מכונאות רכב סוג 1+2

להשתלב במקצוע נדרש ורווחי

מכונאות רכב סוג 1+2
אם אתם אוהבים להתעסק עם מכוניות ומוסך היא לא מילה גסה עבורכם, אם התברכתם ב"ידי זהב" וכישרון טכני, ואם אתם מחפשים לימודים איכותיים שיכשירו אתכם לעבודה נדרשת ורווחית – הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 1 או 2 יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודי הכשרה מקצועית אלו יקנו לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למכונאי רכב מקצועי – כך שמיד בסיומם תוכלו להשתלב בשוק העבודה השוקק בתחום.

מכונאי רכב אחראי על איתור ותיקון התקלות והבעיות המכאניות ברכב, כמו גם על הטיפול השוטף במכונית, ועל כן עבודה רבה היא – וכל בעל רכב נזקק לשירותיו הטובים. לאור זאת, הדרישה למכונאים איכותיים היא גבוהה במיוחד. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי מכונאות רכב – נקודת הזינוק שלכם לקריירה רווחית.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מכונאות רכב סוג 1 ו-2 מיועדים לאנשים בעלי כישורים טכניים מעולים, חיבה לעולם הרכב ורצון לפתח קריירה בעולם המוסכים והטיפול ברכבים.

הלימודים מתאימים במיוחד למי שצברו ניסיון בעבודה בתחום ומעוניינים להתקדם בו, כמו גם לחשמלאי רכב, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

אם אתם מתעניינים בלימודי מכונאות רכב, אולי תגלו עניין גם בלימודי הנדסאי מכונאות רכב, קורס חשמלאי רכב, קורס דיאגנוסטיקה לרכב, וקורסים נוספים מעולם הרכב והתחבורה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 1 כוללים, בדרך כלל, דרישה להשלמת 10 שנות לימוד לפחות, ולעיתים אף נדרשים המועמדים להיכרות וניסיון בעבודה בעולם המוסכים והרכבים.

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב סוג 2 כוללים דרישה לתעודת מכונאות רכב סוג 1 ושנתיים לפחות של ניסיון מעשי בעבודה בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מכונאות רכב משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים – ובהתאם לדרגת ההכשרה וההסמכה הניתנת לבוגרים: קורס מכונאות רכב סוג 1 כולל, בדרך כלל, בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות ונמשך, לרוב, בין עשרה חודשים לשנה, ואילו קורס מכונאות רכב סוג 2 כולל בין 150 ל-250 שעות לימוד (בד"כ).

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי הכשרה מקצועית איכותיים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות מציעות לכם בחירה בין לימודי בוקר ללימודי ערב – כך שגם אם אתם אנשים עובדים ועסוקים – תוכלו למצוא את הזמן המתאים והנוח לכם ביותר על מנת ליהנות מלימודים אלו.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מכונאי רכב משלבת בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, כמו גם שלל התנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

לימודי מכונאות רכב סוג 1 כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: הכרת מבנה הרכב והמנוע, יסודות החשמל והאלקטרוניקה ברכב, תרמודינמיקה, ועוד.

לימודי מכונאות רכב סוג 2 כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: מבנה ועיקרון פעולת המנוע, מערכות המנוע, אבחון תקלות, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, מערכת התמסורת, מערכת ההסעה וההיגוי ומערכת הבלמים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 1 ו-2, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, כמו גם לתעודת סיווג מקצועי (סוג 1 או 2, בהתאם לקורס בו הם למדו) מטעם משרד התמ"ת.

חשוב לברר טרם ההרשמה הלימודים, האם המכללה בה בחרתם מעניקה תעודה באישור התמ"ת, שכן ללא תעודה זו תתקשו להשתלב בעבודה בתחום. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הן איכותיות ובעלות מוניטין רב – ומעניקות לבוגריהם תעודת באישור התמ"ת.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס מכונאות רכב יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במוסכים, חברות ליסניג, חברות השכרת רכב וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד מכונאות רכב סוג 1+2?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכונאות רכב סוג 1+2
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?