מדריכי ליווי התפתחותי

תלמדו, תתפתחו ותרוויחו!

מדריכי ליווי התפתחותי
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה חשובה ורבת סיפוק, בה תשפיעו רבות על התפתחותם של תינוקות ופעוטות, ובה תעזרו להורים צעירים לצלוח בשלום (ובאהבה והנאה) את השינויים המהירים והרבים שמלווים את שנותיו הראשונות של תינוק חדש בבית – הלימודים בקורס מדריכי ליווי התפתחותי יכולים להתאים לכם עד מאד.

מדריכי ליווי התפתחותי יכולים לתרום רבות להתפתחות האופטימלית של הפעוט, וכיוון ששלוש השנים הראשונות לחיי התינוק הן מהחשובות והמכריעות בחייו – ומשפיעות על כל המשך ההתפתחות, קיימת חשיבות רבה כי דווקא בשנים אלו יזכה הפעוט לליווי התפתחותי, שידאג לסגור כל פער שנוצר- מיד עם היווצרו. אז בואו ליהנות מלימודים מרתקים מעולם ההיריון, הלידה, ההורות והמשפחה – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ליווי התפתחותי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי ליווי התפתחותי מיועדים הן להורים המעוניינים בהעשרה אישית, והן למעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית שתעזור להם להשתלב בעבודה בתחום.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בעבודה עם ילדים ופעוטות – דולות, מדריכי תנועה לגיל הרך, מדריכי שחיית תינוקות וכו', כמו גם לאחים ואחיות ואנשי מקצוע מתחומי הטיפול (פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו'), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי מדריכי ליווי התפתחותי כוללים, בדרך כלל, ראיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. מכללות אחדות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי רקע או ניסיון מעשי בעבודות עם ילדים ופעוטות או בעבודות טיפוליות והדרכתיות.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מדריכי ליווי התפתחותי משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים: הקורסים הבסיסיים כוללים, בדרך כלל, בין 120 ל-180 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים במיוחד – אשר כוללים גם העשרה בשלל נושאים קרובים (עיסוי תינוקות, הדרכת תנועה וצליל בגיל הרך וכו'), כוללים בין 250 ל-330 שעות לימוד אקדמיות.

הקורסים בתחום נמשכים, בדרך כלל, בין ארבעה חודשים לשנה, בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל ומתכונת הלימודים – כלומר, מספר המפגשים בשבוע ואורכו של כל מפגש ומפגש.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים ומרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודי ערב וימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים, לומדים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.  
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מדריכי ליווי התפתחותי היא עשירה, מגוונת ומרתקת במיוחד, והתלמידים בקורס נהנים גם מרכישת ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום וגם משלל התנסויות מעשיות חווייתיות מעשירות (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).

תחום ההדרכה והליווי ההתפתחותי הוא עולם ומלואו, וכולל בתוכו מגוון שיטות, גישות ותיאוריות, ועל כן נושאי הלימוד יכולים להשתנות מעט בין קורסים שונים בתחום. על אף הבדלים אלו, לעיתים קרובות כוללים לימודי הדרכת ליווי התפתחותי את התכנים הבאים:

פסיכולוגיה התפתחותית, שלבי ההתפתחות המוטורית, הרגשית, החושית והקוגניטיבית של פעוטות, תזונת תינוקות, עיסוי תינוקות, הדרכת הורים, יתרונות המגע והתנועה להתפתחות הפעוט, עיצוב סביבה אופטימלית להתפתחות התינוק, מוסיקה לתינוקות, אבחון בעיות התפתחותיות, מתקני ג'ימבורי, סיפור והעשרה שפתית, הפחתת לחץ וחרדות אצל ההורים, תנועה וריקודים תואמי גיל, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המקנים לבוגרים את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.
 

תעודה

בוגרי קורס ליווי התפתחותי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר – "מדריכי ליווי התפתחותי" או "מנחי סדנאות ליווי התפתחותי" (בהתאם לקורס בו למדו), מטעם המוסד הו השלימו את לימודיהם.

כמו כן, מכללות אחדות אף מזכות את בוגריהן בתעודות נוספות – כתעודת "מדריך עיסוי תינוקות" או תעודת "מדריך מוסיקה ותנועה לגיל הרך", לדוגמא, בהתאם לתכנית הלימודים בקורס אותו השלימו.
איפה אפשר ללמוד מדריכי ליווי התפתחותי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מדריכי ליווי התפתחותי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?