לימודי ראיית חשבון

תחילתה של קריירה מפוארת

לימודי ראיית חשבון
הביקוש לרואי חשבון איכותיים בשוק העבודה רב הוא, וחשבונאיים מקצועיים נהנים מתנאי העסקה טובים ומשכורות נאות במיוחד. מגוון התפקידים הפתוח בפני רואי חשבון מוסמכים הוא גדול במיוחד, ומעבר לעיסוק בראיית חשבון, הם יכולים להשתלב במגוון תפקידים מרתקים בתחום – חשבות שכר, ניהול כספים, ייעוץ פיננסי ועוד, וכמובן שגם ההתקדמות לתפקידי ניהול בכירים בתחומי המימון, החשבונאות והפיננסים פתוחה בפניהם.

אולם, הדרך לקבלת רישיון העיסוק במקצוע אינה מהירה או קלה– וכדיי להצליח להשתלב בתחום בהצלחה נדרשים, בד"כ, לימודים של שלוש שנים לפחות, סיום התמחות של שנתיים, ומעבר של מבחני מועצת רואי החשבון. אמנם לא נדרשים לימודים אקדמיים על מנת לגשת למבחנים אלו, אך הסיכוי לעבור אותם ללא השתתפות בלימודים הוא קטן. אז אם גם אתם שואפים להשתלב במקצוע מרתק ויוקרתי זה – בואו ללמוד בקורס חשבונאות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

רואה החשבון, העוסק בביקורת של דו"חות כספיים ומחווה דעתו עליהם, הוא מקצוע מבוקש ויוקרתי, אשר פותח בפני העוסקים בו שלל אפשרויות לקריירה מזהירה- כרואי חשבון או כנושאי תפקידים אחרים בתחומי הפיננסים והחשבונאות (ניהול כספים, חשבות שכר וכיו"ב).

רואה חשבון איכותי אף יכול להתקדם בקלות לתפקידים בכירים רבים, וליהנות לא רק מעבודה מרתקת וחשובה, אלא גם משכר נאה במיוחד, יוקרה מקצועית וסיפוק רב מעבודתו. אז אם גם אתם מחפשים לימודים איכותיים, שיהוו את שער הכניסה שלכם לקריירה סוחפת – בואו ללמוד בקורס ראיית חשבון!

קהל יעד

לימודי ראיית חשבון מיועדים למי ששואף להשתלב בעבודה בתחום – בין אם כרואה חשבון ובין אם באחד התפקידים הקרובים לו באופיים – חשבות שכר, ניהול כספים וכיו"ב.

אם אתם מתעניינים בלימודי ראיית חשבון - אולי תגלו עניין גם בקורסים בתחום הנהלת החשבונות
 

תנאי קבלה

המועמדים ללימודים בקורס חשבונאות נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (ולעיתים גם בעלי ציון פסיכומטרי תקף). ממוצע הציונים הנדרש לקבלה ללימודים משתנה רבות בין המוסדות השונים, אך בדרך כלל לא נדרש ממוצע גבוה במיוחד.

כמו כן, ישנן מכללות בהן לא נדרשים ציוני בגרות או פסיכומטרי על מנת להתקבל ללימודים, ולעיתים קרובות ניתן להשלים לימודי מכינה במקום. תנאי קבלה נוספים הקיימים בחלק מהמכללות הם מעבר של ראיון אישי, הבודק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום, והצלחה במבחני קבלה.

משך לימודים

קורס ראיית חשבון כולל לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, ועל כן – לא קצרים כלל וכלל: ברוב המכללות נמשכים הלימודים בין שלוש לארבע שנים. קורסים ממוקדים המיועדים להכין את בוגריהם לבחינות לשכת רואי החשבון יכולים להיות קצרים יותר, והם בדרך כלל נמשכים חודשים ספורים.

אם אתם מתעניינים בלימודי חשבונאות, כדאי שתדעו כי רבות מהמכללות מציעות לימודים במסלולי ערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות ובקלות בלימודים.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס חשבונאות כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: יסודות החשבונאות, חשבונאות פיננסית, מבוא למיקרו כלכלה ולמקרו כלכלה, ביקורת חשבונות, תורת המימון, מיסים, תורת המחירים, יסודות המשפט העסקי, דו"חות כספיים, חשבונאות ניהולית, ניתוח דו"חות פיננסיים, דיני תאגידים, היכרות עם יישומי המחשב הרלוונטיים, ועוד מגוון נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי קורס ראיית חשבון, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים. באם למדו הבוגרים במסלול לתואר אקדמי בחשבונאות – הם זכאים, כמובן, לתעודת BA בתחום.

בוגרים העומדים בכל דרישות מועצת רואי החשבון בישראל – לרבות מעבר של המבחנים מטעמם וביצוע התמחות של שנתיים, זכאים לקבל רישיון עיסוק במקצוע.

שימו לב – בוגרים של תואר ראשון בחלק מהמוסדות האקדמיים המוכרים זכאים לפטור מבחינות המועצה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים אשר יכשירו לקריירה מפוארת בתחומי החשבונאות – מומלץ כי תתחילו בלימודי ראיית חשבון. לימודים אלו, אשר הינם מעמיקים ומקיפים במיוחד, יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לעמוד בהצלחה בכל הדרישות והתנאים לקבלת רישיון העיסוק בתחום, כך שתוכלו להשתלב במהירות האפשרית בשלל העבודות בו.

אז אם אתם חושבים "לדלג" על הלימודים ולגשת ישירות למבחנים, כדאי שתדעו כי מדובר במבחנים מורכבים וסבוכים, ומעטים מאלו אשר לא השלימו לימודים מקיפים בנושא מצליחים לעבור אותם בהצלחה. אז אל תיקחו סיכונים מיותרים – בואו ללמוד בקורס חשבונאות – ותתחילו להרוויח!
איפה אפשר ללמוד לימודי ראיית חשבון?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי ראיית חשבון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?