קורס טיפול באמצעות כלבים

לאוהבי כלבים ואנשים

קורס טיפול באמצעות כלבים
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודת רווחית ומלאת סיפוק, בה תבלו את זמנכם עם חברו הטוב ביותר של האדם – הלא הוא הכלב, ובה תעזרו לרבים להתמודד ולהתגבר על שלל קשיים, בעיות והפרעות – הלימודים בקורס טיפול, שיקום וסיוע באמצעות כלבים (הידועים גם כלימודי כלבנות טיפולית) יכולים להתאים לכם עד מאד.

טיפול באמצעות כלבים, על אף היותו תחום טיפולי חדש יחסית, זוכה לפופולאריות רבה, שכן הוא נמצא כיעיל לטיפול במגוון אוכלוסיות ובעיות – העלאת הביטחון ושיפור הביטחון העצמי, פיתוח כישורים חברתיים, סיוע בבעיות קשב וריכוז, פיתוח כישורים מוטוריים ועוד. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים וייחודיים אלו, שיקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא עוד על קורס כלבנות טיפולית.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס כלבנות טיפולית מיועדים, כמובן, לחובבי חברו הטוב ביותר של האדם, המעוניינים לקבל הכשרה איכותית שתעזור להם להשתלב בעבודות טיפוליות מלאות סיפוק בתחום.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול (פסיכולוגים, מטפלים באמנות, עובדים סוציאליים קליניים וכו'), מורים (ובעיקר מורים לחינוך מיוחד) ויועצים, כמו גם לווטרינרים, כלבנים ומאלפים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשלל כלים מתחום מבוקש זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי כלבנות טיפולית, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי הטיפול: קורס טיפול באמצעות בעלי חיים, קורס גינון טיפולי, קורס טיפול באמצעות שהייה בטבע ועוד. כן ייתכן כי תגלו עניין בקורסים "כלביים" נוספים – קורס אילוף, קורס רפואה משלימה לבעלי חיים וכו'.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס כלבנות טיפולית כוללים, בדרך כלל, דרישה למעבר מוצלח של ריאיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק במקצוע טיפולי.

לא דרוש ניסיון קודם בעבודה עם כלבים על מנת להתקבל ללימודים, אולם מכללות אחדות דורשות מהמועמדים להיות בוגרי לימודים רלוונטיים מתחומי החינוך, הטיפול וכו', או בעלי ניסיון מעשי רלוונטי בעבודות בתחום טיפולי, הדרכתי, ייעוצי או חינוכי.

משך לימודים

הלימודים בקורס טיפול באמצעות כלבים כוללים, בדרך כלל, בין 250 ל-400 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין שנה לשנתיים, בהתאם למתכונת הלימודים: מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש.

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים אף בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס טיפול, סיוע ושיקום באמצעות כלבים היא עשירה ומרתקת, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין שלל התנסויות מעשיות מפתחות, ובחלק מהמכללות אף נהנים התלמידים מהשתתפות בפרקטיקום, המלווה בהדרכה צמודה, כך שהם זוכים לצבור מעט ניסיון מעשי בעבודה בתחום, כבר במהלך לימודיהם.

לעיתים קרובות כוללים לימודי כלבנות טיפולית את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לעולם הכלבנות, מקור הכלב, פסיכולוגיה של הכלב, אילוף מעשי, בעיות ופתרון בעיות התנהגות, גורים, אילוף כלבים, וטרינריה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פיזיותרפיה, לקויות למידה, מתודיקה ודידקטיקה, הטיפול במגוון לקויות רלוונטיות, השימוש בכלב ככלי טיפולי, שילוב כלבים בעבודה פרטנית, קבוצתית ומשפחתית, קשר אדם חיה עם דגש על הכלב, אוכלוסיות מיוחדות, מיומנויות לעבודה במסגרות חינוך ושיקום, קבוצות ומשפחה ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס טיפול באמצעות כלבים, העומדים בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס טיפול באמצעות כלבים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טיפול באמצעות כלבים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?