קורס תרפיה במוסיקה

לימודים שנשמעים מצויין

קורס תרפיה במוסיקה
אם המוזיקה זורמת בדמכם ואתם מכירים מקרוב את השפעותיה החיוביות, את יכולתה לעורר בנו מנעד שלם של רגשות, לגרום לנו להתחבר לעצמנו ולעולם ולגלות את עצמנו, ואם ברצונכם להשתלב בעבודה מרתקת, שתמלא אתכם סיפוק רב, עת תעזרו לרבים לגלות את כוחות הריפוי במוסיקה – ולהתמודד ולהתגבר על שלל בעיות רגשיות, נפשיות וחברתיות – הלימודים בקורס טיפול במוסיקה מיועדים עבורכם.

הטיפול במוזיקה, המשתייך, כמובן לעולם הטיפול (וביתר דיוק – לעולם הטיפול באמנות), הוא אמנם תחום מקצועי צעיר יחסית, אך שורשיו נטועים עמוק בהיסטוריה האנושית – שכן כבר התרבויות העתיקות גילו את כוחה המופלא של המוסיקה. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים אלו, שיקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא עוד על לימודי תרפיה במוסיקה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס תרפיה במוזיקה מיועדים, כמובן, למי אשר המוזיקה היא טעם חייהם – וברצונם לגלות את הכוחות התרפויטיים הטמונים בה, ולהשתלב בעבודה טיפולית מרתקת, בה הם יוכלו לעזור לרבים להתמודד ולהתגבר על המכשולים, הקשיים, הבעיות וההפרעות שבחייהם.

הלימודים מתאימים במיוחד למוסיקאים, כמו גם לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים (טיפול באמנות, פסיכולוגיה וכו'), כמו גם ליועצים ומורים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולפתוח לעצמם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות.

אם אתם מתעניינים בלימודי תרפיה במוסיקה, אולי תגלו עניין בקורסים נוספים מתחומי הטיפול: קורס טיפול באמנות, קורס טיפול בתנועה ומחול, קורס ביבליותרפיה, קורס פסיכודרמה ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס טיפול במוסיקה כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי (במוסיקה או בתחומי הטיפול, החינוך, הייעוץ, מדעי החברה וכו'), והשלמת 300 שעות לימוד במוסיקה (לעיתים ניתן להתקבל גם על בסיס כישורים מוזיקליים מוכחים ועמידה במבחנים שונים).

כמו כן, נדרשים המועמדים לעמוד בפניי ועדת קבלה, ולעבור בהצלחה ריאיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק במקצוע טיפולי.

משך לימודים

הלימודים בקורס תרפיה במוזיקה הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, ועל כן אין הם קצרים כלל וכלל – ובדרך כלל הם נמשכים בין שנה וחצי לשלוש שנים, בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל בקורס ומתכונת הלימודים – מספר המפגשים בשבוע ואורכו של כל מפגש ומפגש.

לימודי תואר שני בטיפול במוזיקה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים.

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים אף בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס טיפול במוזיקה משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, לבין שלל התנסויות מעשיות מעשירות ומפתחות – לרבות השתתפות בפרקטיקום (בחלק מהמכללות בתחום).

לימודי טיפול במוזיקה כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: תיאוריות בטיפול במוסיקה, מטרות טיפוליות, מטרות הטיפול במוסיקה, אבחון, הקול ככלי טיפולי, תרפיה במסגרת גנים ובתי ספר, השיר ככלי טיפולי, סטינג טיפולי, קשיים ופתולוגיות של ילדים ומתן מענה טיפולי בעזרת מוסיקה, אלתור קליני, טכניקות ופעילויות בתרפיה במוסיקה, הדרכה והנחיית הורים, התנסות בתרפיה בהדרכה, קבוצת תרפיה במוסיקה, יחסי מטפל- מטופל, אתיקה מקצועית, שילוב אמנויות נוספות בטיפול, הנחיית קבוצות ועוד שלל נושאי לימוד.
 

תעודה

בוגרי קורס תרפיה במוסיקה, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס תרפיה במוסיקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תרפיה במוסיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?