לימודי ייעוץ שינה

תחילתה של קריירה רווחית

לימודי ייעוץ שינה
אם אתם מעוניינים בהכשרה איכותית ומרתקת למקצוע חשוב במיוחד, בו תוכלו לעזור לזוגות צעירים להתמודד עם אחת הבעיות הנפוצות ביותר עת גידול של תינוקות ופעוטות – הלימודים בקורס ייעוץ שינה יכולים להתאים לכם עד מאד. כיוון שבעיות שינה בינקות הן כה נפוצות, וכיוון שבעיות אלו משפיעות על אספקטים רבים בחיי המשפחה – ואף יכולות לפגום בהתפתחות התקינה – חשיבות עבודתם של יועצי השינה היא רבה.

לימודי ייעוץ שינה, המתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי הטיפול ובתחומי ההיריון, הלידה, ההורות והמשפחה, כמו גם לחסרי ניסיון בתחום המעוניינים במקצוע לחיים, יכשירו אתכם תוך חודשים ספורים (לרוב פחות מחצי שינה) בכל הידע והכלים בתחום – כך שתוכלו במהרה להשתלב בעבודה בו – ו"להציל" הורים מהתמודדות מורטת עצבים עם קשיי שינה של ילדיהם. בואו לקרוא עוד על קורס ייעוץ שינה.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ייעוץ שינה מתאימים לכל מי לרכוש מקצוע ייחודי ומבוקש זה, כמו גם להורים צעירים, המתמודדים עם בעיות שינה של ילדיהם ומעוניינים בכלים וידע שיעזרו להם לפתור אותן.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שעובדים עם תינוקות ופעוטות – אחים ואחיות, מדריכי ליווי התפתחותי, דולות, יועצות הנקה, פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו' – המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי חשוב זה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס יועצי שינה כוללים, בדרך כלל, ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתו של המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. מכללות רבות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי רקע אקדמי מתאים (פסיכולוגיה, סיעוד, טיפול באמנות וכו') או בעלי ניסיון מעשי בעבודה עם ילדים, תינוקות ופעוטות, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס יועצי שינה לתינוקות כוללים, בדרך כלל, בין 90 ל-150 שעות לימוד אקדמיות (הקורסים הארוכים כוללים התנסות מעשית רבה יותר, בד"כ), והם נמשכים בין חודשיים לחצי שנה – בהתאם למספר שעות הלימוד הכולל, מספר מפגשי הלימוד בשבוע ואורכו של כל מפגש לימודים.

מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, בנוסף לקורסי הבוקר "הרגילים", כך שגם אם אתם סטודנטים, עובדים או הורים צעירים נטולי זמן פנוי, תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות וקלות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס הכשרת יועצי שינה דואגים להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לצד שלל התנסויות מעשיות – לרבות ליווי של תהליך ייעוץ שינה, המלווה בהדרכה סגל החוג (ההתנסות המעשית אינה מתקיימת בכל המכללות בתחום).

לימודי ייעוץ שינה כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים הבאים: גורמים סביבתיים, פיזיולוגים והתנהגותיים לקשיי שינה; השפעת ההתפתחות המוטורית, הרגשית והקוגניטיבית על השינה; פיזיולוגיה של השינה; סגנון הורות והשפעה על התא המשפחתי; השפעת התזונה על השינה ומשמעות ההנקה; קשרים בתוך המשפחה ומיקום התינוק במשפחה; טיפול בגורמי תלות חיצוניים; הצבת גבולות וסמכות הורית; סוגי בעיות שינה; התייחסות לגילאים שונים; סוגי טיפול שונים – יתרונות וחסרונות; חשיבות דפוסי התקשרות והשפעתם; טמפרמנט הילד ועוד.

חלק מהמכללות בתחום אף מקדישות חלק מהלימודים לנושאי שיווק, פרסום והקמת עסק, במטרה להכין את הבוגרים להשתלבות מוצלחת וקלה בשוק העבודה.  

תעודה

בוגרי קורס ייעוץ שינה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת הסמכה "יועץ שינה לתינוקות, פעוטות וילדים", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים וקבל התעודה יוכלו הבוגרים להתחיל לעבוד בתחום – כשכירים או כעצמאיים. מעבר לעבודה בייעוץ שינה, יוכלו הבוגרים גם להעביר סדנאות והרצאות לקבוצות הורים.

חלק מהמכללות בתחום אף מסייעות לבוגריהן להשתלב בעבודה בתחום – בין אם על ידי הפנייתם למעסיקים רלוונטיים ובין אם על ידי ליווי וסיוע בהקמת עסק עצמאי בתחום, כך שהשתלבותם של הבוגרים בשוק העבודה צפויה להיות מהירה ופשוטה יחסית.
איפה אפשר ללמוד לימודי ייעוץ שינה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי ייעוץ שינה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?