קורס ג'ין שין

לימודי אקופרסורה

קורס ג'ין שין
ג'ין שין אקופרסורה היא שיטת טיפול הוליסטית, המשלבת יחדיו אלמנטים משלל תחומיה של הרפואה המשלימה – מהרפואה הסינית ומהרפואה היפנית, מטיפולי המגע השונים (ובעיקר מעיסוי), מטיפולים אנרגטיים, כגון הילינג ורייקי, ואפילו אלמנטים ממשנתו של וילהלם רייך – מחלוצי הפסיכותרפיה הגופנית.

שיטת טיפול ייחודית זו מתבססת בעיקרה על לחיצות קלות על נקודות לאורך ערוצי האנרגיה של הגוף (המרידיאנים) תוך כדי העברת אנרגיות מתאימות מהמטפל למטופל, במטרה לשחרר חסימות בזרימת הצ'י (האנרגיה) ולעורר את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בכל אחד ואחת מאיתנו. שיטה זו הולכת ותופסת לה מקום של כבוד בעולם הרפואה המשלימה, ורבים מבקשים ליהנות מטיפול עוצמתי ועדין זה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ג'ין שין אקופרסורה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ג'ין שין דו אקופרסורה (ג'ין שין דו משמעותו דרכה של הרוח הרחומה, בתרגום לעברית, ואקופרסורה היא שם כללי לכל התרפיות העושות שימוש נרחב בלחץ האצבעות) הינה תרפיה מתחום הרפואה ההוליסטית, אשר פותחה בשנות ה-70 של המאה העשרים, וזוכה מאז לתפוצה נרחבת ברחבי העולם.

הטיפול בשיטה ייחודית זו מתבצע בפגישות האורכות כשעה לערך, הכוללות שיחה, אבחון וטיפול, בו שוכב המטופל (בלבוש מלא) על מיטת הטיפולים, והמטפל מניח את ידיו על נקודות מדויקות בגופו של המטופל (מיקום הנקודות תלוי, כמובן, בבעיה בה צריך לטפל), לוחץ עליהן בעדינות ומעביר אליהן את האנרגיה המתאימה, במטרה לשחרר חסימות בערוצי האנרגיה (המרידיאנים), כך שאנרגיית החיים (הצ'י) תחזור לזרימה אופטימלית בגוף, תחזיר אותו לאיזון ותעורר את יכולות הריפוי הטבעיות שבגוף.

למעשה, המטפלים בשיטה טוענים כי אין הם מרפאים את המטופל, אלא רק עוזרים למטופל לעורר את כוחות הריפוי הטמונים בו, אשר דואגים לתהליך ההחלמה בעצמם.

הטיפול בג'ין שין הינו נעים למדי, ובניגוד לטיפול בדיקור (המבוצע על אותן הנקודות ממש) אין הוא חודרני ואין הוא יכול לגרום לכאב או תחושה לא נעימה, ועל כן הוא מתאים כמעט לכל אחד ואחת ולבני כל הגילאים. חסידי השיטה טוענים כיח היא יעילה לשמירה על אורח חיים בריא ולאיכות חיים גבוהה, כמו גם לטיפול בשלל בעיות ומחלות – כאבי גב, מגרנות, עייפות, לחץ וחרדה, כאבי מחזור, דלקות, בעיות שינה, אלרגיות, ועוד מגוון בעיות גופניות ונפשיות.
 

קהל יעד

לימודי ג'ין שין אקופרסורה מיועדים למעוניינים להתמחות בשיטה טיפולית ייחודית זו, והם מתאימים במיוחד למטפלים ברפואה סינית או למטפלים בדיקור (אקופונקטורה), כמו גם למטפלים בשיטות העיסוי השונות, ברפלקסולוגיה, בטווינא, ובשיטות טיפול נוספות מתחומי הרפואה המשלימה.

לימודים אלו יקנו למטפלים שביניכם כלי עוצמתי ומבוקש, אשר יעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשיטה טיפולית מבוקשת זו.

תנאי קבלה

הלימודים בקורס ג'ין שין אקופרסורה מיועדים, בדרך כלל, רק לבעלי רקע, ידע או ניסיון באחד מהתחומים הטיפוליים הרלוונטיים (רפואה סינית, רפואה יפנית וכו'). יחד עם זאת, חלק מהקורסים בתחום פתוחים גם בפני הקהל הרחב, והקבלה אליהם אפשרית גם לחסרי ידע וניסיון מעשי בתחומי הטיפול.

כמו כן, לעיתים קרובות נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות (או בוגרי 12 שנות לימוד) ולעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי הקורס ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ג'ין שין אקופרסורה נקבע על ידי מוסדות הלימודים עצמם בהתאם לעומק והיקף ההכשרה הניתן לתלמידים, ועל כן ייתכנו הבדלים באורכם של הקורסים השונים בתחום. אולם, על אף הבדלים אלו, כדאי לדעת כי מרבית הקורסים בתחום אינם ארוכים במיוחד, ובדרך כלל הם כוללים בין 60 ל- 100 שעות לימוד אקדמיות בלבד, ונמשכים בין חודש לארבעה חודשים.

כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים מרוכזים, הכוללים לימודים מידי יום, ועל כן נמשכים כשבוע עד שבועיים בלבד.

אם אתם מתעניינים בלימודי ג'ין שין אקופרסורה, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס יקשה עליכם הדבר – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים (כמו גם הקורסים המרוכזים שהוזכרו לעיל), כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

לימודי ג'ין שין אקופרסורה משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מעמיק לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות בתחום.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: הכרת ערוצי האנרגיה ונקודות הלחיצה המרכזיות, תשאול המטופלים, יחסי מטפל – מטופל, אתיקה מקצועית, טכניקות טיפול בסיסיות ומתקדמות, מבוא לפילוסופיה של הרפואה הסינית, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימודים מרתקים ותרגולים מעשיים מעשירים.

תעודה

בוגרי לימודי ג'ין שין אקופרסורה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בעבודה כמטפלים בג'ין שין אקופרסורה (או לשלב טיפול זה במהלך טיפוליהם האחרים) כשכירים בקליניקות לרפואה משלימה ובמרכזי ספא ובריאות, או לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם ללמוד שיטה טיפולית מרתקת, המשלבת יחדיו עקרונות משלל תחומיה המרתקים של הרפואה המשלימה, ואשר תכשיר אתכם לטיפול במגוון בעיות ולתרום לשיפור מהותי באיכות החיים של מטופליכם – לימודי ג'ין שין אקופרסורה יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

בואו לרכוש כלי טיפול מתקדמים וליהנות מהכשרה איכותית בזמן קצר יחסית, אשר תגדיל את קהלי היעד אליהם אתם פונים – בואו ללמוד בקורס ג'ין שין אקופרסורה.
איפה אפשר ללמוד קורס ג'ין שין?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ג'ין שין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?