קורס פענוח ציורי ילדים

לימודים מרתקים במיוחד

קורס פענוח ציורי ילדים
אם אתם מעוניינים לרכוש כלי אבחוני עוצמתי, אשר יעזור לכם להכיר את עולמם הפנימי של הילדים, להבין את מצוקותיהם, פחדיהם ורגשותיהם – הלימודים בקורס ניתוח ופענוח ציורי ילדים יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. לימודים קצרצרים אלו, הנמשכים חודשים אחדים בלבד, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום – כך שמהתבוננות קלילה בציורי ילדים – תוכלו לשאוב מידע רב על עולמם הפנימי.

פענוח ציורי ילדים היא שיטת אבחון הנשענת הן על תיאוריות מתחום הפסיכולוגיה והן על תיאוריות מתחום הגרפולוגיה, ומהימנותה של השיטה היא רבה – למעשה, אפילו אבחונים פסיכולוגיים של מבוגרים כוללים, בד"כ, את מבחן ה-HTP – שהוא, למעשה, ניתוח ציור של בית, עץ ואדם. אז אם גם אתם רוצים לגלות את סודות פענוח הציורים – בואו לקרוא עוד על קורס פענוח ציורי ילדים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

לילדים קשה, לעיתים קרובות, להתבטא בנוגע לרגשותיהם. אוצר מילים דל יחסית, פחד מהסביבה, ביישנות וחוסר בטחון הינן רק חלק מהסיבות אשר מונעים מילדים ובני נוער לדבר אודות מצבים רגשיים אשר מטרידים אותם.

הציור הינו כלי הבעה יצירתי בלתי מילולי, אשר מאפשר לילדים ונוער לחשוף את עולמם הפנימי, לעיתים באופן בלתי מודע ובכך לתת לנו הצצה אל המתרחש בעולמם הפנימי. הציור הוכח ככלי יעיל לזיהוי מצבי התעללות מינית, אלימות פיזית ומילולית, דחייה ופחד ושלל מצבים אחרים ועל כן ידע לניתוח הציורים יכול לעזור לנו לאבחן את בעיותיו של הילד ולתת לו טיפול מתאים.

קורס פענוח וניתוח ציורי ילדים מקנה את הידע הבסיסי בניתוח הציור בהתבסס על תוכן הציור, הצבעים בהם נעשה שימוש, הגישה של הילד כלפי הציור ועוד. 

קהל יעד

הלימודים בקורס פענוח וניתוח ציורי ילדים מיועדים לקהלי יעד רבים – גננות, מורים ויועצים חינוכיים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים באמנות, גרפולוגים והורים לילדים קטנים, המעוניינים לקבל ידע, כלים ומיומנויות, שבאמצעותם הוא יוכלו ללמוד הרבה על ילדים מהתבוננות פשוטה בציורים שהם מציירים.

אם אתם מתעניינים בלימודי פענוח וניתוח ציורי ילדים, אולי תגלו עניין גם בקורס גרפולוגיה, קורס קלפים טיפוליים, וקורסים נוספים מתחומי הטיפול או ההורות.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהמכללות שמציעות לימודי ניתוח ציורי ילדים אינן מציבות כל תנאי קבלה ללימודים – והם פתוחים בפני הקהל הרחב, מכללות אחרות מקיימות ראיונות קבלה, הבודקות את התאמת המועמד ללימודים אלו.

כמו כן, חלק מהקורסים בתחום מיועדים לקהלי יעד ספציפיים – כקורס פענוח ציורי ילדים למטפלים או קורס פענוח ציורי ילדים לאנשי הוראה וחינוך, והקבלה לקורסים אלו מיועדת, כמובן, רק לנמנים על קהל היעד הרלוונטי.

משך לימודים

הלימודים בקורס אבחון ציורי ילדים אינם ארוכים במיוחד, ובדרך כלל כוללים הקורסים בתחום בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין חודשיים לחצי שנה, בהתאם למספר שעות הלימוד הכולל ומתכונת הלימודים – קרי, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים ומרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודי ערב וימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים, לומדים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.  
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ניתוח ופענוח ציורי ילדים כוללים, כמובן, הקנייה של ידע עיוני ותיאורטי רב ומעמיק לצד תרגולים רבים של ניתוח ופענוח ציורי ילדים המובאים לכיתה, כך שהכשרת הבוגרים היא יסודית ושלמה, ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

לימודי פענוח ציורי ילדים כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: הציור ככלי הבעה וככלי אבחון, ציורים כביטויים גרפיים, זיהוי סימני מצוקה, זיהוי קשיים ותפקודיים חברתיים, התמודדות עם מחלות, לחץ כתיבה וצביעה, תיקונים וריטושים בציור, דימוי ובטחון עצמי, התארגנות במרחב, פרופורציות, יחסים בין עצמים, סימטריה, תיאור דמות, ציור חלקי דמות, הצבע בציור, ציור עץ, ציור משפחה, תפיסת המיקום והתפקוד החברתי והמשפחתי ועוד. 
 

תעודה

בוגרי קורס פענוח ציורי ילדים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס פענוח ציורי ילדים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פענוח ציורי ילדים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?