קורס לובינג

לימודי שדלנות

קורס לובינג
לובינג, או בעברית – שדלנות, הינה פעילות המיועדת לקדם אינטרסים, חוקים ומדיניות באמצעות השפעה על רשויות השלטון ונבחרי הציבור. בדרך כלל מייצגים הלוביסטים קבוצות אינטרסים, כגון חברות מסחריות או איגודים, אולם חלק ניכר מהלוביסטים פועלים בשמן של מטרות "טהורות" יותר, ועבודתם מתרכזת בקידום של מטרות של עמותות ומלכ"רים.

תפקיד הלוביסט הוא מרתק במיוחד, ופעילותו במוקדי קבלת ההחלטות, והשפעתו המכריע על קידומן של הצעות חוק, הופכת את עבודתו למספקת ומשתלמת במיוחד. אולם, על מנת להיות לוביסט מוצלח, דרושה הבנה מעמיקה של התהליכים הרלוונטיים, ידע מקיף על פעולות והתנהלות הממשל, ושלל כלים ומיומנויות לקידום המסר "ומכירתו". בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי לובינג – ותתחילו להשפיע!
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם גם אתם רוצים לקחת חלק מהותי בקביעת המדיניות הממשלתית ובקבלת ההחלטות בכנסת – קורס לובינג יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים.

הלוביסטים (שדלנים) "מהווים חלק בלתי נפרד מהמערכת הפוליטית הדמוקרטית" (כך על פי אתר הכנסת) והפעילות הלוביסטית היא המאפשרת לפרטים ולקבוצות להשתתף ולהשפיע על קביעת המדיניות. הלוביזם הפך נפוץ בישראל במהלך שנות התשעים של המאה העשרים  (אם כי כבר קודם הייתה פעילות שדלנית מצומצמת בארץ), ובכך הצטרפה ישראל לדמוקרטיות רבות, בהן קיימת פעילות לוביסטית ענפה.

בעוד רבים רואים בשדלנות סכנה לדמוקרטיה (שכן היא יכולה להוות מקור לשחיתות ולעירוב אינטרסים זרים בעבודת הממשל והכנסת), אחרים מדגישים את תרומתה לעקרונות הדמוקרטיים המרכזיים, דוגמת השתתפות פוליטית וייצוג אינטרסים.

על מנת לתפקד כלוביסטים ולהסתובב במסדרונות השלטון אין חובה ללמוד בקורס הלוביסטים, אך סביר להניח כי סיכוייכם להשתלב בעבודה בתחום, ויתירה מכך – הסיכוי לבצע עבודה זו ביעילות ובהצלחה – יגדלו באם תבחרו ללמוד באחד מקורסי הלובינג.

כמו כן, חשוב לדעת ולזכור, כי על מנת לפעול כלוביסט מורשה, יהיה עליכם להיות בעלי היתר קבוע או זמני, הניתן על ידי וועדה המורכבת מיו"ר הכנסת ושני סגניו, ולפעול על פי כל הכללים המצוינים בחוק הכנסת (תיקון מספר 25) התשס"ח 2008.  

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת זו, בה תסתובבו במסדרונות השלטון ותתחככו במקבלי ההחלטות, ותנסו, באמצעותם, לקדם מטרות נעלות (או לקדם אינטרסים של מעסיקכם) – הלימודים בקורס לובינג "תפורים" עליכם.

אז תתחילו לתפור חליפה – ובוא ללמוד בקורס לובינג, הקורס שיקנה לכם מידע רב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות להבנה מעמיקה של עבודת השדלנות.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת לוביסטים מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בעבודה המרתקת בתחום, כמו גם עבור המעוניינים בידע מעמיק בנושא ובהבנה של ההשפעה של הלוביסטים על תהליכי קבלת ההחלטיות בישראל. כן מיועדים הלימודים עבור השואפים בהכשרה איכותית לתפקידי דוברות ויחסי ציבור, עוזרים פרלמנטריים וכו'.

הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי לימודי מדעי המדינה, משפטים, יחסים בינלאומיים ותחומים רלוונטיים נוספים.

תנאי קבלה

ברוב רובן של המכללות פתוח קורס לובינג לקהל הרחב ואין הוא מציב בפניי המעוניינים כל תנאי קבלה. חלק מהמכללות מקיימות ראיונות קבלה, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, בוגרי תואר במשפטים, במדע המדינה ובתארים רלוונטיים אחרים, זוכים, בחלק מהמכללות, לעדיפות בקבלה.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים לימודי לובינג בין 40 ל-90 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים חודשים אחדים.

אם גם אתם חולמים להיות לוביסטים, אך חוששים כי לא תוכלו להירשם ללימודים, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות משמחות בשבילכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אתם סטודנטים או אנשים עובדים, תוכלו להשתלב בקלות ובנוחות בלימודי הלובינג המרתקים, ללא צורך לוותר ולו על יום עבודה או לימודים אחד.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס הכשרת לוביסטים הם רבים ומרתקים, ובדרך כלל כוללת תכנית הלימודים את הנושאים הבאים: הלובינג בישראל, מבנה המערכת הפוליטית, עבודת הכנסת והממשלה, מערכת ותהליכי קבלת ההחלטות, עבודה פרלמנטרית, אסטרטגיות למאבקים לקידום אינטרסים, יחסי ציבור והשפעה על דעת הקהל, מיפוי בעלי האינטרסים בזירת הממשל, ניתוח מהלכים פוליטיים, הרגולציה על תפקיד הלוביסט, בניית מסרים, תקציב המדינה, חוק ההסדרים, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לשכנע כל קהל וכיצד למכור כל רעיון – ייתכן כי תמצאו עניין רב בלימודי אמנות הפרזנטציה.

תעודה

בוגרי קורס שתדלנות, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישותיו, זכאים לקבל תעודת גמר המעידה על סיום הלימודים בהצלחה, מטעם המוסד בו הם השלימו לימודיהם. 

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה מרתקת ומאתגרת במיוחד, בה תפעלו בלב ליבם של מוקדי קבלת ההחלטות בישראל, ותעזרו לקדם חוקים ותקנות שונים, אשר יהפכו את המדינה למקום טוב יותר לחיות בה (או לפחות יאפשרו לכם לחיות בה בעושר ואושר, שכן לא כל הלוביסטים נלחמים למען מטרות השמות את טובת הציבור לנגד עיניהן) – קורס לובינג מיועד עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם בזמן קצר (יחסית) את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים ללוביסט המקצועי והאיכותי. גם אם אינכם מחפשים להשתלב בעבודה בתחום, אך מעוניינים בהיכרות עם תהליכי קבלת ההחלטות בממשל הישראלי, וההשפעה של גורמים חיצוניים עליהם, לימודים אלו מיועדים עבורכם.  אז בואו ללמוד ולהשפיע – בואו ללמוד בקורס לוביסטים.
 
איפה אפשר ללמוד קורס לובינג?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס לובינג
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?