קורס גלישת מעטפת

לימודים שייקחו אתכם גבוה

קורס גלישת מעטפת
משחר ההיסטוריה ניסה האדם לבנות בניינים גבוהים ומרשימים אשר יקרבו אותו לשמיים ככל הניתן, וככל שהתקדמה טכנולוגיית הבנייה, כך עלה גובהם של הבניינים. כיום, גורדי השחקים ורבי הקומות הם צורת הבנייה המועדפת בערים רבות, וכמעט ולא ניתן למצוא עיר גדולה בישראל (ובעולם המערבי כולו) שלא מתהדרת בגורדי שחקים עצומים. עבודות התחזוקה, האחזקה והניקיון של בניינים אלו דורשת עבודה בגובה רב, ועל כן היא מסוכנת למדיי.

לאור הסיכונים שבעבודות אלו, אשר עלולים להוביל אפילו לפגיעה בחיי אדם, נדרשים כל המעוניינים לעסוק בהן לעבור קורס גלישת מעטפת, הידוע גם כקורס גלישת בניינים, אשר יכשיר אותם בכללי הזהירות והבטיחות הרלוונטיים, כך שיוכלו לבצע עבודתם תוך צמצום הסיכונים הרבים הנלווים אליה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הכשרה מקצועית חשובים אלו – בואו לקרוא על לימודי גלישת מעטפת.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס גלישת מעטפת, הנקרא כך משום שבוגריו עוסקים בעבודות הדורשות "גלישה" סביב המעטפת (הצד החיצוני) של בניינים גבוהים, הינו קורס קצר וממוקד, המכשיר את בוגריו לביצוע עבודות בגובה.

קורס זה הינו בגדר חובה עבור כל המעוניינים לעסוק בתחום, שכן רק לאחר סיומו (וסיום חובת ההתמחות ומעבר של המבחנים) תוכלו לקבל את התעודה המאפשרת השתלבות בשלל העבודות בתחום – ניקיון, אחזקה וכו'.

קהל יעד

הלימודים בקורס גלישת מעטפת מיועדים לכל העוסקים (ולכל המעוניינים לעסוק) בעבודות הדורשות מהם לעבוד בגובה רב, ובעיקר לעוסקים בתחזוקה וניקיון של הצד החיצוני (המעטפת) של גורדי שחקים ורבי קומות.

אם אתם מתעניינים בלימודי גלישת מעטפת, אולי תמצאו עניין גם בקורס טיפוס תרנים, קורס מדריכי עבודה בגובה וכד'. 
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס גלישת מעטפת כוללים את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה, ואישור רפואי מרופא תעסוקתי, המציין כי העובד כשיר לעבודה בגובה בגלישת מבנה.

משך לימודים

ברוב רובם של המכללות ומוסדות הלימוד שמציעים קורס גלישת מעטפת, כוללים הלימודים בקורס כשישה ימים (כ-50 שעות אקדמיות בממוצע). בדרך כלל הלימודים מתקיימים במתכונת של שבוע לימודים רצוף ומרוכז.

לאחר סיום הלימודים (וההצלחה במבחנים שבסיומם) נדרשים הבוגרים לעוד כשניים עשר ימים של התנסות מעשית (סטאז') בגלישה מעשית.

קורסי הריענון בגלישת מעטפת, המיועדים לבעלי ניסיון (ותעודה) בעבודה זו, נמשכים, בדרך כלל, יומיים.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס גלישת מעטפת משלבים בין הקניית החומר העיוני והתיאורטי הרלוונטי, לבין תרגולים והתנסויות מעשיות בעבודה זו.

לימודי גלישת מעטפת כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: תקנות משרד התמ"ת בנוגע לעבודה בגובה, הוראות בטיחות כלליות, תאונות עבודה, משטחי עבודה, זיהוי והערכת סכנות, עקרונות חלוקת משקל, הכרת הציוד, פריסת חבל ובניית עמדה, אמצעי גלישה, גלישה עם מטען, בדיקת ציוד המגן, גלישה בלילה, דרכי גלישה שונות, חבלים, סולמות, קשירת קשרים, ועוד מגוון נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי קורס גלישת מעטפת, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

לאחר השלמת חובת ההתמחות (12 יום של גלישה בליווי והשגחה של מנהל מקצועי המוסמך ע"י משרד התמ"ת), והצלחה במבחן המעשי, יהיו זכאים הבוגרים לתעודה מקצועית מטעם משרד התמ"ת (הכלכלה והמסחר), המאפשרת להם להשתלב בעבודות בתחום.

התעודה מטעם משרד התמ"ת הינה בעלת תוקף של שנתיים בלבד, ובכדי לחדש את תוקפה נדרשים הבוגרים להצטרף ללימודים בני יומיים בקורס הריענון לגלישת מעטפת.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בעבודות של ניקיון, אחזקה ותחזוקה של בניינים גבוהים, יהיה עליכם להשיג לשם כך את תעודת משרד התמ"ת, ועל כן תצטרכו, כצעד ראשון, להירשם לקורס גלישת מעטפת. קורס זה יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לבצע עבודות אלו בביטחה, ועל מנת לצמצם את הסיכונים הטמונים בעבודה מעין זו.

הלימודים בקורס, וההתמחות שבסיומו, יכשירו אתכם למעבר מוצלח של בחינות משרד התמ"ת, הדרושות על מנת להוציא את התעודה המיוחלת, המאפשרת לכם להשתלב בשלל העבודות בתחום זה, הנמצא בצמיחה מתמדת, עקב ריבוי רבי הקומות, ההולכים ונבנים בכל רחבי הארץ. אז בואו ללמוד בקורס גלישת מעטפת – לימודים שייקחו אתכם גבוה!
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גלישת מעטפת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?