קורסים ע"ח הפיקדון הצבאי

ללמוד בלי לשבור חסכונות

קורסים ע"ח הפיקדון הצבאי

אם השתחררתם מהצבא לא מזמן או שאתם עומדים לסיים את שירותכם הצבאי – ברכות! חלקכם בוודאי שמח ומאושר לאור יציאתו מעבדות לחירות וחלקכם מלא חששות מהכניסה הלא ידועה לעולם האזרחי. אז בטרם תיכנסו לדיכאון דעו כי קיימים גופים שרוצים לעזור לכן לצלוח נחיתה זו לעולם שבחוץ בהצלחה ולסייע לכם בצעדיכם הראשונים כאזרחים. אחד מהגופים הללו הינו התמ"ת – משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. זה הרגע לדבר על הפיקדון הצבאי שלכם - האם ידעתם כי את כספי הפיקדון הצבאי שלכם תוכלו לנצל למטרות ספציפיות בלבד: לימודים גבוהים אקדמיים, הכשרה מקצועית או רכישת דירה? כספי הפיקדון הצבאי מיועדים למטרות אלה בלבד וזמינות לרשותכם במשך שבע שנים מיום השחרור שלכם. לאחר תקופה זו לא תוכלו לעשות בהם כל שימוש.

הכשרה מקצועית או לימודים אקדמיים על חשבון הפיקדון הצבאי מאפשרים לכם, כחיילים משוחררים, להצטרף ללימודי כל קורס אותו תחפצו ללמוד בתנאי שהקורס המדובר אושר על ידי משרד המסחר והתעשייה או על ידי משרד ממשלתי אחר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורסי הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים – מהו סכום הפיקדון הצבאי?

סכום הפיקדון הצבאי הינו לרוב ביחס ישר לאורך ומהות השירות וקבלתו מותנית בהגעה שלכם לאחד מסניפי הבנק והצגת תעודת זהות ואישור קבלה למוסד לימודים זה או אחר וכי המוסד אליו התקבלתם מוכר לצורך קבלתו של פיקדון על ידי מוסד ממשלתי מוכר.

קורסי הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים – מגוון קורסים לבחירתכם:

קיים מגוון רחב ועשיר של מסגרות לימוד המיועדות להכשרה המקצועית לחיילים משוחררים חלק ממוסדות הלימוד הינם בפיקוחה של הממשלה וחלק הינם מוסדות לימוד פרטיים. בטרם תרשמו למוסד זה או אחר בררו אודות התעודה שתקבלו בסיום הלימודים שלכם והאם הם מוכרים לקבלת כספי פיקדון. תוכלו למצוא באתרים שונים אשר קהל היעד שלהם הוא חיילים משוחררים רשימת קורסים מגוונת אשר מקוטלגים על פי חלוקה גאוגרפית ומוכרים לשימוש בפיקדון הצבאי. נציין, לדוגמא, כי בין מקצועותהלימוד המוכרים לפיקדון תוכלו למצוא את הללו: טיפול הילדים, מכונאות לסוגיה, טבחות, גננות, הנהלת חשבונות, גרפיקה ממוחשבת, סייעות לרופא שיניים, ריצוף וקרמיקה, צורפות, עיצוב שיער, תיירות ומלונאות ועוד רבים וטובים אחרים. נדגיש כי מדובר בקורסים בעלי דרישה בשוק העבודה, כאלה שמייצרים לכם עתיד מכובד ורצוף בהנאה. חלק מהקורסים מדובר בשכר לימוד סמלי וחלקם דורשים תשלום מלא, אותו, כאמור, תוכלו לשלם באמצעות הפיקדון הצבאי.

קורסי הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים - מתקשים לבחור מה ללמוד?

בלשכות הקרן והיחידה להכוונתם של חיילים משוחררים עומדים מספר אמצעים המסייעים לאלו מכם המתקשים לבחור לאיזה מסלול לימודים להצטרף, נמנה את חלקם:
- ייעוץ והכוונה אישיים - ייעוץ אישי ממתין לכם בלשכות במסגרתו תוכלו לשאול בכל הנוגע להשלמת ההשכלה שלכם, לימודים אקדמיים, הכשרה מקצועית, ולסיוע נוסף לו אתם זכאים מטעם הרשויות.
- ספריית מקצועות -  המכילה חומר רב לגבי מסלולי לימוד ברמות שונות 
- תוכנה ממוחשבת - המשלבת שאלון נטיות באמצעותו תוכלו לבדוק לאיזה מקצועות אתם מתאימים יותר ולאיזה פחות ובנוסף תוכלו לקרוא חומר מםורט ומקצעי באשר למסלולים ספציפיים אשר נמצאו כמתאימים לכם.
- הכוונה אישית - לרשותכם עומד ייעוץ ואבחון תעסוקתי במכונים פרטיים הפזורים ברחבי הארץ במחיר מיוחד לחיילים משוחררים

קורסי הכשרה לחיילים משוחררים - דמי אבטלה

אם אתם חיילים משוחררים ונרשמתם לאחד ממסלולי ההכשרה המוצעים דרך שירות התעסוקה במהלך של עד שנה משחרורכם, דעו כי אתם זכאים לתשלום של דמי אבטלה במהלך הלימודים שלכם. מידע מפורט תוכלו לקבל בלשכות שירות התעסוקה באזור מגוריכם.

קורסי הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים – לסיכום:

אז רגע לפני פשיטת מדי החאקי והצטרפות מלאת חששות (וצפופה) לחיפוש העבודה המיוחלת, אל תשכחו כי יש מיש מוכן ורוצה לעזור לכם ולמעשה זהו חלק אינטגרלי בלתי נפרד מהתפקיד שלו וכי אתם אינכם לבד במערכה הלא פשוטה הזו. היו מוכנים למצוא את המקצוע ההולם לכם ביותר אליו אתם מתחברים יותר מכל והמתאים ביותר לכישוריכם והיו בטוחים שתוכלו למצוא את הקורסים שבסופם תקבלו את תעודת הגמר בתחום הנבחר. כחיילים משוחררים מובטחות לכם הנחות משמעתיות שיסללו בעבורכם דרך קלה ונוחה להגשמת החלום.

איפה אפשר ללמוד קורסים ע"ח הפיקדון הצבאי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורסים ע"ח הפיקדון הצבאי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?