קורס ניהול מחסן ממוחשב

לימודי ניהול המערך האפסנאי

קורס ניהול מחסן ממוחשב
ניהול המחסן הממוחשב הוא אחד מהתפקידים החשובים ביותר בניהולו הלוגיסטי של כל מפעל תעשייתי ושל ארגונים קטנים וגדולים כאחד, שכן ארגונו של המחסן, דאגה למלאי המצוי בו, והנפקת הציוד הדרוש בזמן הינם מאבני היסוד של הפעילות התקינה בארגון, וניהול אופטימלי של המחסן יכול לחסוך ממון רב לארגון.

כיום, בכדי לנהל את המחסן באופן אופטימלי דרושה הבנה לא רק בתחומים הלוגיסטיים השונים, אלא גם היכרות עם תוכנות ייחודיות, אשר נועדו להקל על חייו של מנהל המחסן, ולהפוך את עבודתו למסודרת ומאורגנת יותר. אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום שוקק זה, תצטרכו תחילה להירשם לקורס ניהול המחסן הממוחשב. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס ניהול מחסן ממוחשב.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

המערך האפסנאי, הוא אחד מענפי הליבה בניהולו הלוגיסטי של כל ארגון. תפקיד המערך האפסנאי הוא לנפק לארגון את כל הפריטים הנחוצים לו במועד ובמקום בו הם נדרשים תוך ניהול כלכלי של המלאי על מנת למנוע מצב שבו עודף המלאי מכביד על תזרים המזומנים של הארגון מחד, וחוסר מלאי גורם להוצאות מיותרות מאידך. מסיבות אלו, חייבות חברות גדולות כקטנות להעסיק מנהלי מחסן על מנת להצליח ולשגשג.

ניהול מחסן ממוחשב הוא מקצוע שיש לו דרישה רבה בשוק העבודה וניתן ללמדו בזמן קצר יחסית. מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ זיהו דרישה זו והחלו להציע לציבור הרחב קורסי ניהול מחסן ממוחשב.

קורס ניהול מחסן / מלאי ממוחשב ורכש שם לו למטרה להקנות את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש על מנת לנהל ולתפעל מחסן (רגיל וממוחשב), ולהכשיר את בוגריו כמנהלי מחסן מקצועיים. לימודי ניהול מחסן שמים דגש על ניהול המחסן הממוחשב, בהתאם למציאות הטכנולוגית בה אנו חיים. בואו לקרוא את כל הפרטים אודות קורס ניהול מחסן ממוחשב.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול מחסן ממוחשב מיועדים לעובדי המערך הלוגיסטי (בעיקר במפעלי התעשייה)  – במחסנים, במחלקות הרכש והקניינות, מחלקות האחזקה וכו', המעוניינים להתמחות בתחום ניהול המחסן הממוחשב ולטפס בסולם הדרגות המקצועי.

כן מיועדים הלימודים למי אשר אינם בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתעשייה, אך מעוניינים להשתלב בעבודה בתחומים חשובים אלו.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים לניהול המחסן הממוחשב פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מעמידים כל תנאי קדם לקבלה (פרט להשלמת 12 שנות לימוד), קורסים אחרים מיועדים רק לבעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית.

לעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים, וחלק מהמכללות אף מקיימות ראיונות קבלה, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות בעלי היכרות בסיסית עם תוכנות האופיס, ולהיות בעלי יכולת בסיסית לשימוש במחשב.

משך לימודים

משך הקורסים לניהול המחסן הממוחשב משתנה בהתאם לעומק הלימודים, ההכשרה הניתנת בסיומם, ורמת הידיעות איתם מגיעים התלמידים לקורס (קורסים לבעלי ניסיון מעשי בעבודה בתעשייה יכולים, לעיתים, להיות קצרים יותר מקורסים המיועדים לחסרי כל ניסיון בתחום).

רוב רובם של הקורסים בתחום כוללים בין 140 ל- 220 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים כארבעה עד שנה, אולם, לצד קורסים אלו קיימים גם קורסים קצרצרים וממוקדים, הכוללים פחות מ- 100 שעות לימוד, כמו גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים בסביבות ה- 300 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם רוצים להירשם ללימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם המלא ועמוס בעבודה ימנע מכם לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים, בזמנם הפנוי, ליהנות מיכולת להשתלב בלימודים אלו, היכולים לתרום רבות לקידומם המקצועי.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס ניהול מחסן ממוחשב הם רבים ומרתקים.

בד"כ כוללים הלימודים את התכנים הבאים: המבנה הארגוני של מחלקת הלוגיסטיקה, הגדרת סוגי מלאי, בקרת איכות מלאי ותקני איכות, סוגי מחסנים, אמצעי אחסון, סיווג וקיטלוג פריטים, הובלה וביטוח, ספירת מלאי, מערכת הרכש, סוגי התקשרויות עם ספקים, איתור מקורות הספקה, בטיחות בעבודה, עבודה בגובה, אנגלית טכנית, ERP Priority, תקנות רלוונטיות בעבודת המחסן ואיש הרכש, תיעוד ותכנון מלאים, דיני עבודה, יחסי אנוש, מבוא לתורת המסחר, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ניהול המחסן הממוחשב, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשה של פרויקט הגמר, יהיו זכאים לתעודת "ניהול/ מנהל מחסן ממוחשב" מטעם המוסד המלמד.

כמו כן, לעיתים זכאים הבוגרים לתעודות נוספות, כגון תעודת "פעיל נאמן בטיחות", או תעודת סיום קורס פריוריטי, בהתאם לקורסים ספציפיים אותם השלימו כחלק מתכנית הלימודים.

אפשרויות תעסוקה  

בוגרי קורס ניהול מחסן ממוחשב / מלאי ממוחשב ורכש יוכלו להשתלב במפעלי תעשייה ובחברות ציבוריות ופרטיות ולשמש כעובדים ומנהלים בתחומי הלוגיסטיקה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים בלימודים, אשר תוך זמן קצר יחסית (חודשים ספורים בלבד, בדרך כלל) יכשירו אתכם לעבודה נדרשת ורווחית, בתפקידים מובילים במערך הלוגיסטי – קורס ניהול מחסן ממוחשב מיועד עבורכם.

קורס איכותי זה יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למנהל המחסן המקצועי והאיכותי, כך שתוך זמן קצר תוכלו להשתלב בעבודה באחד מאלפי המחסנים הפזורים בארץ, לאורכה ולרוחבה.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול מחסן ממוחשב?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול מחסן ממוחשב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?