קורס טכנאות רנטגן

הכשרה מקצועית לעבודה חשובה

קורס טכנאות רנטגן
אם עולם הפרא-רפואה מושך את ליבכם וגם התברכתם ביכולות טכניות מעולות – למה שלא תצטרפו ללימודים מרתקים, שיכשירו אתכם לעבודה מאתגרת ומרתקת, המשלבת את עולמות הטכנולוגיה והרפואה? לימודי טכנאות רנטגן – לימודי הכשרה מקצועית מעולים – יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם, ולהכשיר אתכם כאנשי מקצוע מובילים בתחום.

טכנאי רנטגן, הבקיא, בדרך כלל, גם בתפעולם של מכשירים רפואיים נוספים (MRI, CT, אולטרסאונד וכד'), הוא איש המקצוע האחראי על ביצוע צילומי הרנטגן ופענוחם, ועל כן שירותיהם נדרשים במרכזים רפואיים רבים. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורסים להכשרת טכנאי רנטגן.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הרפואה המודרנית נשענת רבות על מכשירי דימות מתוחכמים, העוזרים לרופא לאבחן את בעיות מטופליו ולהעניק להם את הטיפול המתאים. מכשירים מתקדמים אלו, כרנטגן, לדוגמא, אינם פשוטים לתפעול – ועל כן נדרשים אנשי מקצוע ייחודיים, אשר יוכלו לטפל ולהפעיל את המכשירים, ולהעניק שירות לנבדקים במכוני הרנטגן. אנשים אלו הם טכנאי רנטגן – אשר על הקורס המכשיר אותם לעבודתם תוכלו לקרוא להלן.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס טכנאות רנטגן מיועדים לאנשים בעלי כישורים טכניים מפותחים, המעוניינים לפתח קריירה מרתקת בעולם הפרא רפואה.

אם אתם מתעניינים בלימודי טכנאות רנטגן, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, לימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס טכנאי רנטגן כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה עם ממוצע גבוה (בד"כ נדרש ציון 85 ומעלה), ציון 100 לפחות בחלק האנגלית של הפסיכומטרי וציון 550 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית עצמה, ומעבר מוצלח של ריאיון אישי הבודקת את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

אם אתם חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אתם יכולים להצטרף ללימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי או בקורס השלמת בגרויות – ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.

משך לימודים

הלימודים בקורס טכנאי רנטגן ומכשירי הדמיה וסריקה הם לימודים מעמיקים ומקיפים, ועל כן הם גם אינם קצרים כלל וכלל – ובדרך כלל הם נמשכים כשנתיים לערך. לימודי טכנאות רנטגנאות ודימות המשולבים עם לימודי תואר ראשון – נמשכים שלוש שנים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אל – אך חוששים כי סדר יומכם המלא והעמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק מהמכללות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והסמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס טכנאי רנטגן דואגת להכשיר את בוגריה במיטב המיומנויות, הכלים והידע בתחום – וזאת בעזרת לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לצד תרגולים רבים ושלל התנסויות מעשיות.

בדרך כלל כוללים לימודי רנטגנאות ודימות את התכנים הבאים: ביצוע צילומי רנטגן, שיקוף, הפעלת מכשור דימות מתקדם (CT ,MRI, אולטראסאונד), ביצוע בדיקות דימות מתקדמות ופולשניות, טיפול בהקרנות, יסודות הסיעוד, חומרים רדיואקטיביים ומאיצים וביצוע בדיקות אבחוניות בעזרת איזוטופים, מערכות בריאות בארץ ובעולם, פיזיולוגיה, אנטומיה, טכניקות אבחון, פיזיקה, קרינה, גנטיקה ונזקי קרינה, אימונולוגיה, כימיה, אתיקה רפואית ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס טכנאי רנטגן, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר של טכנאי רנטגן/ טכנאי שירות למכשור רפואי (בהתאם לקורס בו למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס טכנאות רנטגן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כטכנאי רנטגן בבתי חולים ומרפאות, ומכוני רנטגן.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טכנאות רנטגן
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?