קורס ניהול צי רכב

לימודים שיסיעו אתכם רחוק

קורס ניהול צי רכב
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במספר ציי הרכב בארגונים ועסקים שונים, וכיום לא רק חברות רכב ותחבורה, הובלה והיסעים נדרשות להעסיק את מנהל צי רכב, אלא חברות רבות אחרות, מתחומים שונים ומגוונים, נדרשות אף הן להעסיק מנהלי ציי רכב, אשר יהיו אחראים על מחלקות הרכבים בארגון.

מנהל צי רכב איכותי ומקצועי יכול לחסוך רבות לארגון בו הוא עובד, ותרומתו לבטיחות עובדי החברה (על ידי תחזוקה טובה של כלי הרכב בהם הם נוסעים) רבה אף היא. תפקידו של מנהל צי הרכב כולל, אם כן, אחריות רבה, ועל כן עליו להיות מצויד בידע רב, כמו גם בשלל כלים ומיומנויות, על מנת להוביל בהצלחה את ציי הרכב של הארגון. בואו לקרוא אודות הלימודים בקורס ניהול צי רכב.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תחום הרכב בארגון מהווה חלק חשוב במערך הלוגיסטי של העסק, בייחוד בארגונים אשר משתמשים ברכבים להובלה ואספקה שוטפת, אולם גם בארגונים המספקים לעובדיהם רכבים. על כן, ארגונים רבים זקוקים לאנשי מקצוע איכותיים שיובילו את תחום הרכב בארגון, ויהיו אחראים על צי הרכב שבבעלותו.

כיוון שהתקציב המופנה לרכישת רכבים, אחזקתם והטיפול בהם הוא רב, על כתפיו של מנהל ציי הרכב מוטלת אחריות רבה, וביכולתו לתרום רבות לרווחיות החברה, על ידי צמצום ההוצאות של ניהול הצי הרכב.

עולם ניהול ציי הרכב אף נמצא בהתפתחות מתמדת, ועל העוסקים בתחום להתעדכן תדיר בחידושים החלים בו, ולהכיר את תוכנות העזר המתקדמות לניהול הצי, המקלות על העבודה.

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב ושלל פרטים אודות הקורסים השונים בתחום ניהול ציי רכב, שידאגו להכשיר אתכם במיטב הכלים, המיומנויות והידע בתחום חשוב זה.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול צי רכב מיועדים, בדרך כלל, לעובדים מתחומי התחבורה, התובלה והתעבורה – למנהלי מחלקות רכב, קציני בטיחות בתעבורה, למנהלים בחברות תובלה והסעה, למנהלי תפעול וכיו"ב, המעוניינים להשתלב בתפקידי ניהול ציי רכב או להעמיק ידיעותיהם בתחום.

כן מתאימים הלימודים למנהלי ציי רכב בפועל, המעוניינים להתעדכן בחידושים וההתפתחויות האחרונות בתחום, ולרכוש שלל כלים חדישים לניהול אופטימלי של צי הרכב בארגון.
חלק מהקורסים אף מיועדים לחסרי רקע וניסיון בתחום התחבורה והרכב, המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום.

תנאי קבלה

רב רובם של הקורסים להכשרת מנהלי ציי רכב דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי בעבודה בתחומי התחבורה והתובלה, ולעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד או בעלי תעודת בגרות מלאה. כן נערכים, בחלק מהמכללות, ראיונות קבלה אישיים, הבוחנים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

חלק קטן יחסית מהמכללות בתחום מציע מסלולי לימוד המיועדים לחסרי רקע וניסיון מעשי בתחומי התחבורה, וקורסים אלו אינם כוללים, בדרך כלל, תנאי קבלה רבים, פרט לריאיון האישי.  

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת מנהלי ציי רכב משתנה בהתאם לעומק הלימודים בקורס ורמת ההכשרה אתה מגיעים התלמידים (האם הם בעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית או לאו).

רוב הקורסים המיועדים לבעלי רקע בתחום כוללים בין 80 ל- 150 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים חודשים ספורים, אולם קיימים גם קורסים קצרים יותר, כמו גם השתלמויות בתחום, הכוללים פחות מ 60 שעות לימודים אקדמיות. קורסים המיועדים לחסרי כל רקע וניסיון בתחומי התחבורה, ההיסעים והתובלה כוללים, בדרך כלל, מעל ל-200 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מתעניינים בלימודי ניהול ציי רכב, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב (בנוסף לקורסי הבוקר "הרגילים") כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר, ללא צורך לוותר על ימי עבודה.

נושאי לימוד

קורס ניהול ציי רכב כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המכשירים את הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למנהל צי רכב מקצועי ואיכותי.

לעיתים קרובות כוללים לימודי ניהול צי רכב  את הנושאים הבאים: דיני תעבורה, הגדרות תפקיד מנהל צי הרכב, ניהול עובדים, עקרונות בחוזים והתקשרויות, אחזקת רכב, ניהול משא ומתן, ביטוח הרכב והמשתמשים, תורת הניהול, תורת הארגון, ISO 9000, מוסכים ושמאים, היכרות עם תוכנות לניהול ציי רכב, חוק שירותי הובלה, ארגון צי הרכב, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מנהל צי רכב" או "מנהל צי רכב בכיר" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום לימודי ניהול צי רכב יכולים הבוגרים להשתלב במשרות ניהול צי רכב בארגונים ועסקים רבים, מהמגזר הציבורי והעסקי כאחד, כמו גם במגוון משרות בחברות הובלה והסעה. כמו כן יפתחו בפני בוגרי הקורס שלל אפשרויות לקידום מקצועי במחלקות הרכב השונות בארגון בו הם עובדים.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם לרכוש את כל הכלים, הידע והמיומנויות לניהול מקצועי של צי רכב בארגונים, עסקים וחברות – בואו ללמוד בקורס ניהול צי רכב. כיוון שיותר ויותר ארגונים ועסקים מחזיקים ציי רכב, עולה ופורחת הדרישה למנהלי ציי רכב איכותיים ומקצועיים, שיוכלו לנהל ביעילות את כלי הרכב בארגון.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול צי רכב?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול צי רכב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?