קורס ייעוץ זוגי

כל המידע על הלימודים

קורס ייעוץ זוגי
אם אתם מעוניינים בלימודים שיקנו לכם הכשרה איכותית בתחום מבוקש ויסמיכו אתכם לעבודה חשובה – בה תעזרו לזוגות  רבים להתגבר על קשיים ובעיות בחיי הזוגיות – הלימודים בקורס ייעוץ זוגי מיועדים עבורכם. לימודים אלו כוללים קורסים בדרגות הכשרה שונות – החל מקורסים בסיסיים הנמשכים חודשים אחדים וכלה בקורסים מקיפים במיוחד, הנמשכים כשנתיים – שלוש, כך שכל אחד - בין אם הוא מטפל מוסמך או חסר כל ניסיון בתחום - יכול למצוא את מסלול ההכשרה המתאים לו ולצרכיו, וליהנות מהכשרה איכותית ומרתקת זו.

כיוון שחיי הזוגיות קשים הם – וכמעט כל מערכת זוגית נתקלת בבעיות וקשיים לאורך זמן (כפי שניתן לראות מאחוזי הגירושים העולים בהתמדה) קיים ביקוש רב ליועצי זוגיות איכותיים, אשר יוכלו לעזור לזוגות במשבר להתגבר על הבעיות וחילוקי הדעות – ולבנות מערכת יחסים איכותית וטובה. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס ייעוץ זוגי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ייעוץ זוגי מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום ולהשתלב בעבודה מרתקת, בה הם יוכלו לעזור ולסייע לזוגות רבים להתגבר על הבעיות והקשיים המלווים את מערכת היחסים שלהם.

הלימודים מתאימים במיוחד לפסיכולוגים, מטפלים באומנות, עובדים סוציאליים, ואנשי מקצוע נוספים מתחומי הטיפול והייעוץ, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולרכוש ידע, כלים ומיומנויות שיעזרו להם לפנות לקהלי יעד חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת יועצים זוגיים, אולי תגלו עניין גם בקורס גישור משפחתי, קורס ייעוץ מיני, קורס הנחיית קבוצות וקורסים נוספים מעולם הטיפול והייעוץ.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ייעוץ זוגי משתנים בין קורסים שונים בתחום, אך בדרך כלל מיועדים הלימודים לבוגרי תואר ראשון רלוונטי (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכו') או בעלי ניסיון מעשי בתחומי הטיפול והייעוץ (כמטפלים באומנות או מאמנים לדוגמא). כן נדרשים המועמדים לעבור ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

מכללות אחדות מקבלות ללימודים גם מועמדים ללא תואר ראשון או ניסיון תעסוקתי רלוונטי.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ייעוץ זוגי משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים, ולצד קורסים קצרים יחסית, המונים בין 60 ל-200 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים חודשים אחדים, מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים בין 400 ל-600 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין שנה לשלוש שנים. הקורסים הארוכים יותר מכשירים את בוגריהם בכלי ייעוץ וטיפול רבים יותר ומקנים להם הבנה מעמיקה בגישות ותיאוריות רבות בתחום.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם – חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, סטודנטים עסוקים והורים מעוטי זמן פנוי. לעיתים אף מציעים המכללות והמוסדות לימודים המתקיימים ביום שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עסוקים למדי, ייתכן כי תמצאו זמן פנוי בו תוכלו להשתלב בלימודים המעשירים.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס הכשרת יועצים זוגיים דואגת להכשיר את בוגריה הן בידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, והן בשלל מיומנויות וכלים מעשיים, אותם רוכשים הבוגרים הודות להשתתפותם בשלל התנסויות מעשיות מפתחות, הכוללות, בין היתר, גם פרקטיקום בליווי צמוד של סגל הקורס (בחלק מהמכללות בתחום).

לעיתים קרובות כוללים לימודי ייעוץ זוגי את התכנים הבאים: פתרון מחלוקות ומשברים לא פתורים, תיאוריות ב בנושאי משפחה וזוגיות, זיהוי צרכים לא מסופקים, יצירת סדרי עדיפויות משותפים ויעדים משותפים, תבניות התנהגותיות, מטענים רגשיים, קשיים אישיים זיהוי המודל ההורי, תהליכי העצמה אישית, התמודדות עם מצבי העבר טכניקות טיפוליות שונות, גישור זוגי ופתרון קונפליקטים, תקשורת בין אישית, חיזוק ופיתוח הדיאלוג זוגי, התמודדות עם פערים, מחלוקות ודעות שונות ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ייעוץ זוגי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס ייעוץ זוגי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ייעוץ זוגי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?