קורס קבורה

הכשרת עובדי שטח בתחום הקבורה

קורס קבורה
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה חשובה מאין כמוה, עבודת קודש בה תלוו אנשים בדרכם האחרונה – ובה תסייעו רבות למשפחות אבלות לצלוח בשלום את הרגעים הקשים בחייהן – הלימודים בקורס קבורה מיועדים עבורכם. לימודי קבורה, אשר הינם יוזמה משותפת של חברה קדישא והמשרד לשירותי דת, יהפכו בקרוב לחובה עבור המעוניינים לעבוד בתחום – והם מיועדים להקנות לבוגריהם את כל הידע, המיומנויות והכלים שיעזרו להם לתת את השירות הטוב ביותר למשפחות האבלות ברגעיהן הקשים.

קורס קבורה משתייך, כמובן, למקצועות היהדות וההלכה, והלימודים בו כוללים, לצד לימודי המסורות העתיקות, גם תכנים מעולם הפסיכולוגיה, המשפטים ועוד. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים חשובים אלו – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס קבורה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

לאחרונה, לאחר אלפי שנות היסטוריה יהודית, נפתח בפעם הראשונה קורס מקצועי, מקיף ומעמיק להכשרת עובדים בתחום הקבורה. כרגע מוצע קורס להכשרת עובדי שטח בתחום – אך בקרוב אמורים להיפתח קורסים גם להכשרת עובדי משרד והכשרת מנהלים בחברא קדישא.

בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס קבורה, אשר בקרוב מאד יהווה דרישת סף לכל המעוניינים לעבוד בחברה קדישא ובתפקידים רלוונטיים במועצות הדתיות.

קהל יעד

הלימודים בקורס קבורה (קורס קברנים) מיועדים הן למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום והן לעובדים בתחום (עובדי חברה קדישא והמועצות הדתיות) – המעוניינים להתעדכן ולהתמקצע בו. הלימודים מתאימים במיוחד לבני המגזר הדתי והחרדי. כן מתאימים הלימודים לאנשי זק"א , שוטרים, אנשי מד"א, עובדי בתי חולים ובתי אבות, המעוניינים להעמיק היכרותם עם התחום.

בעתיד הקרוב כל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בחברה קדישא יחויב לעבור קורס זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי קבורה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי היהדות וההלכה – קורס משגיחי כשרות, קורס שחיטה כשרה, קורס מוהלים, קורס סופרי סת"ם, קורס נידה, קורס חופה וקידושין ועוד.
 

משך לימודים

לימודי קבורה כוללים, בדרך כלל, כ-180 שעות לימוד אקדמיות לערך, והם נמשכים מספר חודשים (לרוב בין ארבעה לשמונה חודשים), בהתאם למתכונת הלימודים – מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי קברנות, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק מהמכללות בתחום מציעות לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עסוקים במיוחד (לומדים, עובדים וכו') יכולים להשתלב בלימודים בקלות יחסית, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס קבורה דואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. תכנית הלימודים הינה עשירה ומרתקת, ומשלבת בין עולמות תוכן שונים – פסיכולוגיה, יהדות, אנתרופולוגיה ועוד. כן כוללים הלימודים סיורים מקצועיים – במכון לרפואה משפטית, במתקני טהרה ועוד.

הלימודים בקורס קבורה כוללים הרצאות אורח מפי אנשי מקצוע מובילים בתחומם: משפטנים, פסיכולוגים, רבנים וכיו"ב.

לימודי קבורה כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים והתכנים הבאים: כלים להתמודדות עם עומס רגשי, ניחום אבלים, דיבוב משפחות, מנהגי קבורה ואבלות בעדות שונות, דיני אבלות, יחס היהדות למת, זיהוי חללים, קביעת מוות, התמודדות עם קונפליקטים, תקשורת בין אישית, חזנות, שיטות קבורה מסורתיות ומודרניות, סוגיות משפטיות, ההיסטוריה של הקבורה, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס קבורה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודת הגמר לה זוכים הבוגרים מוכרת על ידי משרד הדתות וחברה קדישא.

חשוב לברר ולוודא טרם ההרשמה כי המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת ומאושרת על ידי הגורמים הרלוונטיים, שכן ללא הכרת משרד הדתות תתקשו להשתלב בעבודות בתחום. כל המכללות ומוסדות הלימוד המפורסמים בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הם איכותיים, בעלי מוניטין רב ומוכרים על ידי כל הגורמים הרלוונטיים.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס קברנות יוכלו להשתלב בעבודה בחברה קדישא, במשרד הדתות, בבתי עלמין, במועצות הדתיות ביישובים וכיו"ב.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קבורה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?