קורס RF

לימודים מרתקים במיוחד

קורס RF
RF (גלי רדיו - Radio Frequency) סובבים אותנו בכל אשר נפנה, וחלק גדול מאמצעי התקשורת המודרניים מבוססים על RF – כתקשורת סלולרית, לדוגמא. ל-RF שימושים אזרחיים וצבאיים רבים, ועל כן קיימת דרישה גבוהה בשוק העבודה ככלל (ובשוק ההייטק בפרט) לאנשי RF מקצועיים. כדי להשתלב בתחום מבוקש זה, יהיה עליכם להצטרף ללימודים בקורס RF, המוצע לכם על ידי מספר מכללות מובילות, ואשר ידאג להכשירכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

היצע הקורסים בתחום ה-RF הוא גדול, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא קורס המתאים להם ולמטרותיהם – בין אם הם חסרי כל ידע בתחום ובין אם הם מהנדסי אלקטרוניקה מוסמכים. אז בואו לעלות על הגל – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס RF.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס RF מיועדים, כמובן, לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום זה או להעמיק ידיעותיו בו לצורך שיפור איכות עבודתו והתקדמותו בה. הלימודים מתאימים במיוחד למהנדסים, הנדסאים וטכנאי חשמל ואלקטרוניקה, כמו גם לפיסיקאים ואנשי תוכנה המעוניינים להתמחות בתחום ולהכירו לעומק.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס RF משתנים, כמובן, בין הקורסים השונים בתחום, ובעוד הקבלה לקורסים הבסיסיים כוללת רק דרישה להשלמת 12 שנות לימוד ומעבר של מבחן התאמה, קבלה לקורסים מתקדמים בתחום אפשרית רק לבעלי רקע אקדמי וניסיון מעשי בתחום רלוונטי – חשמל ואלקטרוניקה, פיסיקה וכיו"ב.

מגוון קורסים

תחום ה-RF הוא תחום נרחב במיוחד ובו מגוון קורסים, המיועדים לקהלי יעד שונים ולמטרות שונות: החל מקורסים בסיסיים לחסרי כל ניסיון וכלה בקורסים מקצועיים מתקדמים המיועדים להנדסאים, מהנדסים וטכנאים מוסמכים. כמו כן, קיימים קורסים בסיסיים להיכרות עם התחום, כמו גם קורסים מקצועיים להכשרת עובדים בעלי התמחות בו והכשרת מהנדסי רדיו ומיקרוגלים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס RF  משתנה בהתאם לרמתו ומטרתו של הקורס, כמו גם בהתאם לרמת הכשרתם וידיעותיהם ההתחלתיות של התלמידים: קורס מערכות תקשורת בסביבת RF, לדוגמא, כולל כ-240 שעות לימוד למועמדים חסרי רקע וניסיון בתחום, אך הוא כולל רק כ-180 שעות לימוד להנדסאים וטכנאי אלקטרוניקה.

קורס RF בסיסי, לעומתו, הוא קצר הרבה יותר, וכולל רק כ-40 שעות לימוד, ואילו קורס הנדסת רדיו ומיקרוגלים RF כולל כ-140 שעות לימוד לערך.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי RF, אך חושבים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים, לומדים או עסוקים מכל סיבה אחרת, תוכלו להשתלב בקורס בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס RF  היא עשירה ומרתקת, ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב המיומנויות, הידע והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב בין הרצאות עיוניות ותיאורטיות מקיפות ומעמיקות, לצד שלל התנסויות מעשיות במעבדות, הדואגות להטמעתו של החומר הנלמד בקרב הבוגרים.

נושאי הלימוד המדויקים בקורס RF משתנים, כמובן, בהתאם למטרתו ורמתו של הקורס, אולם, לעיתים קרובות, כוללים לימודי RF את הנושאים והתכנים הבאים:

מושגי יסוד בתקשורת, עקרונות תקשורת סלולארית ואלחוטית, שרשראות RF, ייצוג אותות בתדר ובזמן, מקלטים, תקשורת נתונים, ספקטרום התדרים, התפשטות גלים, תקשורת אנלוגית וספרתית, רכיבים (מתנדים, מסננים, מגברים), אפנון אותות, קווי תמסורת, אנטנות, התקני מיקרוגל אקטיביים ופסיביים, עקרונות מכ"ם, עקרונות ל"א, מבוא לרשתות ותקשורת מחשבים: (WAN ,(LAN, מבוא לחומרה ותקשורת לוויינים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס RF, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס RF?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס RF
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?