קורס מטפסי תרנים

לימודים שיקחו אתכם גבוה

קורס מטפסי תרנים
אם תלכו ברחוב ותרימו ראשכם אל השמיים, סביר להניח כי מבטכם יחלוף בדרך על אנטנה, בניין, עמוד חשמל או כל תורן גבוה אחר, אשר תחזוקתם דורשת מאנשי המקצוע הרלוונטיים לטפס לגובה רב. כיוון שהעבודה בגבהים אלו (כל גובה הגבוה מ-6 מטרים) היא מסוכנת במיוחד – שכן קיים סיכון כי העובד ימעד וייפול, מחייב משרד התמ"ת את כל מי שעוסק בהן לעבור קורס אשר ילמד אותו את כללי הטיפוס והעבודה בגובה, וכלל הזהירות והבטיחות שיש לנקוט.

אז אם גם אתם מתכוונים להשתלב בעבודות הכוללות טיפוס על תרנים לגובה של שישה מטרים ומעלה– הלימודים בקורס הכשרה מקצועית לטיפוס תרנים הם חובה עבורכם. אז בואו ללמוד בקורס טיפוס תרנים – ותלמדו איך לגעת בשמים בלי לקחת סיכונים מיותרים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מטפסי תרנים מיועדים לכל מי שעוסק, או מעוניין לעסוק, בעבודות הכוללות טיפוס לגובה של שישה מטרים ומעלה: חשמלאים המטפסים על עמודי חשמל גבוהים, עובדים בענף הבנייה והתחזוקה וכיו"ב.

שימו לב: בכדיי לעסוק בתחום הכולל עבודה בגובה וטיפוס תרנים חובה עליכם לעבור קורס זה ולקבל את התעודה מטעם משרד התמ"ת, הניתנת בסיומו.

אם אתם מתעניינים בלימודי טיפוס תרנים, אולי תגלו עניין גם בקורס גלישת מעטפת וקורס הכשרת מדריכים לעבודה בגובה.

תנאי קבלה

בכדיי להתקבל ללימודים בקורס מטפסי תרנים נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, ובעלי אישור מרופא תעסוקתי כי הם כשירים בעבודה הכוללת טיפוס על תרנים.
 

משך לימודים

קורס מטפסי תרנים הוא קורס קצר: בדרך כלל נמשכים הלימודים כ-17 ימים, כאשר חמשת הימים הראשונים מוקדשים ללמידה, ו-12 הימים הבאים מוקדשים לסטאז' (התמחות), הכולל טיפוס על תרנים בהשגחת מנהל מקצועי לטיפוס תרנים, המוסמך על ידי משרד התמ"ת. לאחר סיום הלימודים וחובת ההתמחות יכולים הבוגרים לגשת לבחינת ההסמכה.

קורס ריענון למטפסי תרנים נמשך כיומיים.

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס טיפוס תרנים כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: הסיכונים בעבודה בגובה, כללי בטיחות לעבודה בגובה, עקרונות טיפוס התרנים, במות, עמודים עגולים, סולמות, גגות, חילוץ, טיפוס תרנים בלילה, איך מונעים סיכונים מיותרים ואיך מתמודדים עם סיכונים, צמ"א, חילוץ עמיתים, ועוד. חלק ניכר מהלימודים מוקדש, כמובן, להתנסות מעשית.

הלימודים העיוניים והמעשיים כוללים את כל החומר הדרוש על מנת לעבור בהצלחה את בחינות משרד התמ"ת הנערכות בסיום הקורס, ואשר רק העומדים בהן בהצלחה זכאים לתעודה המאפשרת את העבודה בגובה. אל מבחן ההסמכה של התמ"ת ניתן לגשת רק בחצי שנה הראשונה שלאחר סיום הלימודים וההתמחות.

תעודה

בוגרי קורס טיפוס תרנים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים ועוברים את המבחן מטעם משרד התמ"ת, זכאים לתעודה המאפשרת להם לעבוד בעבודות הכוללות טיפוס על תרנים. תעודה זו הינה בתוקף למשך שנתיים בלבד, ועם פקיעת התוקף נדרשים המועמדים לעבור קורס ריענון לעבודה בגובה (טיפוס על תרנים). קורס הריענון נמשך יומיים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מתכוונים לעבוד בתפקידים הכוללים טיפוס על תרנים, מגדלים, עמודי חשמל וכו' בגובה של שישה מטרים או יותר, או אם אתם עוסקים כבר בעבודה הדורשת זאת מכם, חובה עליכם לעבור את קורס טיפוס התרנים באחת המכללות המוסמכות לכך על ידיי משרד התמ"ת.

קורס זה יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לבצע עבודות בגובה בבטיחות ובזהירות, וידאג כי גם תזכו לניסיון מעשי מספק בתחום, תוך ליווי והשגחה, לפני שתתחילו לטפס על תרנים באופן עצמאי. אז בואו ללמוד בקורס שייקח אתכם גבוה – בואו ללמוד בקורס טיפוס תרנים.
איפה אפשר ללמוד קורס מטפסי תרנים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מטפסי תרנים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?