קורס הכנה לצבא

הכנה לגיוס לצה"ל

קורס הכנה לצבא
הגיוס לצבא גורר מהפך בחייהם של המתבגרים– שכן המעבר מחיי האזרחות החופשיים לחיי הצבא הנוקשים אינו פשוט. כמו כן, מתבגרים רבים מעוניינים להתקבל ליחידות מובחרות בצה"ל – ועל כן נדרשת מהם הכנה רבה, שתקל עליהם את הקבלה. על כן, מציעים מספר מוסדות לימוד קורס הכנה לגיוס, אשר נועד להפוך את המעבר החד מחיי האזרחות לחיי הצבא לחלק יותר, ולהכין את המתבגרים לשינוי הצפוי באורח חייהם.

חלק מהקורסים להכנה לצבא לא רק עוזרים למתבגר להתכונן לתקופת השירות הצבאי, אלא אף משפרים את סיכוייו להתקבל ליחידות המובחרות והיוקרתיות ביותר, הנהנות מביקוש רב בקרב המלש"בים, שכן, בדומה להכנה למבחן – אם תתכוננו – תצליחו. אז אם גם אתם עומדים להתגייס בשנה – שנתיים הקרובות, ואתם מעוניינים לעבור תהליך זה בצורה חלקה וקלה יחסית, או אם אתם מעוניינים לשפר את סיכוייכם להתקבל ליחידות המובחרות – קורס הכנה לצה"ל מיועד עבורכם. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הגיוס לצה"ל מהווה שינוי דרסטי בחייהם של המתבגרים הישראלים: הם נפרדים לשלום מחיי האזרחות החופשיים והמפנקים, ו"הופכים", בין רגע, לטירונים הנתונים במסגרת היררכית נוקשה.

רבים מהם חווים, לראשונה, פרידה ארוכה יחסית ממשפחתם וחבריהם, ונאלצים להסתגל במהירות למסגרת שונה בתכלית. הפרטיות אליה התרגלו אינה קיימת עוד, ואת כל זמנם (חוץ מהשמירות) הם מבלים בחברת חבריהם הטירונים.

"הלוקסוס" של חדר פרטי, ממוזג ומצויד, מתחלף באוהל סיירים מאובק, והדמוקרטיה אליה התרגלו – מוחלפת בחובת הציות למפקדים. הדרישות הפיזיות של הטירונות אינן פשוטות אף הן לרבים מהמתגייסים, אשר נאלצים, לראשונה בחייהם, להשתתף במסגרת אימונים מפרכת ומהשתתפות מאסיבית בפעילויות גופנית ופעילויות ספורטיביות.

ניתן לראות, אם כן, כי קשיים פיזיים ומנטאליים רבים מלווים את הצעיר המתגייס לשירות בצה"ל, וכמו בכל דבר בחיים – הכנה טובה יכולה לעזור לפרט להתמודד בצורה טובה יותר עם הקשיים, ולהתגבר עליהם ביתר קלות.

כמו כן, קורסים אלו מהווים חוויה מפתחת, מעצימה ומהנה – ובדומה לתנועות הנוער הן תורמות רבות לגיבוש האישי והקבוצתי של המשתתפים.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה לצבא מיועדים לבני נוער, ובעיקר לתלמידי כיתות י"א ו-י"ב, המעוניינים לשפר את הכושר הגופני שלהם, ולהגיע מוכנים לגיוס- הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה המנטאלית.

הלימודים בקורסים אלו מתאימים במיוחד למעוניינים להתנדב ליחידות מובחרות, שכן ההשתתפות בקורסים אלו תורמת רבות לסיכויי הקבלה לסיירות וליחידות הנחשבות ביותר.
 

תנאי קבלה

לעיתים קרובות אין כלל תנאי קבלה ללימודים בקורס הכנה לגיוס לצבא וכל מי שמעוניין להשתלב בהם – מוזמן. בחלק מהקורסים מהתחום מקבלים מועמדים בעלי פרופיל 72 ומעלה בלבד, ובחלק מהקורסים מתקיימים מבחני כושר גופני ומבדקים אישיים שונים, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים בקורס.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכנה לצבא משתנה בהתאם לאופיו ומטרותיו של הקורס, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס העונה בצורה הטובה ביותר על צרכיו ומטרותיו:

החל מקורסים הכוללים מפגש אחד, ונמשכים יום או יומיים רצופים ומקנים למשתתפים היכרות בסיסית עם הצבא, דרך קורסים הכוללים מפגשים שבועיים (או דו שבועיים) ונמשכים חודשים אחדים, וכלה בקורסים מקיפים במיוחד הנמשכים שנה ויותר ומכינים את בוגריהם לקבלה ליחידות המובחרות.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ההכנה לצה"ל משלבים בין הקניית ידע עיוני רלוונטי, לבין שלל אימוני כושר, תרגולים והתנסויות חווייתיות.

לימודי הכנה לצבא כוללים, בדרך כלל, את התכנים והנושאים הבאים: היכרות עם חיילות צה"ל ויחידותיו, הכנה לגיבושים, עזרה ראשונה, ניווט, בניית כושר גופני, פיתוח יכולת מנהיגות, עבודת צוות, ימי שדה, תנאי שטח, הסוואה, קרב מגע, ועוד מגוון נושאים.

תעודה

בוגרי קורס הכנה לצה"ל, אשר עומדים בכל דרישותיו בהצלחה, זכאים לקבל תעודת גמר המעידה על השלמתם את הקורס.

סיכום

לסיכום, אם אתם רוצים להגיע לגיוס מוכנים – קורס הכנה לצבא מיועד עבורכם! קורס זה יעזור לכם ליהנות ממעבר חלק יחסית מחיי האזרחות הנוחים, לחיים הצבאיים, השונים מהם אלפי מונים, כך שלא תחטפו "הלם בקו"ם" מיד עם גיוסכם.

קורס הכנה לגיוס לצה"ל אף ישפר את סיכוייכם להתקבל ליחידות המובחרות בהן חושקת נפשכם, ויסייע לכם לצלוח את הטירונות בהצלחה יתירה. כמו כן, חוויית ההשתתפות בקורס היא מהנה בפני עצמה ותורמת המון להתפתחות ולהעצמה האישית, כפי שמעידים רבים מהמשתתפים המרוצים.

אז בואו להשתתף בקורס הכנה לגיוס לצה"ל – הקורס שיהפוך אתכם ללוחמים מובחרים!
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הכנה לצבא
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?