיק הטבע, וזאת תוך שמירה מרבית על בטיחות השימוש במתקנים, וללא צורך להתרחק יותר מידי מהבית, שכן מתחמי החבלים פזורים לכל אורכה ורוחבה של הארץ.

פתיחתם של מתחמי חבלים אתגריים בכל פינות הארץ הובילה לביקוש גובר לאנשי מקצוע מוסמכים שיוכלו לנהלם, ועל כן התחילו מספר מכללות מובילות בתחום להציע קורסים מקיפים ומעמיקים להכשרת מנהלי מתחם חבלים אתגריים. בואו לקרוא עוד על לימודים מרתקים אלו.

קהל יעד

לימודי הכשרת מנהלי מתחם חבלים אתגרי מיועדים לחובבי ספורט אתגרי ופעילויות אקסטרים, המעוניינים להשתלב בעבודה במקצוע ייחודי ומרתק זה.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורס מדריכי סנפלינג, קורס טיפוס הרים ומגוון קורסים אתגריים נוספים.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים לקורס ניהול מתחם חבלים אתגרי להיות בני 21 ומעלה, בעלי אישור המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית, ובעלי רקע וניסיון בפעילות אתגרית כלשהיא. לעיתים קרובות נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי, הבודק את התאמתם ללימודים ולעבודה בתחום.

בחלק מהמכללות מתקבלים לקורס רק מדריכי גלישה מצוקים ומפעילי מתחמי חבלים אתגריים מוסמכים. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים להיות בוגרי קורס עזרה ראשונה (במידה וקורס העזרה הראשונה אינו נכלל בתכנית הלימודים של הקורס).

משך הלימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת מנהלי מתחם חבלים אתגרי נע בין 50 ל-80 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בקורס נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחמישה חודשים.

נושאי הלימודים

הלימודים בקורס ניהול מתחם חבלים אתגרי כוללים מגוון רחב של נושאים מרתקים: הכרת הציוד הייעודי במתחם החבלים האתגרי והשימוש בו, עקרונות הנחיית הקבוצות במתחמי החבלים, שיטות אבטחה, נהלי חירום, התאמת הפעילות במתחם לקהל היעד, תכנון ובניה של תכניות תהליכיות, שיטות גלישה זוויתיות, ניהול סיכונים ויומן מתקן, פינוי וחילוץ מהמתקנים, עבודה לפי התקנים הבינלאומיים, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר "מנהל מתחם חבלים אתגרי" מטעם המוסד בו סיימו את לימודיהם. קבלת התעודה מותנית בסיום קורס עזרה ראשונה, אשר לא תמיד נכלל בתכנית הלימודים.

שימו לב: רצוי לברר טרם ההרשמה ללימודים האם תכנית הלימודים במוסד הלימודים שבחרתם מוכרת על ידי משרד החינוך, והאם התעודה הניתנת בסיום הקורס מוכרת על ידי משרד החינוך.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה ייחודית ומרתקת בתחום הספורט האתגרי – ייתכן כי קורס הכשרת מנהלי מתחם חבלים אתגרי הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

הפופולאריות הגואה של מתחמי החבלים, אשר מספקים שעות רבות של הנאה לבני גילאים שונים, ואשר מקדמים תהליכים חינוכיים ומעצימים הן ברמת הפרט והן ברמת הקבוצה, הובילה לביקוש רב למנהלי מתחמים מקצועיים ואיכותיים, כך שההשתלבות בעבודה בתחום היא קלה ומהירה בדרך כלל.

אז בואו ללמוד מקצוע מהנה ומאתגר, בו תתרמו רבות להתפתחותם (ולהנאתם) של רבים – בואו ללמוד בקורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?