מאמנים לכלכלת המשפחה

התמחות ייחודית בתחומי האימון

מאמנים לכלכלת המשפחה
אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום לימודים ועיסוק מרתק, רווחי ומלא סיפוק, המשלב בין עולמות הייעוץ , ההדרכה והאימון ועולמות הכלכלה והפיננסים – ייתכן כי קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה מיועד עבורכם! לימודים אלו, הנמשכים חודשים ספורים בלבד, יקנו לכם היכרות עם תחומי שוק ההון, הביטוח והפנסיה, ויספקו לכם כלי אימון וייעוץ מתקדמים – בעזרתם תוכלו לעזור למשפחות רבות לעלות על דרכי הצמיחה הכלכלית.

כיוון שיוקר המחיה בישראל מרקיע שחקים בשנים האחרונות, מחירי הדיור מאמירים שחקים – וגובה המשכורות, מאידך, צומח באיטיות מדאיגה – משפחות רבות נכנסות לחובות, ורבות אחרות בקושי מצליחות לגמור את החודש. על כן, רבים פונים לייעוץ כלכלי, במטרה להבין כיצד לנהל את התקציב המשפחתי בצורה נכונה ונבונה. בואו לקרוא עוד על לימודי ייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

קהל היעד ללימודים בקורס אימון וייעוץ לכלכלת המשפחה הוא, כמובן, כל מי שמעוניין לרכוש ידע, כלים ומיומנויות בתחום חשוב זה – בין אם הוא מעוניין בהכשרה איכותית שתעזור לו להשתלב בעבודה בתחום, ובין אם ברצונו בהעשרה אישית – שתתרום רבות להתנהלותו הכלכלית המשפחתית האישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למאמנים ומטפלים, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם – ובכך להרחיב גם את קהל לקוחותיהם הפוטנציאלי.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהמכללות אינן מציבות כל תנאי קבלה ללימודי ייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה, מכללות אחרות בתחום מייעדות את לימודיהם רק למאמנים או מטפלים מוסמכים ובעלי ניסיון (מתחומי הפסיכולוגיה, הטיפול באמנות וכו'), ולעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בעלי ידע בסיסי בתחומי הכלכלה והפיננסים.

כמו כן, מכללות רבות מקיימות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התיחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

הלימודים בקורס ייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין שלושה חודשים לחצי שנה, בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל ומתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מעשירים אלו, אך לא בטוחים כי סדר יומכם המלא והעמוס יאפשר לכם לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות בחירה בין לימודים בשעות היום לבין לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.
 

נושאי לימודים

לימודי הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה כוללים תכנית לימודים עשירה ומקיפה, המשלבת בין שלל התנסויות מעשיות (לרבות הובלת תהליך ייעוץ ואימון כלכלי למשפחה על כל שלביו – בחלק מהמכללות בתחום) לבין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים.

לעיתים קרובות כוללים לימודי ייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה את הנושאים הבאים: מהו אימון, השפה האימונית, תפקידי המאמן; בין אימון לטיפול ולייעוץ; גישות לגיבוש חזון; תהליכי ייעוץ כלכליים; דילמות אתיות בתהליך הייעוץ והאימון; כסף ומערכות יחסים, זוגיות והורות בתהליכי שינוי כלכליים; מושגי יסוד בתחום הבנקאות, הביטוח והפנסיה; משכנתאות; מיסוי; הכנסות שכירים. הכנסות עצמאיים; קשיים בניהול תקציב משפחתי; שוק ההון, עבודה עם תקציב משפחה, בקרת התקציב; תכנון כלכלי בהווה ובעתיד; חסכונות והשקעות; ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

יוקר המחיה בישראל, מחירי הדיור הגבוהים ומחסור בידע וכלים להתנהלות כלכלית נבונה בקרב חלקים גדולים בציבור, הפכו את היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה לאנשי מקצוע מבוקשים – ועל כן, בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בקלות יחסית בשוק העבודה בתחום – כשכירים או כעצמאיים – וללוות משפחות רבות בדרך המלך את התנהלות כלכלית נכונה.

חלק מהמכללות בתחום אף מסייעות לבוגריהן להשתלב בעבודה – מפנות אותם למכונים מובילים בתחום או מקשרות אותם עם לקוחות פוטנציאליים – כך שהשתלבותם של הבוגרים בשוק העבודה השוקק בתחום צפויה להיות חלקה במיוחד.
איפה אפשר ללמוד מאמנים לכלכלת המשפחה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מאמנים לכלכלת המשפחה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?