קורס עריכת פטנטים

כל הפרטים על הקורס

קורס עריכת פטנטים
עורך פטנטים (עו"פ בראשי תיבות) הוא איש המקצוע המוסמך על ידי הרשויות הרלוונטיות במדינה לסייע לעסקים ואנשים פרטיים לרשום זכויות קניין רוחני על המצאותיהם. הפטנט הוא, למעשה, זכות שימוש בלעדית למוצר (או לתהליך), הניתנת לממציא (או לחברה) על ידי המדינה לזמן קצוב (בישראל ניתנת זכות הפטנט ל-20 שנים).

כיוון שישראל התברכה בממציאים פורצי דרך רבים (בתחומי ההייטק, הרפואה ופיתוח התרופות ועוד), קיימת דרישה מתמדת לעורכי פטנטים מקצועיים ואיכותיים, אשר יוכלו ללוות את לקוחותיהם בהליך הסבוך של רישום הפטנט, ואף כי אין הממציא מחויב להיעזר בשירותיו הטובים של עורך הפטנטים, רוב רובם של הממציאים בוחרים להיעזר בעורך הפטנטים, על מנת לעבור הליך סבוך זה במהירות ובהצלחה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי עריכת פטנטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עריכת פטנטים היא מקצוע מרתק ומאתגר, המשלב בין עולמות תוכן מתחומי המשפטים, הטכנולוגיה והמדעים, ואשר העוסקים בו נהנים מליווי של הפיכת רעיונות פורצי דרך והמצאות חדשניות לפטנט, אותו ניתן לשווק ולהפיץ, ואשר בו ניתן להשתמש.

ישראל, על אף גודלה הקטן, נמצאת בחזית הטכנולוגית העולמית, וחברות סטארט אפ רבות, כמו גם חברות פרמקולוגיה, פועלות בה במלוא המרץ ומובילות המצאות פורצות דרך, המשפיעות ומשפרות את חייהם של כולנו, ועל כן קיימת במדינה דרישה הולכת וגוברת לעורכי פטנטים, אשר יוכלו לעזור לעסקים וחברות לרשום את זכויות הקניין הרוחני על המצאותיהן ופיתוחיהן.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת כעורכי פטנטים, הצעד הראשון בדרך לקבלת רישיון העיסוק בתחום הוא להשלים את קורס עריכת פטנטים. בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות לימודים ייחודיים ומרתקים אלו.

קהל יעד

הלימודים בקורס עריכת פטנטים מיועדים לאקדמאים מתחומי מדעי המחשב, המדעים המדויקים וההנדסה, כמו גם לרופאים ורוקחים, המעוניינים להתמחות בתחום, ולקבל הכשרה איכותית והסמכה יוקרתית כעורכי פטנטים מורשים.

תנאי קבלה

לימודי עריכת פטנטים מיועדים לאקדמאים – בוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים ומדעי הטבע, רוקחות ורפואה וכיו"ב.

כמו כן, חלק מהמכללות בתחום אף מקיימות ראיונות אישיים טרם הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. מבחנים ייעודיים שונים (כגון מבחן בתחומי דעת רלוונטיים – מחשבים, לדוגמא) נערכים אף הם בחלק מהמכללות, כחלק מדרישות הקבלה.

משך לימודים

הלימודים בקורס עריכת פטנטים כוללים, בדרך כלל, בין 160 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים חודשים אחדים (בדרך כלל בין שלושה חודשים לשבעה חודשים), בהתאם למתכונת הלימודים: כמות המפגשים השבועית (לרב מפגש אחד או שניים בשבוע), ואורכו של כל מפגש (בדרך כלל בין ארבע לשש שעות לימוד אקדמיות).

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים בקורס עריכת פטנטים, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא בלימודים ו/או עבודה יקשה עליכם ליהנות מהשתלבות בקורס – יש לנו חדשות משמחות בשבילכם! רוב המכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בקורס בקלות ונוחות בזמנם הפנוי, ללא צורך לוותר ולו על יום עבודה או יום לימודים אחד.

נושאי לימוד

קורס עריכת פטנטים כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המכשירים אתכם במיטב הידע והכלים הדרושים לעורך הפטנטים המקצועי, ואשר יעזרו לכם לעבור את כל מבחני רשות הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, ולזכות ברישיון הנכסף.

בד"כ כוללים לימודי עריכת פטנטים את הנושאים הבאים: מקצוע עריכת הפטנטים ותפקידי עורך הפטנטים, מהן המיומנויות הנדרשות מעורך הפטנטים, אתיקה מקצועית, קניין רוחני, זכויות יוצרים וסימני מסחר, חוקי פטנטים, פטנטים בתחומים שונים, קניין רוחני בחברות מידע, סדנאות עריכת פטנטים, ניסוח וכתיבה של פטנטים, הכנת הפטנט להגשה, ליווי תהליכי שיווק של מוצר, סודות מסחריים, דינים בינלאומיים, ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים, הכוללים את מיטב הידע בתחום.

תעודה

בוגרי קורס עריכת פטנטים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

בוגרים אשר יעברו בהצלחה את המבחן בכתב ואת המבחן שבעל פה של רשות הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, ואשר יסיימו את חובת ההתמחות בת השנתיים במשרדו של עורך פטנטים מורשה ובעל שלוש שנות ניסיון לפחות, יהיו זכאים לרישיון עריכת הפטנטים מטעם רשות הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר. קבלת הרישיון כפופה לעמידה בכל תנאי הסף של רשות הפטנטים.  

שימו לב – עיסוק בעריכת פטנטים ללא ההכשרה וההסמכה הדרושה מהווה עבירה פלילית.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס עריכת פטנטים, אשר יזכו לרישיון עריכת הפטנטים יוכלו להתחיל לעבוד בתחום כשכירים או כעצמאיים, ולהשתלב בעבודות במגזר הציבורי והפרטי כאחד – בחברות מסחריות, במשרדי עורכי דין העוסקים בתחום, בחברות ייעוץ עריכת פטנטים וכיו"ב.

כיוון שבישראל יש רק כ-450 עורכי פטנטים מורשים (נכון לשנת 2011), עורכי פטנטים רבים מצליחים להשתלב בקלות ובמהירות בעבודה רווחית ויוקרתית בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה ייחודית ומרתקת, המשלבת בין עולמות המדע, הטכנולוגיה והמשפטים, ואשר בה תעזרו לחברות, עסקים ואנשים פרטיים לרשום זכויות קניין רוחני על המצאותיהם – קורס עריכת פטנטים מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו לעבור את מבחני הרישוי הנדרשים, ולזכות ברישיון לעסוק בעריכת פטנטים.
איפה אפשר ללמוד קורס עריכת פטנטים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עריכת פטנטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?