קורס ניהול פרויקטים

לנהל כל פרויקט בהצלחה

קורס ניהול פרויקטים
ניהול פרויקטים הולך ותופס לו מקום מכובד ומרכזי בעולם העסקים התחרותי של ימינו, ורבות מפעילויות הארגונים והעסקים השונים מנוהלות כפרויקט מוגדר, בעל מטרות ברורות ונקודות התחלה וסיום ידועות. רבים מהפרויקטים בעולם העסקי כוללים מרכיב של סיכון כלכלי ומאופיינים באי- וודאות, ועל כן נדרש ידע רב, כמו גם כלים, מיומנויות ומומחיות על מנת להוביל פרויקט מוצלח.

כיוון שהדרישה למנהלי פרויקטים מקצועיים ואיכותיים נמצאת בשנים האחרונות בעלייה מתמדת, החליטו מספר מכללות מובילות לפתוח קורסים בנושא, אשר יכשירו את בוגריהם לניהול פרויקטים במומחיות רבה. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בקורס ניהול פרויקטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ניהול פרויקטים הוא תחום עיסוק המשתייך למדעי הניהול, אשר נמצא בשימוש הולך וגובר במגוון ארגונים ומסגרות כגון מוסדות ציבור, חברות עסקיות ועסקים פרטיים. ניהול נכון של פרויקט מוביל לתפוקה מקסימאלית הן מהגורם האנושי בחברה והן בפן המקצועי והטכני, ובכך למעשה מגדיל את רווחיו של הארגון בו הוא פועל ועוזר להגשים את מטרותיו.

בעולם העסקי התחרותי של ימינו, ניהול נכון של פרויקט הינו הכרח על מנת להצליח ולהתבלט מעל חברות מתחרות, ועל כן יותר ויותר ארגונים מנהלים יותר ויותר פרויקטים למטרות שונות.

הפרויקטים השונים כוללים, בדרך כלל, חמישה שלבים: שלב הייזום – בו עולה רעיון הפרויקט ונקבעות מטרותיו, שלב התכנון – בו נקבע לוח הזמנים לפרויקט, תכנית התקציב וכיו"ב, שלב הביצוע, שלב הבקרה ושלב הסגירה.

כיוון שכל אחד משלבים אלו דורש כלים שונים על מנת לנהלו באופן אופטימלי, נדרשים מנהלי הפרויקטים לידע רב ולשלל כלים ומיומנויות ייחודיים, אותם ניתן ללמוד בקורס להכשרת מנהלי פרויקטים.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול פרויקטים מיועדים לכל המעוניינים לקבל את הידע העדכני ביותר בתחום, כמו גם כלים מתקדמים ושלל מיומנויות לניהול אופטימלי של פרויקטים בתחומים שונים. הלימודים מתאימים במיוחד למנהלים מתחומים שונים, לבעלי עסקים ולמנהלי פרויקטים מתחילים, המעוניינים "להשתפשף" בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס זה, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס ניהול פרויקטים בבנייה.

תנאי קבלה

חלק קטן יחסית של הקורסים לניהול פרויקטים אינם כוללים תנאי קבלה והם פתוחים בפני הקהל הרחב. קורסים אחרים, לעומת זאת, דורשים מהמועמדים להיות בוגרי תואר ראשון (סטודנטים לקראת סיום לימודיהם יכולים, בד"כ, להתקבל גם הם ללימודים), להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית, ולעבור ריאיון קבלה אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, ידיעת אנגלית ברמה טובה, כמו גם יכולת עבודה בסיסית מול מחשב, מהוות אף הן דרישות סף לקבלה בחלק ניכר מהקורסים בתחום.

משך לימודים

בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורס ניהול פרויקטים חודשים אחדים (שלושה עד שבעה חודשים) והם כוללים בין 80 ל- 200 שעות לימוד אקדמיות. מתכונת הלימודים הנפוצה בקורסי ניהול פרויקטים כוללת מפגש אחד או שני מפגשים לשבוע.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס לא יאפשר לכם זאת, יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! רוב רובן של המכללות בתחום מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים אפילו בימי שישי בבוקר), כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים תוכלו להשתלב בזמנכם הפנוי בלימודים המעשירים, ללא צורך לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי ניהול פרויקטים כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, אשר מכשירים את בוגריהם לניהול מוצלח של פרויקט על כל שלביו השונים. חלק ניכר מהקורסים בתחום אף כוללים השתתפות בפרויקט גמר מעשי, בו צוברים הסטודנטים ניסיון בעבודה מאתגרת זו. 

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס ניהול פרויקטים את הנושאים הבאים: מבוא לניהול פרויקטים, מהו פרויקט, השלבים בניהול פרויקט, מה גורם לפרויקט להצליח ומה גורם לו להיכשל, כישורים נדרשים ממנהל הפרויקטים, תפקידיו של מנהל הפרויקטים, תקציב לפרויקט, תכנון הפרויקט, מיומנויות ניהול, ניהול עובדים, ניהול סיכונים בפרויקט, ניהול זמן, ניהול משא ומתן, ניהול ובקרת איכות, בקרת פרויקט, סגירת פרויקט, טבלת קדימויות ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

עם סיום הלימודים, ולאחר ביצוע פרויקט הסיום, יקבלו התלמידים, אשר יעמדו בכל דרישות הקורס בהצלחה, תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בפני בוגרי קורס ניהול פרויקטים עומדות אפשרויות תעסוקה רבות, מגוונות, מאתגרות ורווחיות, וזאת בשל הביקוש הרב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים בתחום. ניתן לעסוק בניהול פרויקטים בהיי-טק, בפיתוח מוצרים ושירותים חדשים, ניהול פרויקטים בתחום החינוך, ניהול פרויקטים בתעשיית הפרסום, ניהול פרויקטים של מכירות בארגונים ועסקים וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ומגוונת, בה תעברו מפרויקט אחד למשנהו, או אם אתם מעוניינים בהכשרה איכותית אשר תתרום רבות להתקדמותכם המקצועית במקום עבודתכם הנוכחי – קורס ניהול פרויקטים מיועד עבורכם.

קורס מרתק זה יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למנהל פרויקטים האיכותי ומוצלח, כך שתוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום ניהול הפרויקטים, תחום אשר הולך וקונה לו מקום מרכזי בשוק העבודה התחרותי של ימינו.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול פרויקטים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול פרויקטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?