קורס גישור משפחתי

הכשרה לעבודה מספקת במיוחד

קורס גישור משפחתי
אם אתם מחפשים לימודים שיקנו לכם מקצוע מבוקש, בו תוכלו לעזור לרבים לעבור בקלות (יחסית) משברים שונים בחיי הזוגיות והמשפחה – הלימודים בקורס גישור משפחתי יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודי גישור משפחתי, הנמשכים זמן קצר יחסית (בדרך כלל מספר חודשים), מיועדים בראש ובראשונה למגשרים מוסמכים, כמו גם לעורכי דין ואנשי מקצוע מתחומי הטיפול, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתפתח לכיוונים חדשים.

כיוון ששיעורי הגירושין בישראל נמצאים בעלייה מתמדת בשנים האחרונות, וכיוון שרבים הנתקלים בבעיות בחיי המשפחה ועומדים בפני גירושין מעדיפים את הליך הגישור על פני ההליך המשפטי – הביקוש למגשרים עם התמחות בגישור משפחתי הוא רב. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי גישור במשפחה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי גישור במשפחה מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום מרתק זה, ולסייע לזוגות רבים להתגבר על מהמורות בחיי הנישואין, או, למצער, לעבור את הליך הגירושין בשלום.

הלימודים מתאימים במיוחד למגשרים מוסמכים, המעוניינים להתמחות בתת תחום זה, כמו גם למטפלים (פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו') ועורכי דין, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולפתוח לעצמם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס גישור במשפחה משתנים בהתאם להיקף ועומק הלימודים, וצד קורסים המיועדים למגשרים מוסמכים בלבד, קיימים גם קורסים אשר נועדו למי אשר זהו נגיעתו הראשונה בעולם הגישור ויישוב הסכסוכים.

בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון (תואר טיפולי או תואר במשפטים מהווים יתרון בקבלה, ובחלק מהמכללות מתקבלים רק מועמדים בעלי תואר בתחומים אלו), וכן נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס גישור משפחתי משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים:

הקורסים הקצרים ביותר, המיועדים למגשרים מוסמכים המעוניינים בתת- התמחות בגישור משפחה, כוללים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, ואילו קורסים מעמיקים בתחום, המיועדים גם הם לבעלי תעודת מגשר מוסמך, כוללים כ-100 שעות לימוד אקדמיות לערך. קורסי גישור משפחתי הכוללים גם הכשרה בסיסית בגישור, כוללים בין 100 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חושבים כי תתקשו לעשות כן, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות בחירה בין לימודים בשעות היום לבין לימודי ערב וימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס גישור משפחתי היא עשירה ומרתקת, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים לבין התנסות מעשית מודרכת בהובלתו של הליך גישור משפחתי (בחלק מהמכללות בתחום). באם אין הלימודים כוללים השתתפות בפרקטיקום – בדרך כלל נהנים התלמידים מהשתתפות בסימולציות, המדמות את הליך הגישור המשפחתי.

לעיתים קרובות כוללים לימודי גישור ויישוב סכסוכים במשפחה את התכנים הבאים: מאפייני הגישור לגירושין והשלכותיהם על תפקיד המגשר ואופי ההליך, רצף השלבים לקראת גירושין, היבטים רגשיים והשפעתם על הגישור, הערכת התאמתם של בני הזוג לגישור, מאפייני זוגות בהליך גירושין, נושאי הגישור, סוגיות מיוחדות (בגידה, אשמה, פער רצונות, פער כוחות), היבטים משפטיים בגירושין, ילדים: מקומם בגישור, מעמדם המשפטי והכנתם לפרידה, הבדלי המינים בגישור לגירושין, ההסכם הסופי, טקסי פרידה אתיקה ועוד.

ישנם קורסי גישור משפחתי המשלבים תכנים נוספים בגישור משפחה כגון הסדרי אחזקת ילדים, מזונות, צוואות וירושות, סכסוכים משפחתיים שונים החל מיחסי הורים ילידים וכלה בסכסוכי ממון.

תעודה

בוגרי קורס גישור משפחתי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות בתחום אף מזכות את בוגריהן בתעודות המוכרות על ידי אגודים מקצועיים רלוונטיים – כגון האגודה הישראלית לטיפול משפחתי, לדוגמא.

בוגרי קורסים מקיפים ומעמיקים בתחום, הכוללים גם לימודי גישור כלליים, יהיו זכאים לתעודת מגשר.
איפה אפשר ללמוד קורס גישור משפחתי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גישור משפחתי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?