קורס הכנה ללידה

להגיע ללידה מוכנים ורגועים

קורס הכנה ללידה
אם אתם עומדים לפני לידה ונמצאים (או ליתר דיוק, נמצאות) בסביבות השבוע ה-22 להריונכן, וברצונכם לרכוש שלל כלים, ידע ומיומנויות שיעזרו לכם להגיע ללידה מוכנים ושלווים ושיקנו לכם טיפים מעולים לחודשי ההורות הראשוניים – הלימודים בקורס הכנה ללידה מיועדים עבורכם. לימודים קצרצרים אלו, הכוללים מפגשים אחדים בלבד, מומלצים לכל זוג (ואישה) העומדים לפני הלידה הראשונה – והם יעזרו לכם לעבור תקופה מאתגרת ומלאת שינויים זו במירב ההנאה.

קורס הכנה ללידה, המשתייך כמובן לעולם קורסי ההיריון, הלידה וההורות, הוא קורס חווייתי ומהנה במיוחד, המועבר, בד"כ, במסגרת קבוצתית, כך שמעבר לידע והכלים שתרכשו תזכו גם להכיר זוגות ונשים הנמצאים במצבכם – וליהנות מתמיכה קבוצתית ואולי אף מרכישת חברים חדשים. אולם, אם אתם מעוניינים בהדרכה פרטית – תוכלו למצוא גם אותה, מבין היצע הקורסים הנרחב בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי הכנה ללידה מיועדים, כמובן, לנשים ולזוגות צעירים העומדים לפני לידה, ומעוניינים לרכוש ידע רב ושלל כלים ומיומנויות שיכינו אותם ללידה ולהורות הראשונית. הלימודים מתאימים במיוחד לזוגות אשר מצפים לילדם הראשון, אך גם זוגות ונשים אשר כבר גדלו ילד או שניים (או יותר) יכולים להרוויח רבות מהלימודים.

כדאי להצטרף לסדנת הכנה ללידה כאשר אתם נמצאים בסביבות השבוע ה22-24 להיריון, ולא יאוחר מהשבוע ה-30, על מנת שתוכלו להספיק להשלים את הקורס לפני הלידה.
אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מעולם ההיריון והלידה – קורס יועצות הנקה, קורס ייעוץ שינה, קורס עיסוי תינוקות וכיו"ב.
 

משך לימודים

הלימודים בקורס ובסדנת הכנה ללידה אינם ארוכים כלל וכלל, ובמרבית המקרים הם כוללים מפגשים אחדים בלבד (בדרך כלל בין ארבעה לשמונה מפגשים). לעיתים קרובות מחולק הקורס לשני חלקים שונים: בין שלושה לחמישה מפגשים המתקיימים במהלך ההיריון, ועוד מפגש אחד או שניים המתקיימים כחודש לערך לאחר הלידה.

כמו כן, ניתן להירשם לקורס הכנה ללידה במתכונת מרוכזת, בה תרכשו את כל הידע והכלים שמקנה הקורס בשני ימי לימוד מרוכזים בלבד.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מרבית המכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

מתכונת הלימודים

קורס הכנה ללידה מוצע הן במתכונת של לימודים קבוצתיים – בהם מספר קטן של זוגות (או נשים) לומדים יחדיו באווירה נעימה ואינטימית, והן במתכונת של לימודים פרטיים – בהם הזוג או האישה זוכים להדרכה פרטית מפי מדריך הכנה ללידה מקצועי.

נושאי לימודים

קורס הכנה ללידה, כיאה לשמו, דואג להכין את הזוג (או האם) ללידה ולהורות ראשונית, ועל כן הוא משלב בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות – כגון לימוד תרגילים לחיזוק רצפת האגן ותרגולי נשימות והרפיה, שיקלו על הכאבים המלווים את הלידה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי הכנה ללידה את התכנים הבאים: שינויים גופניים במהלך ההיריון, יחסי מין בהיריון, חשיבות ההנקה וטיפים להנקה נכונה, לידה עם אפידורל וללא אפידורל, שיכוך כאבים טבעי, פרוצדורות בחדר הלידה, ההורמונים הפעילים בלידה ובהיריון, הכנה רגשית ומנטאלית ללידה, עקרונות מעולם היוגה, מתי פונים לחדר לידה, שהייה בחדר לידה, תזונה נכונה בהיריון, תפקיד המלווה, החתלה, קשר עם הרך הנולד, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.
 

תעודה

בוגרי ובוגרות קורס הכנה ללידה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס הכנה ללידה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הכנה ללידה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?