קורס חקלאות

מגוון קורסים מרתקים

קורס חקלאות
חקלאות היא תחום רחב במיוחד הכולל את כל הפעולות האנושיות המיועדות לייצור מוצרים שונים (מזון, סיבים, עורות ועוד) מגידול וטיפוח של צמחים ובעלי חיים. החקלאות מלווה את האדם כמעט משחר האנושות, ואפילו בימינו היא עודה מהווה את העיסוק הנפוץ ביותר בעולם, המספק תעסוקה למעל ל-40% מכוח העבודה העולמי.

לימודי חקלאות זוכים לפריחה לאחרונה, עת נפתחו קורסים רבים המיועדים לקהל הרחב ומטרתם להקנות העשרה אישית מרתקת וחווייתית בתחומי החקלאות השונים. קורסים אלו כוללים, בין היתר, הכשרה להקמה של גינה אורגנית, לימודי ייצור יין, לימודי ייצור שמן זית, לימודי ייצור גבינות ועוד. קורסים אלו מצטרפים ללימודים האקדמיים בתחום, בהם מצטיינת ישראל מאז הקמתה. אם גם אתם מתעניינים בלימודי חקלאות, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס אגרונומיה וחקלאות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

החקלאות היא אחד הענפים המרכזיים והחשובים ביותר לאנושות, והתפתחות התרבות הולכת יד ביד עם התפתחות החקלאות. התוצרת החקלאית מספקת לנו את המזון שאנו אוכלים, את הביגוד שאנו לובשים, את הפרחים וצמחי הנוי המרנינים את ליבינו, את הסיגריות שחלקנו חוטאים בעישונן, ושלל חומרים שונים לייצור תעשייתי.

לימודי חקלאות כוללים מגוון עשיר במיוחד של קורסים ותארים ברמות שונות ולמטרות שונות, וכל אחד יכול למצוא את מסלול הלימודים העונה על צרכיו, מטרותיו ומבוקשו – בין אם ברצונו בחוויה מעשירה (כקורס ייצור יין, לדוגמא) או בהכשרה מקצועית מקיפה (כהנדסאי בע"ח, לדוגמא).

אז אם גם אתם מעוניינים "להדק" את הקשר שלכם עם אמא אדמה, לטפח גינה אורגנית אישית, לייצר גבינות במטבח הביתי, לחוות את התהליכים השונים של ייצור היין או ללמוד לתואר בתחום ולהשתלב בעבודה בו – לימודי חקלאות מיועדים עבורכם.

קהל יעד

לימודי חקלאות מיועדים הן למעוניינים בהעשרה אישית בתחום – אשר תעזור להקים ולטפח גינה אורגנית ביתית, להכין גבינות או לחוות את תהליכי ייצור היין, והן למעוניינים להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בענפי החקלאות השונים.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס חקלאות תלויים, כמובן, במסלול הלימודים המבוקש – בעוד קורסי ההעשרה אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, קורסים מקצועיים ומתקדמים, כמו גם לימודים אקדמיים בתחום, כוללים תנאי קבלה רבים – בגרות מלאה (ופסיכומטרי ללימודים אקדמיים), ניסיון בתחום (לחלק מהקורסים מהמקצועיים), ראיונות קבלה, ועוד.

משך לימודים

אורכם של הלימודים בקורס חקלאות תלוי, כמובן, באופיו ומטרותיו – לימודים לתואר בחקלאות נמשכים בין שלוש לארבע שנים, לימודי הנדסאי חקלאות – בין שנתיים לשלוש, ולימודים בקורסים שונים בתחום נמשכים בין מספר שבועות לשנה (ולעיתים אף יותר) בהתאם לקורס הספציפי.

מסלולי לימוד

כאמור, תחום לימודי החקלאות הוא נרחב במיוחד, וסביר להניח כי תוכלו למצוא מסלול לימודים העונה בדיוק על מבוקשכם.

מסלולי הלימוד הנפוצים בתחום כוללים את התואר הראשון בחקלאות (B.A או B.Sc), לימודי הנדסאי חקלאות והנדסאי בעלי חיים, ומגוון עצום של קורסים.

בין הקורסים הפופולאריים בתחום: קורס חקלאות אורגנית ובניית גינה אורגנית, קורס ייצור יין וגידול גפנים, קורס ייצור שמן זית, קורס ניהול עסקי בחקלאות, קורס ייצור גבינות ומוצרי חלב, קורס טיפוח גינת תבלינים, קורס חקלאות ביולוגית, קורס גינון טיפולי, קורס יזמות חקלאית ועוד רבים אחרים.

תעודה

בוגרי קורס חקלאות, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודה מטעם המוסד בו למדו, ובהתאם למסלול הלימודים שסיימו.

קורסי ההעשרה בתחום מעניקים תעודת גמר, ואילו לימודים מקצועיים ומקיפים, לרבות לימודים אקדמיים, מעניקים לבוגריהם תעודות מוכרות, עמן ניתן להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתחבר לאדמה ולטבע, להקים גינה אורגנית, להתמחות בגידול גפנים או עצי זית, להשתלב בעבודה חקלאית או ללמוד לתואר אקדמי בתחום – תוכלו בנקל למצוא את מבוקשכם באחת מהמכללות המובילות בתחום.

לימודי חקלאות יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לכם, ויספקו לכם חוויה מעשירה. אז בואו להתחבר לאמא אדמה – בואו ללמוד חקלאות!
איפה אפשר ללמוד קורס חקלאות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס חקלאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?