טכנאי מכשור רפואי

הכשרה מרתקת לעבודה חשובה

טכנאי מכשור רפואי
אם התברכתם בכישורים טכניים טובים ואתם מעוניינים לנצל אותם על מנת להשתלב בעבודה חשובה, מרתקת ומאתגרת בעולם הפרא- רפואה – הלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודי הכשרה מקצועית אלו יקנו לכם הסמכה יוקרתית בתחום מבוקש זה, ההולך וצומח במהירות, והם יכולים להוות עבורכם את תחילתה של קריירה משגשגת ומרתקת.

עולם הרפואה המודרני מתבסס רבות על פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים – ובדיקות רבות, כמו גם ניתוחים וטיפולים, מערבים שימוש במכשירים אלו, הדורשים, כמובן, עבודת תחזוקה שוטפת. טכנאי מכשור רפואי אחראי על תחזוקת מכשור זה, כמו גם על איתור תקלות ותיקונים – במידה והללו נדרשים. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי מיועדים, כמובן, לאנשים בעלי אוריינטציה טכנית ומשיכה לתחומי הבריאות, הרפואה, המחשבים והטכנולוגיה, המעוניינים להשתלב בשלל העבודות בתחום מרתק זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי טכנאי מכשור רפואי, אולי תגלו עניין גם בקורס טכנאות רנטגן ודימות, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, קורס טכנאי מכונות ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: כישורים טכניים מפותחים, השלמת 10 שנות לימוד (מכללות אחדות אף דורשות תעודת בגרות מלאה) וידיעת אנגלית בסיסית.

כמו כן, מכללות רבות בתחום מקיימות מבחני כניסה שונים (כמבחן במתמטיקה, לדוגמא) וראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.
 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי משתנה בהתאם לרמת ידיעותיהם ההתחלתיות של התלמידים – מועמדים בעלי ידע בתחומי החשמל והאלקטרוניקה יכולים ליהנות מקורס מקוצר, הנמשך כתשעה חודשים לערך, ואילו מועמדים חסרי כל רקע וניסיון בתחום יידרשו ללימודים ארוכים מעט יותר- הנמשכים כארבעה-עשר חודשים לערך.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חושבים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות היום או בשעות הערב ובימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס טכנאי מכשור רפואי היא עשירה ומרתקת למדיי, והתלמידים בקורס נהנים הן מהקנייה של ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום והן משלל תרגולים והתנסויות מעשיות בעבודה במעבדות משוכללות ועתירות ציוד. חלק מהמכללות אף כוללות סיורים מקצועיים מעשירים – בבתי חולים, מעבדות וכו'.

בד"כ כוללים לימודי טכנאי מכשור רפואי את התכנים הבאים: אופן הפעלה ותקלות שכיחות של מכשור רפואי ; אנטומיה ופיזיולוגיה; חשמל - מעגלי ACומעגלי DC; גסטרולוגיה - מערכת העיכול וציוד הבדיקה, שימושי המחשב, חלקיו, רשתות ותקלות שכיחות; מכשירי דימות - רנטגן, אולטרא סאונד, MRI , CT צנתורים, ציוד חדרי ניתוח; קרדיולוגיה - הלב - דרך פעולתו, הפרעות קצב וא.ק.ג; מכשור וטכנולוגיה - מכשור רפואי - הפעלה, תיקון ובדיקות תקופתיות ועוד.

תעודה

בוגרי קורס טכנאי מכשור רפואי, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. כן יהיו זכאים הבוגרים לתעודת מקצוע מטעם מה"ט (מותנה במעבר המבחנים החיצוניים ועמידה ביתר דרישות משרד התמ"ת).

חשוב לברר טרם ההרשמה ללימודים האם המכללה בה ברצונכם ללמוד מוכרת ומאושרת ע"י התמ"ת להעניק הכשרה בתחום, שכן ללא תעודה המקצוע הרלוונטית תתקשו להשתלב בעבודה.

כל המכללות המפורסמות בעמוד זה הן בעלות מוניטין רב, מוכרות ומאושרות על ידי הגורמים הרלוונטיים, ומעניקות לבוגריהן תעודה מקצועית יוקרתית מטעם מה"ט.
איפה אפשר ללמוד טכנאי מכשור רפואי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
טכנאי מכשור רפואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?