קורס מטפלות לגיל הרך

ליהנות מעבודה חשובה ומרתקת

קורס מטפלות לגיל הרך
אם אתם (או אתן) מעוניינים להשתלב בעבודה מרגשת ומלאת סיפוק עם ילדי הגיל הרך (מגיל 3 חודשים ועד גיל 3 שנים), בה תתרמו רבות להתפתחותם – הלימודים בקורס מטפלות סוג 1 יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו יקנו לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למטפל המקצועי, כך שמיד בסיומם (ולאחר קבלת תעודת התמ"ת) תוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום נדרש זה.

בוגרי ובוגרות קורס מטפלות לגיל הרך ייהנו מרכישת ידע רב ומעמיק בתחומי התפתחות הילד, החינוך והפעילות לפעוטות, כמו גם בנושאי ההורות והמשפחה, וירכשו את מיטב הכלים להעברת פעילויות מהנות ומעשירות לילדים, תוך שמירה על ביטחונם, תרומה להתפתחותכם והענקת המון טיפוח ואהבה. בואו לקרוא עוד על לימודי הכשרת מטפלות לגיל הרך.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מטפלות סוג 1 מיועדים לכל המעוניינות להשתלב בעבודה מרתקת, מרגשת וחשובה עם פעוטות וילדי הגיל הרך. הלימודים מתאימים, כמובן, גם לגברים המעוניינים להתמחות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי מטפלות לגיל הרך, אולי תגלו עניין גם בקורסים דומים נוספים – קורס מדריכות תנועה וצליל לגיל הרך, קורס ניהול והקמת גן ילדים, קורס הפעלת תינוקות במים ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי מטפלות לגיל הרך כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה, השלמת 12 שנות לימוד (חלק מהמכללות מאפשרות גם לבוגרות 10 שנות לימוד להתקבל), אישור רפואי על כשירות לעבודה עם תינוקות ופעוטות ומעבר של ריאיון אישי.

הקבלה לקורסים הכוללים את החלק העיוני בלבד מותנית בניסיון מעשי בן שנה לפחות בעבודה עם ילדים ופעוטות.

משך לימודים

הלימודים בקורס מטפלות סוג 1 כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-800 שעות לימוד (כאשר בערך מחצית משעות הלימוד מוקדשת להתנסות מעשית), והלימודים בקורס נמשכים בין שנה לשנה וחצי.

קורסים הכוללים רק את החלק העיוני ומיועדים לבעלות ניסיון מעשי בתחום כוללים כ-350 שעות לימוד אקדמיות לערך, ואילו קורסים הכוללים את החלק העיוני בלבד כוללים בין 200 ל-300 שעות לימוד.

במטרה להקל גם על נשים עובדות (ונשים עסוקות אחרות) להשתלב בלימודים מרתקים, מציעות מכללות רבות בתחום ללמוד את חלקו העיוני של הקורס בשעות אחר הצהריים והערב.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מטפלות סוג 1 היא עשירה ומרתקת, ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, וזאת על ידי שילוב של הרצאות תיאורטיות ועיוניות לצד עבודה מעשית נרחבת (סטאז').

כיוון שתכנית הלימודים בקורס מטפלות לגיל הרך כפופה לדרישות משרד התמ"ת, ועל כן נושאי ותכני הלימוד כמעט ואינם משתנים בין המכללות השונות בתחום.

בדרך כלל כוללים לימודי מטפלות לגיל הרך את התכנים הבאים: שלבים בהתפתחות הילד עד גיל 3 , הפרעות התפתחותיות, ארגון הסביבה הפיזית, ארגון יום פעילות, הכנת מערכי פעילות, שיטות למידה בגיל הרך, תקשורת בין אישית, חשיבות המשפחה בחיי הילד והקשר בין המטפלת ובין משפחת הילד, אבחון תסמינים של פגיעה בקטינים ובחסר ישע, היגיינה ובריאות (נורמות גדילה תזונה נכונה, הפרעות בריאותיות), בטיחות, שילוב אומנויות בחינוך, אתיקה מקצועית, עזרה ראשונה ועוד.   
 

תעודה

בוגרות קורס מטפלות סוג 1, אשר תעמודנה בכל דרישות הלימודים, תקבלנה תעודת גמר מטעם המוסד הו השלימו את לימודיהן. בוגרות אשר יעמדו בהצלחה במבחנים הממשלתיים החיצוניים, תהיינה זכאיות לקבל תעודת סיווג מקצועי מטעם משרד התמ"ת – מטפלות במעונות יום סוג 1.

אפשרויות תעסוקה

בוגרות קורס מטפלות לגיל הרך, אשר יוציאו את תעודת הסיווג המקצועי של התמ"ת, תוכלנה להשתלב במהירות בשלל העבודות בתחום – במעונות היום הפזורים לכל אורכה ורוחבה של המדינה.

חלק מהמכללות בתחום אף מסייעות (ולעיתים אף מתחייבות) לבוגרות להשתלב בעבודה – כך שקליטתם בשוק העבודה צפויה להיות מהירה וקלה במיוחד.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרות המעוניינות להמשיך ולהתמקצע בתחום יכולות לפנות ללימודים בקורס מטפלות סוג 2, או אף לפנות ללימודי גננות.
איפה אפשר ללמוד קורס מטפלות לגיל הרך?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מטפלות לגיל הרך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?