קורס ניהול סיכונים תפעולי

להשתלב בתחום מרתק

קורס ניהול סיכונים תפעולי
כל ארגון פיננסי המבקש לשרוד, לשמור על נכסיו ולהצליח בעולם העסקי של ימינו נדרש להביא בחשבון את הסיכונים התפעוליים הקיימים (כמו גם את הסיכונים הפיננסיים), להחליט על מידת החשיפה אליהם ולדעת כיצד להתמודד איתם, במידה והם מתרחשים. תהליך ניהול סיכונים תפעוליים כולל מספר שלבים – החל מזיהוי הסיכונים והערכתם, דרך ניתוח הבקרות כנגד הסיכונים וקבלת ההחלטות לגביהן, וכלה בהטמעת הבקרות ובפיקוח ומעקב על ביצוען.

לשם ביצוע מיטבי של תהליך ניהול הסיכונים, ושמירה על הארגון מפניהם, נדרשים העוסקים בתחום לידע עדכני ולשלל כלים ומיומנויות. אם גם אתם מעוניינים להתמקצע בנושא, תוכלו להירשם לקורס ניהול סיכונים תפעוליים, וליהנות מהכשרה מקיפה בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס ORM -ניהול הסיכונים התפעוליים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

העולם העסקי התחרותי והמורכב הנוכחי מציב בפני הארגונים השונים שלל סיכונים היכולים לאיים על קיומם ולפגוע ברווחיותם והישרדותם. לצד הסיכונים הפיננסיים המוכרים (סיכוני אשראי, סיכוני מטבע וכ'), על הארגון לדעת להתמודד גם עם הסיכונים התפעוליים השונים, ותחום הדעת האחראי על התמודדות זו נקרא "ניהול סיכונים תפעוליים – ORM – Operational Risk Management".

הסיכונים התפעוליים כוללים סיכונים המגיעים ממקורות חיצוניים שונים (אסונות טבע, לדוגמא), סיכונים הנגרמים מאנשים (מעילות, לדוגמא), סיכונים הנובעים ממערכות מידע (סיכוני אבטחת מידע, למשל), וסיכונים הנובעים מתהליכי העבודה בארגון (תקלות ייצור, לדוגמא).

כל הסיכונים הללו יכולים בעלי תוצאות הרות אסון לארגון, ועל כן נדרשים ארגונים חפצי חיים ורווח לדאוג מבעוד מועד כי יהיה ביכולתם להתמודד במהירות וביעילות עם הסיכונים האפשריים, לדאוג לדרכי הגנה מהתרחשותם, ולהחליט על רמת החשיפה לסיכונים שמוכן הארגון לסבול.

על מנת לנהל את תחום הסיכונים התפעוליים במקצועיות ויעילות, יש להכיר תחום זה לעומקו, ולהיות מעודכנים בכל ההתפתחויות החלות בו. קורס ניהול סיכונים תפעוליים יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול סיכונים תפעולי מיועדים לנושאי משרות בארגונים שונים, העוסקים, מתוקף תפקידם, בתחומי הפיקוח והבקרה – מנהלים בדרגי הביניים ומנהלים בכירים ומנכ"לים, חברי דירקטוריון, חברי וועדת ביקורת ומבקרי פנים וכל עובד ארגון אשר עבודתו כרוכה בתחומי ניהול הסיכונים, הביקורת והבקרה.

כן מיועדים הלימודים לעוסקים בתחומי ניהול הסיכונים (הפיננסיים והתפעוליים) המעוניינים לרענן את ידיעותיהם בתחום ולהתעדכן בחידושים האחרונים אשר חלו בו.

אם אתם מתעניינים בלימודי ניהול סיכונים תפעולי, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בקורס ניהול סיכונים פיננסיים.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודי ניהול סיכונים תפעולי מותנית, בד"כ, בניסיון תעסוקתי רלוונטי (מנהלים, חברי דירקטוריון, מבקרי פנים וכיו"ב). כמו כן, בחלק מהמכללות בתחום נדרשים המועמדים להיות אקדמאים, בוגרי תואר ראשון לפחות, ולעיתים קרובות אף נערכים ראיונות אישיים, טרם החלטת הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

קורס ניהול סיכונים תפעולי נחשב לקורס קצר יחסית, והלימודים בו כוללים, בדרך כלל, כוללים בין 30 ל – 60 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני ארבעה עד שמונה מפגשים, ונמשכים בין חודש לחודשיים. בדרך כלל נערכים הקורסים במתכונת של מפגש אחד לשבוע, אולם חלק מהמכללות מציעות גם קורסים הכוללים שני מפגשים שבועיים.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי ניהול סיכונים תפעולי, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת, יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להירשם ללימודים ולהשתתף בקורס בקלות ונוחות, ללא לוותר על שעות עבודה רבות מידי.

נושאי לימוד

קורס ניהול סיכונים תפעולי כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, ומכשיר את בוגריו בידע רב, כלים ומיומנויות לניתוח וניהול מיטבי של הסיכונים התפעוליים בארגון.

לימודי ניהול סיכונים תפעולי כולל, בד"כ, את הנושאים הבאים: מהו סיכון תפעולי, השלבים השונים בניהול סיכונים תפעולי, איתור הסיכונים, הערכת הסיכון, קבלת החלטות, יישום, פיקוח, תחקור, הפקת לקחים והטמעת לקחים, גורמי סיכון שונים בארגונים, מהות הביקורת הפנימית ותפקידיה, טכניקות ביקורת לסיוע בניהול ארגונים, כלים ושיטות מתקדמות לניהול סיכונים, באזל 2, אחריות וחלוקת משימות בקרה בארגון, מודלים לסיכונים תפעוליים מערכתיים, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

עם סיום הלימודים יהיו זכאים בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס ניהול סיכונים תפעוליים יוכלו להשתמש במידע ובכלים אותם הם קיבלו במהלך הלימודים על מנת לזהות, לנתח ולנהל סיכונים תפעוליים שונים בארגון בו הם מועסקים, ובכך הן לפתוח לעצמם אפיקי התקדמות מקצועיים חדשים והן להגן על הארגון מפני הסיכונים, ולתרום להישרדותו, רווחיותו והשגת מטרותיו האסטרטגיות.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם בידע עדכני, כלים מעשיים ומיומנויות יישומיות שיעזרו לכם להגן על הארגון בו אתם עובדים מפני סיכונים תפעוליים \שונים – הלימודים בקורס ניהול סיכונים תפעולי מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם בזמן קצר יחסית (בדרך כלל לא יותר מחודשיים) הבנה מעמיקה בתחום חשוב זה, אשר הינו מרכזי בכל ארגון פיננסי. אז בואו ללמוד כיצד להצעיד את הארגון שבו אתם עובדים בבטחה – בואו ללמוד בקורס ניהול סיכונים תפעולי.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול סיכונים תפעולי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול סיכונים תפעולי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?