קורס טכנאות שיניים

הכשרה מקצועית לעבודה רווחית

קורס טכנאות שיניים
מחפשים עבודה עם שיניים? מעוניינים להשתלב בלימודי הכשרה מקצועית איכותיים, שיקנו לכם מקצוע מבוקש, המהווה חלק חשוב ומהותי בעולם הבריאות ורפואת השיניים? אם ניחנתם בכישורים טכניים טובים וביכולת לעבודת ידיים עדינה ומדויקת, אז יש לנו הצעה שמתאימה בדיוק עבורכם: לימודי טכנאות שיניים – לימודים מעמיקים ומקיפים הנמשכים כשנתיים (בערך), אשר יכשירו אתכם בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לטכנאי שיניים מקצועי ואיכותי.

עבודתו של טכנאי השיניים היא אמנם "מאחורי הקלעים", אך חשיבותה היא רבה, שכן הוא עוסק בבניית ההתקנים השונים, תוך התאמתם באופן אישי לכל מטופל (על פי הדרישות שהוא מקבל מרופא השיניים). יצירותיו של הטכנאי (כתרים, שיניים תותבות, שתלים, גשרים וכו') יעטרו, בסופו של דבר, את פיהם של המטופלים. בואו לקרוא עוד על לימודי טכנאות שיניים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס טכנאות שיניים מיועדים לאנשים בעלי נטייה טכנית, מיומנויות לעבודת ידיים עדינה, דיוק וסבלנות, המעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית למקצוע מבוקש, המהווה חלק בלתי נפרד מעולם בריאות הפה.

אם אתם מתעניינים בלימודי טכנאות שיניים, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחום רפואת השיניים – כגון קורס שיננות או קורס סייעות לרופאי שיניים, לדוגמא.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס טכנאי שיניים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: סיום 12 שנות לימוד (חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה), מעבר מוצלח של בחינות הכניסה הייעודיות ועמידה בריאיון קבלה אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

הלימודים בקורס טכנאי שיניים הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, ועל כן הם גם ארוכים יחסית: בדרך כלל הם כוללים כ-1800 שעות לימוד לערך, ונמשכים בין שנה וחצי לשנתיים, בהתאם למתכונת הלימודים – מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש.

במרבית המכללות ומוסדות הלימוד בתחום הלימודים הם אינטנסיביים למדי, וכוללים כשלושה – ארבעה מפגשי לימוד בשבוע, אולם, במטרה להקל גם על אנשים עובדים ולאפשר להם ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו, מציעות מכללות אחדות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס טכנאות שיניים היא עשירה ומגוונת, והתלמידים נהנים מהכשרה מעשית מקיפה, הנתמכת על ידי לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים, כך שבסיום הלימודים אוחזים הבוגרים בכל הידע, המיומנויות והכלים שיעזרו להם לעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה של משרד הבריאות, והם יכולים להשתלב בהצלחה בשלל העבודות בתחום.

תכנית הלימודים בקורס כפופה לדרישות משרד הבריאות, ועל כן כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, והם כוללים את הנושאים והתכנים הבאים:

מבוא לרפואת שיניים, יסודות טכנאות שיניים, אנטומיה, תורת החומרים, שחזורים על גבי כתרים, תותבות, שתלים, מיקרוביולוגיה, פרוטתיקה, אורתודנטיה, חומרים דנטליים, מניעת זיהומים דנטליים, כימיה כללית, פיזיקה כללית, ניהול מעבדת שיניים, אתיקה מקצועית וחוקים ותקנות רלוונטיים, התנסות מעשית בעבודה במעבדה, ועוד שלל נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים, ודואגים להכשיר את הבוגרים כטנאי שיניים מן השורה הראשונה.

תעודה

בוגרי קורס טכנאות שיניים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרים אשר יעברו בהצלחה את מבחני משרד הבריאות (העיוניים והמעשיים), יהיו זכאים לתעודת טכנאי שיניים מוסמך, מטעם משרד הבריאות.

לאחר שלוש שנות ניסיון מעשי בתחום יהיו זכאים הבוגרים לתעודת טכנאי שיניים אומן.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס טכנאי שיניים, מעבר המבחנים וקבלת רישיון העיסוק בתחום, יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום – במרפאות ומעבדות שיניים ציבוריות ופרטיות בכל רחבי הארץ.
איפה אפשר ללמוד קורס טכנאות שיניים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טכנאות שיניים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?