קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך

הכשרה מקצועית איכותית ומעמיקה

קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך
אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי הכשרה מקצועית איכותיים, אשר יכשירו אתכם לעבודה חשובה במיוחד - עבודה המשפיעה על הבריאות של כולנו, ואם כבר צברתם ניסיון מעשי בעבודה בתחומי התחזוקה, תשתיות המים או החקלאות (או תחומים קרובים אחרים) – ייתכן כי הלימודים בקורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך יתאימו לכם עד למאד.

מערכות המז"ח (מניעת זרימה חוזרת) נועדו להבטיח את איכות מי השתייה שלנו (כמו גם את המים המשמשים בתעשייה ובחקלאות וכו'), ולמנוע ממים מזוהמים לחזור אל המערכת, ועל כן משרד הבריאות מחייב כי כל מקום בו מותקנת מערכת מז"ח יעמוד לבדיקה תקופתית אחת לשנה. על כן – הביקוש לבודקי מערכות מז"ח מוסמכים הוא רב. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי מתקין ובודק מז"ח מוסמך מיועדים לקבלני אינסטלציה, קבלני התקנות מזח"ים, א. תברואה ומים, מנהלי אחזקה, ראשי צוותים, רכזי בינוי ומתקני שפכים ועובדים נוספים מתחומי תשתיות המים, התחזוקה והחקלאות, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתמקצע בתחום חשוב זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי מז"ח, אולי תגלו עניין גם בקורס מנהלי מערכות אינסטלציה, קורס דוגם מים, לימודי הנדסאי מערכות מים וקורסים נוספים מהתחום.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים בקורס בודק ומתקין מז"ח מוסמך יהיה עליכם להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודות רלוונטיות בתחומי תשתיות המים, התחזוקה, האחזקה, החקלאות וכיו"ב. לעיתים אף מקיימות המכללות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

הלימודים בקורס מז"ח – בדיקה והתקנה אינם ארוכים כלל וכלל, ומרבית הקורסים בתחום נמשכים בין חודש לשלושה חודשים וכוללים בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ו/ או בימי  שישי בבוקר – כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס בודק ומתקין מז"ח מוסמך משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, המקנות לבוגרים את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לבודק ומתקין מז"ח מקצועי ואיכותי. כן מכינים הלימודים את בוגריהם למעבר מוצלח של בחינות ההסמכה של משרד הבריאות בתחום.

לימודי מתקין ובודק מז"ח מוסמך כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: חוקים ותקנות בנושא מערכות מים, תקנות משרד הבריאות בהתקנת מז"חים, התקנה ובדיקת תקופתית, תקנות בריאות העם התקנות תיקון התש"ס 2000, תקלות אופייניות לזרימה חוזרת/ מניעה, מפרטים מאושרים להתקנה/ אביזרים מאושרים, תקלות אופייניות ודרכי פתרון, שגיאת ותיקונם בהתקנות מז"חים ועוד.

כן כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: דרגות סיכון והתאמות האביזרים, טיפול ותיקון מעשי, שיטות ואביזרים למניעת זרימה חוזרת, חובת רישום ודיווח, הגנה על מערכות מים בגינון וחקלאות, תחזוקת מונעת, מגזרי חקלאות/ דישון/ גינון, מונחים בסיסים בהידרואליקה, חיבור כלאיים/ צולב- זרימה חוזרת, אירועי זרימה חוזרת, תרגול התקנה ובדיקת מז"חים- מעשי, דרישות לגבי תחזוקה תקופתית ועוד.

תעודה

בוגרי קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

על מנת לקבל הסמכה ורישיון ממשרד הבריאות לעסוק בהתקנה ובדיקה של מז"ח (וכמובן כי אין לעסוק בתחום ללא רישיון זה) יש לעבור בהצלחה בחינה חיצונית מטעם משרד הבריאות. בוגרים שיעברו את הבחינה בהצלחה יקבלו רישיון של משרד הבריאות – "בודק ומתקין מז"ח מוסמך".
איפה אפשר ללמוד קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מתקין ובודק מז"ח מוסמך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?