קורס פיתוח הדרכה

לימודים מפתחים ומעשירים

קורס פיתוח הדרכה
ניהול ופיתוח הדרכה בארגונים הינו תחום מתפתח ומרתק, הזוכה בשנים האחרונות לביקוש הולך וגובר בשוק העבודה, שכן כמעט כל ארגון ועסק יכול להיעזר בשירותיהם הטובים של מפתחי ההדרכה, המביאים את עובדי הארגון (החדשים והוותיקים כאחד) מהמקום המצוי – למקום הרצוי, במהירות וביעילות.

כיוון שהצלחת הארגון תלויה רבות באיכות העובדים והמנהלים, כישוריהם וביצועיהם, מפתח הדרכה איכותי, אשר אחראי על פיתוח הכישורים וטיוב הביצוע של העובדים, הוא נכס רב ערך לארגון. אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודות המרתקות בעולם פיתוח וניהול ההדרכה, אך רוצים, ראשית, לקבל מידע נוסף על לימודי התחום, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא פרטים נוספים על הלימודים בקורס פיתוח הדרכה ולמידה ארגונית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

חשיבות ההדרכות בעסקים, חברות וארגונים שונים הינה רבה במיוחד, שכן מהות ההדרכה ומטרתה היא להוביל את הארגון (או כל אוכלוסיית יעד אחרת) ממצב מצוי למצב רצוי, ועל כן הדרכה איכותית וטובה יכולה לעזור לארגון להשיג את מטרותיו ביעילות ובמהירות, ולתרום רבות להתפתחותו ורווחיותו.

בימינו, בהם הידע המציף אותנו מכל עבר רב הוא, ובהם העולם העסקי והארגוני נתון לשינויים תכופים, עולה חשיבותו של מפתח ההדרכה, וארגונים רבים כמהים למפתח הדרכה איכותי שישתלב בשורותיהם, ויוכל להביא את הארגון ועובדיו למקומות הרצויים.

הדרכה טובה יכולה לעזור לארגון בכל נושא ותחום – החל מהקניית מיומנויות וכלים להתמודדות עם לחץ ושחיקה בעבודה, דרך היכרות עם כלי עבודה חדשים, וכלה בחניכתם המלאה של עובדים חדשים. אם, למשל, עובר הארגון לעבוד עם תוכנה חדשה, מורכבת וסבוכה, נדרשים העובדים להכיר את כל פונקציות התוכנה, ולהטמיע אותה בעבודתם. הדרכה איכותית תעזור הן להטמעה המהירה של העבודה עם התוכנה החדשה בקרב העובדים, והן תמנע טעויות אשר עלולות לנבוע ממעבר זה.
 
אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה נדרשת, מרתקת ואתגרת, דינאמית ומלאת סיפוק – בואו ללמוד בקורס פיתוח וניהול ההדרכה.

קהל יעד

הלימודים בקורס פיתוח הדרכה מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בעבודות ניהול ופיתוח והדרכות בארגונים, ולכל המעוניינים בכלים ושיטות להעברת הדרכות והרצאות.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים מתחומי מנהל העסקים, משאבי האנוש והייעוץ הארגוני, כמו גם למנהלים מתחומים ומדרגים שונים, המעוניינים להשתלם בתחום חשוב זה.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים בתחום פיתוח הדרכה ולמידה ארגונית פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם כוללים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים בתחום מיועדים רק לבעלי תואר ראשון (או סטודנטים הנמצאים לקראת סיום לימודיהם לתואר) ובעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית או רקע בהדרכה.

חלק מהמכללות אף מקיימות ראיונות אישיים, טרם הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחומי פיתוח וניהול ההדרכה.  

משך לימודים

לימודי פיתוח הדרכה אינם נחשבים לארוכים במיוחד, וברב המכללות כולל הקורס בין 50 ל-150 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כחמישה עד חמישה עשר מפגשים (בדרך כלל במתכונת של מפגש אחד או שניים לשבוע).

אם ברצונכם להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך אתם חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת, יש לנו חדשות משמחות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעים קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להירשם ללימודים בקורס בזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר, ללא צורך לוותר על ימי עבודה ולימודים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורסי פיתוח הדרכה ולמידה ארגונית כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם הקניית שלל כלים, מיומנויות ושיטות לפיתוח, ניהול והעברת הדרכות. לרוב משולבים במהלך הלימודים גם שלל תרגולים מעשיים, ולעיתים אף משתתפים התלמידים בפרויקט גמר מעשי, המקנה להם טעימה וניסיון מהעבודה המרתקת בתחום.

בד"כ כוללים לימודי פיתוח הדרכה את הנושאים הבאים: מבוא לפיתוח הדרכה, תפקידיו של מפתח ההדרכה ומקומו בארגון, שיווק תכניות הדרכה, איתור צרכי ההדרכה, ניהול צוות הדרכה, מאקרו הדרכה ומיקרו הדרכה, מודלים ותיאוריות בפיתוח הדרכה, שילוב טכנולוגיה בלמידה, שיטות הדרכה ושיטות למידה חווייתיות, למידה מתוקשבת – e-learning, הערכה ומשוב, ניהול תקציב ההדרכה, הנעה אישית וקבוצתית, מתן מענה לאוכלוסיות מיוחדות, ועוד.

תעודה

בוגרי הקורסים בתחומי פיתוח וניהול הדרכה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס פיתוח הדרכה יוכלו להשתלב בתפקידים מרתקים בתחומי ניהול, פיתוח והעברת ההדרכות בחברות וארגונים שונים. כן יוכלו הבוגרים להשתמש בכלים האפקטיביים אותם רכשו במהלך הלימודים על מנת לצאת לדרך עצמאית, ולהעביר הרצאות והדרכות לאוכלוסיות מגוונות, או על מנת לפתוח לעצמם אפיקי התקדמות וצמיחה חדשים במקום עבודתם הנוכחי.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מאמינים כי המפתח לשינוי הוא למידה, וכי הדרכה נכונה הינה בעלת חשיבות אסטרטגית להצלחת הארגון ויכולה לתרום להשגת מטרותיו, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודות מרתקות ומאתגרות בתחום שוקק ומרתק זה – לימודי פיתוח הדרכה מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למנהל ומפתח ההדרכה המקצועי, כך שתוכלו להשתלב בשלל המשרות בתחום, לפתח תכניות הדרכה על כל שלביהן, ולתרום רבות להשגת מטרות הארגון וטיוב ההון האנושי בו.
איפה אפשר ללמוד קורס פיתוח הדרכה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פיתוח הדרכה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?