מכונאות רכב סוג 3

הכשרה מקצועית לעבודה רווחית

מכונאות רכב סוג 3
אם כבר הספקתם לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום מכונאות הרכב, ואתם חושבים כי הגיע הזמן להתקדם – לרכוש כלים מתקדמים בתחום, להתעמק ולהרחיב את הבנתכם וידיעותיכם במערכות הרכב השונות – וגם להתקדם בסולם הדרגות המקצועי – הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים!

לימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו, הנמשכים בסביבות השנה, יקנו לכם את ההכשרה הגבוהה ביותר בעולם מכונאות הרכב (פרט להכשרת מנהלי מוסך, כמובן), כך שתוכלו להשתלב במשרות בכירות בתחום, ולבצע בדיקות ותיקונים מורכבים במערכות המכאניות השונות של רכבים. אז בואו ליהנות מלימודים מתקדמים שיעזרו לכם להגיע רחוק- בואו לקרוא מידע נוסף על קורס מכונאות רכב סוג 3.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מכונאי רכב סוג 3 מיועדים למי אשר צברו ניסיון בעבודה בתחום – ומרגישים כי הגיע הזמן שלהם להתקדם מקצועית – ולהשתלב במשרות בכירות יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורסים קרובים נוספים מעולם הרכב והתחבורה: קורס חשמלאות רכב, קורס דיאגנוסטיקה לרכב, קורס שמאות רכב וכיו"ב.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3, על המועמדים לעמוד באחד מן התנאים הבאים:

ניסיון מעשי בעבודה בתחום של שש שנים לפחות או תעודת מכונאי רכב סוג 1 וניסיון של ארבע שנים לפחות בעבודה בתחום (לאחר קבלת התעודה), או תעודת מכונאי רכב סוג 2 וניסיון מעשי בעבודה של שנה לפחות (לאחר קבלת התעודה).

מכללות אחדות בתחום אף דורשות מהמועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד, על מנת שיוכלו להשתלב בלימודים בקורס.

משך לימודים

הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-335 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין תשעה חודשים לשנה (בהתאם למספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש).

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים בקורס זה, אך חוששים כי הדבר יתערב בשעות העבודה שלכם – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות, מבלי לוותר על עבודתם היומיומית.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 3 משלבת בין לימודים תיאורטיים ועיוניים מקיפים – לבין התנסויות מעשיות רבות, כך שהבוגרים נהנים מהכשרה יסודית ושלמה, בסיומה הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

לעיתים קרובות כוללים לימודי מכונאות רכב סוג 3 את התכנים הבאים: מאפייני ותכונות המנוע, את מבנה המנוע, מערכות המנוע ומערכות החשמל והאלקטרוניקה ברכב, אבחון תקלות ברכב, מערכת הבלמים, מערכת העברת הכוח, ממסרת הנע, גלי הנע, מתלה והיגוי, האופן ומערכת ריסון ובטיחות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 3, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לאחר מעבר המבחנים החיצוניים, יהיו זכאים הבוגרים גם לתעודת סיווג מקצועי של משרד התמ"ת.

שימו לב – חשוב לברר טרם ההרשמה, האם המכללה בה ברצונכם ללמוד מוכרת ע"י משרד התמ"ת, שכן ללא תעודת המקצוע תתקשו להשתלב בעבודה בתחום. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הן איכותיות ובעלות מוניטין רב, ותכנית הלימודים בהן מוכרת ע"י משרד התמ"ת.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים וקבלת תעודת המקצוע, יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה במוסכים, חברות ליסינג, חברות השכרת רכב וכו'.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים המעוניינים להמשיך ולהתפתח בתחום יכולים לפנות ללימודי הנדסאי רכב, קורס ניהול מוסך, קורס שמאות רכב ועוד.
איפה אפשר ללמוד מכונאות רכב סוג 3?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכונאות רכב סוג 3
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?