קורס ספרות כלבים וחתולים

לימודי ספרות לחיות מחמד

קורס ספרות כלבים וחתולים
אם אתם חובבי חיות מחמד וברצונכם לרכוש מקצוע בו אהבתכם זו תבוא לידי ביטוי יומיומי, בו תעסקו בטיפוח ובבריאות החיות האהובות – קורס ספרות חיות מחמד יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. קורס זה הוא קורס הכשרה מקצועית, המכשיר את בוגריו במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לספר האיכותי והמוכשר. בחלק מהמכללות תוכלו להירשם לקורס ע"ח פיקדון חיילים משוחררים, וכך תוכלו לרכוש מקצוע רווחי ונדרש ללא כל צורך לשבור תכניות חיסכון.

העוסקים במקצוע נהנים מאפשרויות תעסוקה רבות, שכן בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בפופולאריות של התחום, כחלק מהעלייה הגוברת של כל תחום הטיפוח והטיפול בחיות המחמד. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים ועבודה מלאי חיים – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס ספרות חיות מחמד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תחום ספרות הכלבים והחתולים, הידוע גם כ- Pet Grooming, אינו תחום חדש כלל וכלל, וקיימות עדויות רבות כי כבר במאה ה-18 השקיעו בני האצולה באירופה בתספורות מסוגננות של כלביהם האהובים, וכי סלוני טיפוח ייחודיים לכלבים כבר פעלו ברחבי צרפת.

בימים הרחוקים ההם נשמרה מותרות זו של טיפוח חיות המחמד רק לחלק קטן ביותר של האוכלוסייה, אולם בימינו אנו כמעט כל מי שמגדל כלב או חתול עוסק רבות בטיפוחו, ועל כן זוכה התחום לפריחה גדולה.

למעשה, בשני העשורים האחרונים, צריכת המוצרים והשירותים בתחום חיות המחמד הינו אחד הענפים הנמצאים בהתפתחות מתמדת, אשר כמעט ואינם נפגעים אף בימי מיתון ומשברים כלכליים. כיוון שבישראל לבדה יש קרוב ל-400,000 כלבים רשומים (נכון לסוף 2009), ברור כי לכל העוסקים בתחום לא חסרה תעסוקה.

כפי שהוזכר לעיל, תספורת חיות המחמד אינה רק עניין אסתטי, ולמעשה, רב רובם של הלקוחות מעוניינים ביתרונות ההיגייניים והבריאותיים של התספורת, ולא במעקב אחר צו האופנה: התספורת מקלה על הסבל הנגרם מחום, עוזרת להפחית ולמנוע קרציות, פרעושים וטפילים אחרים, תורמת לזיהוי פצעים ומחלות בעור, ומקלה על תופעת השרת השיער.

כדיי לעסוק בתחום ספרות הכלבים והחתולים לא נדרש רישיון מיוחד או תעודה כלשהי, אולם העוסקים בתחום ללא הכשרה מספקת יכולים לגרום לפגיעות חמורות בבעלי החיים תחת טיפולם, ואף יכולים להיפגע בעצמם מנשיכות ושריטות, שכן ספרות הכלבים והחתולים, ככל מקצוע אחר, דורשת ידע ומומחיות על מנת לבצעה בצורה נאותה. כמו כן, העוסקים בתחום ללא הכשרה מתאימה אינם מצליחים לשמר, בדרך כלל, קהל לקוחות.

על כן, אם ברצונכם להשתלב בעבודה בתחום – כדאי מאד שקודם כל תרשמו לאחד מקורסי ההכשרה המקצועית המוצעים, אשר יקנו לכם יכולת לעסוק בטיפוח חיות מחמד בצורה אופטימלית, וללא חשש כי הנזק שבעבודתכם יעלה על התועלת בה.

קהל יעד

קהל היעד ללימודים בקורס ספרי חיות מחמד הוא, כמובן, חובבי כלבים וחתולים. הלימודים מתאימים במיוחד גם לבעלי חנויות לממכר מזון וציוד בע"ח ובעלי פנסיונים, המעוניינים להגביר את היצע השירותים אותו הם מציעים, ובכך להגדיל את קהל לקוחותיהם.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורס אילוף, קורס סיעוד וטרינרי, קורס טיפול באמצעות בע"ח וקורסים "חייתיים" נוספים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס ספרות בעלי חיים כוללים, בדרך כלל, מעבר של ראיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן – כדאי לזכור כי עבודת ספרות חיות המחמד היא עבודה פיזית – ועל כן אין היא מתאימה לכולם, ודורשת מוטיבציה על מנת להצליח בה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת ספרים לכלבים וחתולים נע בין 180 ל-220 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם לכמות הזמן המוקדשת לתרגילים כיתתיים בקורס.

מכללות רבות מציעות קורסים בשעות הערב, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים וסטודנטים להשתלב בנוחות בלימודים אלו.
 

נושא לימוד

הלימודים בקורס ספרות כלבים וחתולים משלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים, לבין התנסות מעשית, אשר הינה הכרחית להכשרה איכותית.

לימודי ספרות כלבים כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: הכרת ציוד העבודה, שימוש נכון ובטוח בכלי גילוח ותספורת, פסיכולוגיה של כלבים וחתולים, התמודדות עם בעיות התנהגות, סילוק פרעושים וקרציות, סוגי פרוות, רחצות רפואיות, מחלות עור, עזרה ראשונה, שיווק ומיתוג המספרה, ועוד מגוון נושאים מרתקים.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס ספרות חיות מחמד נהנים מאפשרויות תעסוקה מגוונות וקהל לקוחות פוטנציאלי עצום – ביכולתם להשתלב בעבודה באחד מהעסקים הפעילים בתחום – בחנויות חיות, מספרות, מרכזים וטרינריים וכו' - ולעבוד כשכירים או כפרילנסרים, או לפתוח עסק עצמאי בתחום.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי קורס ספרות כלבים יכולים להמשיך בלימודיהם בתחומים כקרובים – קורס אילוף כלבים, קורס טיפול בעזרת בעלי חיים, קורס עוזר וטרינר ועוד.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ספרות כלבים וחתולים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?