קורס ניהול אחזקה

להוביל את מערך האחזקה

קורס ניהול אחזקה
מערך האחזקה הוא חלק מהותי וחשוב בהתנהלותם של ארגונים רבים, ומפעלים תעשייתיים וארגונים גדולים אחרים זקוקים למערך אחזקה יעיל במיוחד על מנת לשרוד את התחרותיות במשק ואת השינויים העוברים על העולם הכלכלי ככלל, ועל עולמות האחזקה בפרט. איכות תפקודו של מערך האחזקה נגזרת באופן ישיר ממקצועיות מנהלי האחזקה בארגון, ומנהלים טובים, מקצועיים ובקיאים בתחומם יכולים לסייע רבות לארגון לצעוד בדרכי ההצלחה.

אם אתם מעוניינים להשתלב בתפקידים מרכזיים ובכירים במערך האחזקה של ארגונים שונים, הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא להירשם לקורס ניהול אחזקה, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות בתחומן. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודים אלו, אשר יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מפעלי התעשייה, המניעים את גלגלי המשק, לא היו יכולים להתקיים ללא מערך אחזקה יעיל, מקצועי ואיכותי, שכן תחומי האחזקה תורמים רבות להתנהלות התקינה של הארגון, ועוזרים לו להתמודד בסביבה התחרותית והמשתנה תדיר של העולם התעשייתי.

מנהל אחזקה הינו תפקיד רב סמכויות ומורכב, הדורש מהממלאים אותו להיות בקיאים בשלל תחומים, שכן עליהם להוביל את מערך האחזקה הן מהבחינה הניהולית הכללית – לדאוג לעובדים, לתקציב ולאסטרטגיה המניעה את המערך, והן מהבחינה הטכנולוגית המקצועית, הייחודית לתחום אחריותם.

בשוק העבודה קיימת דרישה גבוהה למנהלי אחזקה מקצועיים ואיכותיים, המעודכנים בחידושים האחרונים בתחום, אשר יוכלו להוביל בהצלחה את מערך האחזקה של הארגון ובכך לתרום לתפקוד המפעל ורווחיותו.

אז אם אתם בעלי כישורים ויכולות טכניות, ואתם כבר עובדים בתפקידים זוטרים בתחומי האחזקה – למה שלא תתקדמו לתפקידים בכירים ומרכזיים יותר? אם תבחרו ללמוד בקורס ניהול אחזקה תוכלו לקבל, תוך זמן קצר יחסית (חודשים ספורים בדרך כלל) הכשרה איכותית שתכשיר אתכם להשתלבות בשלל העבודות המרתקות ורבות האחריות בתחום.

בעמוד זה תוכלו לקרוא שלל פרטים אודות אפשרויות הלימודים הפתוחות בפניכם בתחום, ולהתרשם האם מסלול לימודים זה, והאם תפקיד מנהל האחזקה, מתאימים לכם. אז בואו ליהנות מלימודים שיכולים להוות את יריית הפתיחה לקריירה רווחית ומשגשגת – בואו ללמוד בקורס מנהלי אחזקה.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול אחזקה מיועדים לעובדי אחזקה ותחזוקה, כמו גם לטכנאים ופקידים טכניים, המעוניינים להתקדם בסולם הדרגות המקצועי ולהשתלב בתפקידי ניהול בתחום.

כן מיועדים הלימודים למנהלי אחזקה בפועל, המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בתחום ולהתעדכן בחידושים האחרונים החלים בו.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים לניהול אחזקה פתוחים בפני הקהל הרחב (אם כי אוריינטציה טכנית היא, כמובן, הכרח להשתלבות בתחום), קורסים אחרים מציבים אי אלו תנאי קבלה בפני המועמדים: לעיתים נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית בשטחי האחזקה והתחזוקה, ולעיתים תעודת בגרות מלאה (או לכל הפחות השלמת 12 שנות לימוד) הינה דרישת סף נוספת לקבלה ללימודים.

כמו כן, חלק מהמכללות מקיימות ראיונות קבלה אישיים הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. תנאי קבלה נוספים לחלק מהקורסים בתחום הם ידיעת אנגלית ברמה סבירה, ויכולת בסיסית בתפעול המחשב. 

משך לימודים

לימודי ניהול אחזקה אינם נחשבים לארוכים במיוחד: ברוב המכללות כוללים הלימודים בין 80 ל- 180 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין שלושה לשבעה חודשים, בהתאם למספר המפגשים השבועיים (לרוב פגישה אחת או שתיים בשבוע) ולאורכו של כל מפגש.

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים בקורס מנהלי אחזקה, אך חוששים כי לא תמצאו זמן פנוי לכך, עקב סדר יומכם המלא בעבודה, יש לנו חדשות טובות עבורכם – חלק גדול ממוסדות הלימוד והמכללות מציעים קורסים הנלמדים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות יחסית בלימודים אלו. 

נושאי לימוד

הלימודים בקורס הכשרת מנהלי אחזקה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למנהל אחזקה מקצועי.

בד"כ כוללים לימודי ניהול אחזקה את התכנים הבאים: מבוא לניהול תחזוקה, מבוא לאחזקת ובקרת מבנים, מקומה של התחזוקה בארגון, עקרונות בניהול מערכות מתקדמות, מדיניות תחזוקה, ניהול משא ומתן, תכנון כוח אדם ותקציב, הנעת עובדים, תכנון לוחות זמנים, תכנון משאבים, היבטים כלכליים בניהול תחזוקה, רכש, בטיחות, חומרים מסוכנים, מערכות חשמל ומערכת כיבוי אש, דיווח וכתיבה טכנית, מערכות תחזוקה ובקרת מבנים ממוחשבות, תקני איכות (iso 9000,iso 14000), חוקים ותקנות, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ניהול אחזקה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מנהל אחזקה" או "מנהל אחזקה בכיר" (בהתאם להיקף ועומק הלימודים), מהמוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה  

הדרישה בשוק העבודה לאנשי אחזקה ומנהלי אחזקה איכותיים ומקצועיים הינה רבה במיוחד, ועל כן יכולים בוגרי קורס ניהול אחזקה להשתלב במגוון מקומות עבודה במפעלים ובתעשייה, ולהוביל את מערך האחזקה בארגון בו הם עובדים.

סיכום

לסיכום, אם אתם עובדים בתחומי האחזקה והתחזוקה, וברצונכם להתחיל להתקדם מבחינה מקצועית ולהשתלב בתפקידים בכירים וניהוליים בתחום – קורס ניהול אחזקה מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, את כל הידע, הכלים והמיומנויות – הן מהבחינה הטכנולוגית והן מהבחינה הניהולית – הנדרשים לכם על מנת להתברג בעבודה רווחית ומאתגרת בשוק העבודה השוקק בתחום.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול אחזקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול אחזקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?