קורס עיבוד אותות

לימודים מרתקים והכשרה איכותית

קורס עיבוד אותות
עיבוד אותות ספרתי הוא עיבוד אותות שנדגמו ועובדו ע"י מעגלים אלקטרונים דיגיטליים, מחשבים, או מיקרו-מעבדים. מדובר בתחום מתקדם הבנוי מטכניקות הנדסיות שנעשה בהן שימוש מגוון לצרכי עיבוד תמונות רפואיות, חיפושי נפט, עיבוד וזיהוי אותות דיבור, תקשורת, מוסיקה ושלל תחומים נוספים, הנמצאים בחזית ההתפתחות המדעית, ועל כן תחום עיבוד האותות נמצא בשימוש נרחב בתעשיית ההייטק ותעשיות נוספות.

אם גם אתם מעוניינים להתמחות בתחום חשוב ומרתק זה – תוכלו להצטרף לקורס עיבוד אותות ספרתי, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ, ואשר ידאג להכשירכם במיטה הידע, המיומנויות והכלים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס עיבוד ספרתי של אותות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עיבוד אותות הוא הצגה, ניתוח, קידוד ופיענוח אותות מסוגים שונים, הכוללים אותות חשמליים, אקוסטיים, ביולוגיים ואחרים, והוא משמש בתחומים רבים – החל משימושים צבאיים (כרדארים שונים) ורפואיים (כעיבוד תמונות רפואיות) וכלה בשימוש בעולם המוסיקה והווידאו. עיבוד האותות משפר את איכות המידע, הקול והתמונה המגיעים ממקורות שונים, ועל כן חשיבותו– ומכאן גם הדרישה הרבה למומחי עיבוד אותו בשוק העבודה.

קהל יעד

הלימודים בקורס עיבוד אותות ספרתי מיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום מרתק זה, והם מתאימים במיוחד לאקדמאים, הנדסאים ומהנדסים המעוניינים בהתפתחות מקצועית.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי עיבוד אותו ספרתי כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר אקדמי או תעודת הנדסאי (חלק מהמכללות מאפשרות גם לחסרי רקע אקדמי רלוונטי להתקבל ללימודים), ידיעת אנגלית ברמה גבוה, ידע במתמטיקה והיכרות בסיסית עם עולם המחשבים והאינטרנט.

מכללות אחדות אף עורכות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

קיימים מגוון קורסים בתחום עיבוד האותות, כאשר הקורסים הבסיסיים, המהווים מבוא בלבד לתחום, כוללים כ-40 שעות לימוד אקדמיות לערך, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים כוללים בין 300 ל-600 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק גדול מהמכללות בתחום מציעות אפשרות ללימודי ערב ולימודי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים או עסוקים מכל סיבה אחרת, תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס עיבוד ספרתי של אותות תדאג להכשירכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד שלל התנסויות מעשיות במעבדות עתירות ציוד.

לימודי עיבוד אותות כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: עקרונות מתמטיים לניתוח מעגלי DSP כדוגמת טורי פורייה; חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי; אפיון וניתוח מערכות; סוגי מעגלים של מערכות אנלוגיות ושל מערכות ספרתיות; מסננים אנלוגיים; שיטות סינון ואפיון של מעגלים; המרות מאנלוגי לספרתי ומספרתי לאנלוגי; עיבוד אות מסתגל; תורת השערוך; אותות במרחב; התמרות פורייה; עיבוד תמונה; דחיסה וניתוח של מעגלים; מערכות מרובות קצב וערוצים ועיבוד אותות אנלוגיים ועוד.

כן כוללים הלימודים, לעיתים קרובות, את התכנים הבאים: עיבוד קול; שפת C; שפת MATLAB; מבוא לעיבוד אותות סטטיסטי; תקשורת ספרתית; מסננים ועיבוד אותות אנלוגי; מסננים ועיבוד אותות אנלוגי; עיבוד ספרתי של תמונות; ניתוח מאפיינים ושימושים; המרה מאנלוגי לספרתי ומספרתי לאנלוגי; עקרונות של דחיסת תמונות ווידאו;  העקרונות התיאורטיים והמעשיים של עיבוד תמונות ספרתיות המוגבלים על ידי מערכת הראיה האנושית; שיפור תמונות; דיגיטציה ואינטרפולציה של תמונות; פעולות נקודתיות לשיפור הניגודיות ועוד.

תעודה

בוגרי קורס עיבוד אותות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס עיבוד אותות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיבוד אותות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?