קורס ייבוא וייצוא

לימודי סחר בינלאומי

קורס ייבוא וייצוא
הסחר הבינלאומי נמצא בשנים האחרונות בשיאו, הודות לתהליכי הגלובליזציה המהירים העוברים על עולמינו – אם בעבר הלא כל כך רחוק כל מדינה ביססה את מרבית צריכתה על תוצרת עצמית, וכדי לטעום המבורגר של מקדונלדס היינו צריכים להזמין טיסה, כיום, עם פתיחת הסכמי הסחר, קל מתמיד לייבא ולייצא מוצרים שונים.

אולם, אף על פי כי האפשרויות לסחר בינלאומי גדולות כיום מבעבר, עדיין נדרש ידע מעמיק בתחום זה, המתעדכן ומתחדש תדיר, בכדיי לבצע את כל תהליכי היבוא והיצוא במהירות ובהצלחה. אם אתם רוצים לקבל את מיטב הידע והכלים בתחום ולהבין בהליכי הביטוח והלוגיסטיקה הנלווים לסחר, כך שתוכלו לעסוק באופן עצמאי בייבוא וייצוא, או כדי להשתלב בעבודה בתחום– כדאי לכם להירשם ללימודים בקורס סחר הבינלאומי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הסחר הבינלאומי, כלומר העברתן של מוצרים ושירותים בין מדינות שונות, איננו המצאה חדשה כלל וכלל, ורבות מתרבויות העולם העתיק זכו לשגשוג עקב השתתפותם במסחר חוצה התרבויות והיבשות.

כיום, מהווה הסחר הבינלאומי, הנקרא גם סחר חוץ, את אחד מגורמי הצמיחה החשובים ביותר בכל מדינה ומדינה, ואת אחד הגלגלים המניעים את הכלכלה הגלובלית. בשנים האחרונות הוסרו מחסומי סחר רבים, וכיום קל לתושבי מדינת ישראל, יותר מאי פעם בעבר, לייבא ולייצא (כמעט) ככל העולה על רוחם.

אולם, על אף הקלות היחסית בהשתלבות בסחר הבינלאומי בימינו, עדיין מדובר, כמובן, בתהליך מורכב וסבוך למדי, הדורש הבנה מעמיקה על מנת לצלוח אותו בהצלחה. כמו כן, תחום זה נתון לשינויים תכופים ועדכונים מתמידים, ועל כן גם מי שכבר עוסק בנושא עדיין נדרש, לעיתים, להתעדכן בחידושים ובהתפתחויות האחרונות החלות בתחום.

אם גם אתם רוצים להכיר תחום זה לעומקו, כך שתוכלו להשתלב במגוון תפקידים מרתקים, או אף לעסוק באופן כעצמאי בייבוא וייצוא, מומלץ מאד כי תלמדו בקורס סחר חוץ, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות בתחום. בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בקורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי.

קהל יעד

הלימודים בקורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי מיועדים לכל המעוניינים להתמקצע בתחום ולהעמיק ידיעותיהם בו – בין אם הם חסרי כל ניסיון בתחום ובין אם הם עובדים וותיקים המעוניינים להתעדכן בחידושים האחרונים ולהרחיב ידיעותיהם.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים בתחומי הרכש, הקניינות והלוגיסטיקה, לעמילי מכס, לעובדים בחברות הובלה ומשלוחים, לעובדים בתחומי הביטוח, ולמנהלים ובעלי מפעלים ועסקים העוסקים ביבוא ויצוא.

אם אתם מתעניינים בלימודי יבוא, יצוא וסחר בין לאומי, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס ביטוח ימי וקורסים נוספים מהתחום.

תנאי קבלה

בעוד לחלק מהקורסים בתחומי הסחר הבינלאומי אין כלל תנאי קבלה והם פתוחים בפני הקהל הרחב, קורסים אחרים בתחום מיועדים רק לעובדים בעלי ניסיון מתחומים רלוונטיים (אנשי רכש ולוגיסטיקה, עובדי חברות שילוח, בעלי עסקים וכיו"ב), ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעמוד בפני ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים.

כמו כן, חלק מהקורסים דורשים מהנרשמים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או בוגרי 12 שנות לימוד, לכל הפחות), וידיעת אנגלית ברמה סבירה דרושה אף היא לחלק מהקורסים בנושא.

משך לימודים

הלימודים בקורס סחר בינלאומי כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל- 200 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין ארבעה לשמונה חודשים. לרוב כוללים לימודי הקורס מפגש אחד או שניים בשבוע.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כמו גם קורסים המתקיימים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר, ללא צורך לוותר ולו על יום עבודה אחד.

נושאי לימוד

לימודי יבוא, יצוא וסחר הבינלאומי כוללים מגוון נרחב של נושאים מרתקים, ובחלק מהמכללות משתתפים הסטודנטים גם בפרויקט סיום מעשי ובסיורים מקצועיים מעשירים – דוגמת סיור מקצועי לנמלי הים הגדולים במדינה.

לעיתים קרובות נלמדים בקורס יבוא, יצוא וסחר בינ"ל הנושאים הבאים: מבוא לסחר בינלאומי, מונחים המכר הבינלאומיים, מסמכים בסחר הבינלאומי, תנאי הסחר הבין לאומי, הובלה ימית ואווירית, שטרי מטען, שילוח בינלאומי, פקודות המכס, שיטות תשלום, ביטוח מטענים, היבטים משפטיים רלוונטיים לסחר הבינלאומי, חישוב עלויות יבוא יצוא, השלבים השונים בתהליכי היבוא והיצוא, דיני נזקים, ניהול משא ומתן, תקשורת בינאישית, ועוד.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לעסוק בייבוא וייצוא (באופן פרטי – יבוא אישי, או כשכירים בארגון כלשהו) ולהשתלב במגוון תפקידים בתחומי הסחר הבינלאומי – בחברות ביטוח ושילוח, במשרדי המכס וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם אתם רוצים להשתלב בעולם המסעיר של הסחר הבינלאומי ולעסוק בתחומי הייבוא והייצוא – לימודים בקורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי מיועדים בדיוק עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, היכרות מעמיקה עם תהליכי הייבוא והייצוא השונים, ויפתחו בפניכם עולם שלם של אפשרויות תעסוקה מרתקות. אז בואו ליהנות מלימודים עם ניחוח בינלאומי – בואו ללמוד בקורס ייבוא, ייצוא וסחר בינלאומי.
איפה אפשר ללמוד קורס ייבוא וייצוא?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ייבוא וייצוא
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?