קורס פקחי טיסה

לימודים מאתגרים לעבודה נדרשת

קורס פקחי טיסה
אם אתם אנשים אחראיים וברצונכם להשתלב בעבודה רווחית, מאתגרת וחשובה מאין כמוה – לימודי הכשרה מקצועית בקורס פקחי טיסה יכולים להתאים לכם עד מאד! קורס פקחי טיסה מקנה את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש לשם הכשרה כפקח טיסה בעזרת סימולציות רבות מספור המדמות מצבים עימם צריך פקח הטיסה להתמודד, לימודים עיוניים מקיפים ושלל התנסויות מעשיות.

פקחי הטיסה מהווים מעין "שוטרי תנועה" אשר אחראיים על הזרמת תנועה אווירית באופן בטוח, זריז ומסודר וכן על אספקת מידע תעופתי לביצוע טיסה בטוחה ויעילה. העבודה כפקח טיסה מחייבת חשיבה מהירה בזמן אמת, התמודדות עם לחצים בצורה שקולה , אסרטיביות אישית ויכולת עבודה בצוות את כל כלים אלו ועוד תוכלו לקבל ההכשרה. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס פקחי טיסה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס פקחי טיסה מיועדים, כמובן, למי שמעוניינים להשתלב בעבודה חשובה, יוקרתית ורווחית זו.

אם אתם מתעניינים בלימודי פיקוח טיסה, אולי תגלו עניין גם בלימודי קורס טיס אזרחי, לימודים בקורס צניחה, לימודי מטראולוגיה, לימודי דאייה וקורסים נוספים הנוגעים בשמיים.

תנאי קבלה

תפקידו של פקח טיסה הוא רב אחריות מאין כמוהו – ועל כן הליך סינון המועמדים הוא קפדני – ורק הטובים ביותר מצליחים להתקבל לקורס. תנאי הקבלה כוללים דרישה להשלמת 12 שנות לימוד (תעודת בגרות מלאה מהווה יתרון), סיום שירות צבאי מלא, עבר פלילי נקי ואישור מרופא תעסוקתי לעבוד בתחום.

אם אתם עומדים בדרישות אלו – תוכלו להתחיל את הליך הקבלה, הכולל שלל מבחנים ואבחונים – מבחן אנגלית, מבחנים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים, מבחני התמודדות ותפקוד תחת לחץ ועוד.

משך לימודים

הלימודים בקורס פיקוח טיסה בסיסי נמשכים כחצי שנה לערך, ולעיתים קרובות חלקו של הקורס נלמד בחו"ל.

לאחר סיום הקורס הבסיסי מופנים הבוגרים להשתלמות מעשית ביחידות פיקוח טיסה שונות ברחבי הארץ, הנמשכת בין חצי שנה לשנה וחצי. לאחר מכן ממשיכים התלמידים לעבודה ביחידות השונות – ובסיום ההתמקצעות הם ממשיכים ללימודים בקורס נוסף - עובדים ביחידות שדה נשלחים לקורס פיקוח גישה, עובדי פיקוח נתב"ג נשלחים לקורס בקרת גישה ומכ"ם, ועובדי בקרת מכ"ם נשלחים לקורס גישה ומרחב, לדוגמא.

לאחר סיום הלימודים בקורס המתקדם, ממשיכים התלמידים בהתנסות המעשית ומתנסים בעבודה בכל עמדות הפיקוח ביחידה, עד לסיום תקופת ההכשרה והכתרתם כפקחי טיסה מקצועיים.

משך הלימודים, משתנה, אם כן, בהתאם למסלול שעוברים התלמידים, אך ברוב רובם של המקרים נמשכים הלימודים – עד לקבלת תעודת פקח טיסה - בין שנתיים וחצי לארבע שנים.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס פקחי טיסה דואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שהם יוכלו לבצע תפקיד חשוב זה בהצלחה. על כן, משלבים הלימודים בקורס בין התעמקות בשלל נושאים עיוניים ותיאורטיים רלוונטיים, תרגולים רבים, השתתפות בסימולציות והתנסויות מעשיות מעשירות, בעמדות העבודה והתפקידים השונים בתחום.

לימודי פקחי טיסה כוללים את התכנים הבאים: היכרות עם כלי הטיס השונים וידע טכני עליהם, חוקת טיס, מטרולוגיה, כללי פיקוח הטיסה, נהלי הטיסה במדינת ישראל, מידע תעופתי, כללי פיקוח הטיסה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, הדואגים להכשרתם האיכותית של הבוגרים.

תעודה

בוגרי קורס פקחי טיסה בסיסי, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר.

אולם – תעודת סיום הקורס הבסיסי היא רק תחילת הדרך שיהיה עליכם לעבור על מנת להשתלב בעבודות בתחום: לאחר קבלתה, יהיה עליכם להתחיל את תקופת ההשתלמות ואת העבודה המעשית ביחידות השדה. לאחר מכן יהיה עליכם להמשיך לקורס נוסף (קורס פיקוח גישה, קורס בקרת מכ"ם וכו'), ולאחריו – לחזור לתקופת השתלמות מעשית.

רק בסיומו של מסלול ארוך זה, הנמשך בין שנתיים וחצי לארבע שנים, יהיו זכאים הבוגרים לתעודת "פקח טיסה".
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פקחי טיסה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?