קורס ניתוח מערכות מידע

כל הפרטים על הלימודים

קורס ניתוח מערכות מידע
אם אתם מחפשים קורס מרתק שיכשיר אתכם לעבודה באחת התחומים החמים ביותר בעולם המידע, המחשבים וההייטק – הלימודים בקורס ניתוח מערכות מידע יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים מרתקים אלו, המשלבים בין עולמות הניהול והמחשבים, יכשירו אתכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למנתח מערכות המידע האיכותי – כך שמיד בסיומם תוכלו להתחיל ולעסוק בתחום מרתק ומבוקש זה.

תכנון וניתוח מערכת המידע הוא אחד מהשלבים החשובים ביותר בתהליך המחשוב של כל ארגון ועסק – שכן מטרתו להתאים את המערכת לצרכי הארגון, ועל כן, עם המשך התפתחות והשתלטות המחשבים על (כמעט) כל תחומי החיים – הביקוש למנתחי מערכות מידע איכותיים עולה בהתמדה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ניתוח מערכות מידע.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניתוח מערכות מידע מתאימים לקהלי יעד רבים: תוכניתנים ואנשי מחשבים ומהנדסי תעשייה וניהול, המעוניינים להרחיב את ארגז כליהם המקצועי, מנהלים המעוניינים להעמיק היכרותם עם התחום ולהשתלב בתהליכי הגדרת הדרישות והאפיונים של מערכות המחשוב בארגון ואקדמאים מתחומים שונים, המעוניינים בהסבה מקצועית לתחום מבוקש זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי ניתוח מערכות מידע, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון בניהול מערכות מידע, קורס בדיקות תוכנה, קורס ניהול אבטחת איכות, קורס ניהול סיכונים ב-IT וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס CSA - ניתוח מערכות מידע כוללים, בדרך כלל, דרישה לרקע או ניסיון תעסוקתי רלוונטי – בתחומי המחשבים ומערכות המידע, הניהול, הנדסת התעשייה והניהול וכיו"ב. לעיתים קרובות אף עורכות המכללות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ניתוח מערכות מידע משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים – ולצד קורסים בסיסיים וקצרים יחסית, המונים כ-120 שעות לימוד אקדמיות לערך, קיימים גם מסלולי לימודים מקיפים במיוחד – הכוללים מעל ל-500 שעות לימוד אקדמיות. חשוב לזכור כי לא כל שעות הלימודים מוקדשות ללימודים בכיתה – אלא כ-100-200 משעות הלימוד מוקדשות לביצועו של פרויקט הגמר.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי אולי תתקשו לעשות כן – עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב אף הם בלימודים בקלות ונוחות, מבלי לפגוע בעיסוקיהם היומיומיים.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ניתוח מערכות מידע הם לימודים מגוונים ומרתקים, המשלבים בין הרצאות תיאורטיות ועיוניות מקיפות ומעמיקות לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות – לרבות השתתפות בפרויקט גמר מונחה (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד), כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא, ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למנתח מערכות מקצועי ואיכותי.

נושאי הלימוד המדויקים של לימודי ניתוח מערכות מידע משתנים, לעיתים בין קורסים שונים בתחום, בהתאם לאופיו הספציפי של הקורס וקהל היעד אליו הוא פונה – קורס ניתוח מערכות מידע למנהלים, לדוגמא, אינו זהה בנושאיו לקורס ניתוח מערכות מידע למפתחים.

לעיתים קרובות כוללים לימודי ניתוח מערכות את התכנים הבאים: מבוא והגדרות, מחזור חיים של מערכת מידע ומודלים של מערכות, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, ייזום מערכת מידע ואפיון דרישות ממערכת מידע, מסדי נתונים SQL, סביבת ה E-business, תקשורת נתונים, אבטחת איכות, נוהל מפת"ח, מחסני נתונים, אבטחת מידע, ניהול ידע, מחשוב הארגון, יישום ובדיקת תוכנה, עקרונות UML, שלב הייזום, מודל התהליכים, מסמכי אפיון, ביצוע תהליכי חקר ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס ניתוח מערכות מידע, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר – "מנתח מערכות מידע מורשה CSA – Certified System Analyst", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מזכים את בוגריהם בתעודה המוכרת גם ע"י ארגונים רלוונטיים – כלשכת מנתחי המערכות בישראל, לדוגמא.
איפה אפשר ללמוד קורס ניתוח מערכות מידע?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניתוח מערכות מידע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?