קורס אבחון דידקטי

הכשרה איכותית למקצוע מבוקש

קורס אבחון דידקטי
אם אתם עוסקים בתחומי ההוראה, הייעוץ והטיפול בילדים וכבר הספקתם לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום, וכעת אתם מרגישים כי ברצונכם להתפתח מקצועית, ולרכוש שלל כלים ומיומנויות שיעזרו לכם גם להתקדם לשלל עבודות מרתקות – וגם לתרום רבות לילדים רבים, ייתכן כי לימודי אבחון דידקטי הם בדיוק מה שאתם מחפשים: לימודי איכותיים אלו, הנמשכים כשנתיים, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ויכשירו אתכם כמאבחנים דידקטיים איכותיים.

כיוון שהמודעות לצרכיהם הייחודיים של תלמידים בעלי לקויות למידה עולה בשנים האחרונות, כמו גם אחוזי הילדים המאובחנים כבעלי לקויות למידה – ומספר התלמידים הפונים לאבחונים – הביקוש למאבחנים דידקטיים הוא רב. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס אבחון דידקטי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס אבחון דידקטי מיועדים לאנשי מקצוע מנוסים מתחומי ההוראה, הייעוץ והטיפול – מורים (ובעיר מורים לחינוך מיוחד), יועצים חינוכיים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק וכו', המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש כלי מבוקש זה – אשר יכול לתרום רבות להתפתחותם המקצועית.

אם אתם מתעניינים בלימודי אבחון דידקטי, אולי תגלו עניין גם בלימודי הוראה מתקנת, קורס טיפול לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, לימודי תואר שני בחינוך מיוחד וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי אבחון דידקטי כוללים את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי - חינוך, פסיכולוגיה וכו' (תינתן העדפה בקבלה לבעלי תואר שני), תעודת הוראה וניסיון של חמש שנים לפחות בהוראה, ומעבר של ריאיון אישי/ קבוצתי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

קורס אבחון דידקטי הוא קורס מקיף ומעמיק במיוחד – ועל כן הלימודים בו אינם קצרים כלל וכלל, ובדרך כלל הם נמשכים שנתיים וכוללים כ-600 שעות לימוד אקדמיות.

קיימים גם קורסים קצרים בתחום, אשר נועדו להקנות למורים היכרות עם התחום ומספר כלים בסיסיים בו, והם אינם מסמיכים ומכשירים את בוגריהם כמאבחנים דידקטיים. קורסים אלו כוללים, בדרך כלל, בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו – שיתרמו רבות להתפתחותכם המקצועית – אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות בחירה בין לימודים בשעות היום לבין לימודים בערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות בקורס, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס אבחון דידקטי כוללים הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים והן התנסות מעשית (סטאז'), הכולל התנסות באבחונים במכון אבחון (בחלק מהמכללות בתחום), כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

לימודי אבחון דידקטי כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: מאפיינים של ילדים ומבוגרים בעלי קשיים קוגניטיביים ולימודיים, תפקיד מאבחן דידקטי, לקויות שונות בתחומי שפה, קריאה, כתיבה, מתמטיקה ומיומנויות עיבוד, כלי אבחון העומדים לרשותו של מאבחן דידקטי, הכרה ולימוד שיטות אבחון שונות, שיטות הערכה בית ספריות, טיפולים פסיכולוגיים רפואיים ופרה רפואיים בקשיים שונים, אבחון נקודות חוזק וחולשה של הילד, בניית דו"ח אבחון, בניית תכנית עבודה על סמך אבחון ועוד.

תעודה

בוגרי קורס אבחון דידקטי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מאבחן דידקטי" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות בתחום מזכות את בוגריהן גם בתעודת הוראה מותאמת (מתקנת).

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום קורס אבחון דידקטי וקבלת תעודת הגמר, יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בשלל העבודות בתחום. העיסוק המרכזי הוא בניית אבחונים, טיפול, ייעוץ ומתן פתרון לתלמידים בכל הגילאים הסובלים מלקויות למידה, במסגרת מוסדות וגופים ציבוריים או באופן עצמאי בקליניקות פרטיות.
איפה אפשר ללמוד קורס אבחון דידקטי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אבחון דידקטי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?