קורס התמודדות עם שכול

לימודי התמודדות עם אבל

קורס התמודדות עם שכול
אם אתם עובדים בתחומי הטיפול או הרפואה ייתכן כי כבר נתקלתם במטופלים המתמודדים עם אובדן של אדם קרוב. התמודדות זו, עם שכול, אובדן ואבל, היא מן הקשות שחווה האדם בחייו, והעוסקים בתחום נדרשים לכלים ייחודיים, על מנת שיוכלו לעזור למטופליהם להתמודד עם האובדן, ולחזור, בבוא הזמן, לשגרת חייהם. לשם כך מציעות מספר מכללות לימודי התמודדות עם שכול – אשר נועדו להקנות לאנשי המקצוע כלים ומיומנויות לעזרה למטופליהם שחוו אובדן.

קורס התמודדות עם שכול הוא קצר יחסית, ונמשך, בדרך כלל, חודשים אחדים בלבד, ובמהלכו מכירים התלמידים את שלבי האבל השונים (שלב ההכחשה, שלב הכעס, שלב המיקוח, שלב הדיכאון ושלב הקבלה – ע"פ המודל של קובלר רוס), ורוכשים כלים מקצועיים מתקדמים, שיכולים לתרום רבות לאיכות עבודתם. בואו לקרוא עוד על לימודי התמודדות עם שכול.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אף כי אובדן של אנשים קרובים מהווה חלק כמעט בלתי נפרד ממעגל החיים – התמודדות עם אובדן זה היא מהקשות שיודע אדם במהלך חייו. תהליך האבל הוא תהליך איטי וכואב תמיד, אך לעיתים הוא הופך לפתולוגי – ומחייב התערבות טיפולית מקצועית. קורס התמודדות עם אובדן ושכול נועד להקנות לעוסקים במקצועות הטיפול והרפואה ידע וכלים שיעזרו להם לעזור למטופליהם, המתמודדים עם אובדן של אדם קרוב.

קהל יעד

הלימודים בקורס התמודדות עם שכול ואובדן מיועדים לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים, מטפלים באמנות וכיו"ב), כמו גם ליועצים ואנשי צוות רפואיים (רופאים, אחיות), המעוניינים בכלים שיעזרו להם להתמודד עם מטופלים שחוו אובדן.

אם אתם מתעניינים בלימודי טיפול והתמודדות עם אובדן ושכול אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי הטיפול – קורס טיפול בהתמכרויות, קורס טיפול בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, קורס ייעוץ זוגי וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס התמודדות עם שכול ואובדן כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי - פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכיו"ב (תואר שני בתחומים אלו מהווה יתרון בקבלה), ניסיון תעסוקתי מתאים (בטיפול, סיעוד, רפואה וכו'), ומעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס טיפול והתמודדות עם אובדן ושכול כוללים, בדרך כלל, בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין ארבעה לשמונה חודשים, בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים חשובים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים אף בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס התמודדות עם שכול ואובדן דואגת להכשיר את בוגריה בידע רב ובשלל כלים ומיומנויות שיעזרו להם לספק למטופליהם את הטיפול המיטבי עת התמודדות עם אובדן ושכול.

לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים, כוללת תכנית הלימודים גם מפגשים עם מומחים בתחום, הרצאות אורח מפי אנשים שחוו אובדן, וסדנאות מעשירות (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).

בדרך כלל כוללים לימודי התמודדות עם שכול את התכנים הבאים: פנומנולוגיה של תהליך האובדן מנקודת מבט התפתחותית-מערכתית; חמשת שלבי האבל, תיאוריות ומחקרים יישומיים העוסקים בהתמודדות הפרט, המשפחה והחברה עם מצבים של אובדן ושכול לאורך מעגל החיים; אבל טראומטי ואבל מורכב; אבל מטרים והתמודדות עם מחלות סופניות; שיטות התערבות בטיפול באבל; פוליטיקה של שכול וצמיחה בעקבות אובדן, טיפול קוגניטיבי והתנהגותי CBT להתמודדות עם שכול, טיפול דינאמי, התמודדות ילדים ונוער עם אובדן ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס טיפול והתמודדות עם שכול, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס התמודדות עם שכול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?