קורס טיפול משפחתי

הכשרה איכותית ומעמיקה למטפלים

קורס טיפול משפחתי
אם אתם עוסקים בתחומי הטיפול והייעוץ וכבר הספקתם לצבור מעט ניסיון מעשי בעבודה בתחום, וודאי כבר הבחנתם כי יש גורם משותף, המשפיע רבות (כמעט) על כל טיפול וטיפול – בין אם זה טיפול בילד עם הפרעות קשב וריכוז, מתבגרת עם הפרעות אכילה או מבוגר בדיכאון. גורם זה, המשפיע רבות על חייהם של כל אחת ואחד הוא, כמובן, הגורם המשפחתי.

אם אתם רוצים לקבל את מיטב הידע והכלים על מנת להעביר טיפולים משפחתיים וזוגיים, ובכך לספק למטופליכם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר – לימודי טיפול משפחתי מיועדים עבורכם. המשפחה מהווה גורם מרכזי בהשפעה על בריאותו הנפשית של האדם – וטיפול בה הוא, לעיתים, דרך המלך להתגברות גם על בעיותיו האישיות של הפרט. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס טיפול משפחתי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס טיפול משפחתי מיועדים לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, יועצים חינוכיים, מטפלים באומנות וכיו"ב), המעוניינים לרכוש ידע וכלים בתחום חשוב זה – אשר יכול לתרום להצלחתו של כמעט כל טיפול וטיפול.

אם אתם מתעניינים בלימודי טיפול זוגי ומשפחתי, אולי תגלו עניין גם בקורס ייעוץ זוגי או קורס הנחיית קבוצות.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס טיפול משפחתי וזוגי כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר שני רלוונטי – פסיכולוגיה, טיפול באמנות, ייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית וכיו"ב (מכללות אחדות מאפשרות גם לבעלי תואר ראשון בלבד להתקבל ללימודים, במידה והם בעלי ניסיון מעשי מספק בתחומי הטיפול והייעוץ) ומעבר של ראיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימוד התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, חלק מהמכללות דורשות מהנרשמים להציג המלצות (אקדמאיות ו/ או מעשיות) אשר יעידו על התאמתם ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס טיפול משפחתי וזוגי נמשכים, בדרך כלל, כשנתיים, והם כוללים בין 450 ל-1000 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חושבים כי תתקשו לעשות כן, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות בחירה בין לימודים בשעות היום לבין לימודי ערב וימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס טיפול זוגי ומשפחתי הם עשירים ומרתקים, ולצד שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים נהנים התלמידים גם מהתנסות מעשית ענפה – לרבות השתתפות בפרקטיקום,  כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא, ובסיום הלימודים הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

לימודי טיפול משפחתי וזוגי כוללים, לעיתים קרובות, את נושאי הלימוד הבאים: יסודות הטיפול המשפחתי - תיאוריה ומעשה; הפרעות תפקוד בראיה משפחתית; דיני משפחה; משפחות פונקציונליות ובלתי פונקציונליות; ראיון משפחתי קליני; ניהול קונפליקטים; מודלים תיאורטיים בנושאי משפחה ונישואין; שיטות התערבות בטיפול משפחתי; מיומנויות וטכניקות בהתערבות טיפולית; מעגל חיי המשפחה והנישואין; קשיי תפקוד הפרט בראייה משפחתית; בעיות מיניות במשפחה; אתיקה; טראומה, התעללות ואלימות במשפחה; גישת התערבות בין-דורית בטיפול משפחתי ועוד.

תעודה

בוגרי קורס טיפול משפחתי וזוגי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (לרבות השלמת חובת ההתמחות המעשית), יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס טיפול משפחתי וקבלת תעודת המטפל יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בתחום כעצמאיים – בקליניקה פרטית משל עצמם, או כשכירים במרפאות וקליניקות, בקופות חולים, במכונים העוסקים בתחום (כמכון אדלר, לדוגמא) וכיו"ב.

הידע והכלים אותם ירכשו הסטודנטים במהלך הלימודים יאפשרו להם לתת למטופליהם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר, ואף למשוך קהלי יעד חדשים לטיפולם.
איפה אפשר ללמוד קורס טיפול משפחתי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טיפול משפחתי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?