קורס אתתים

הכשרת אתתים מוסמכים

קורס אתתים
אם אתם מחפשים הכשרה מקצועית קצרצרה, הנמשכת יומיים – שלושה בלבד, אשר מקנה הסמכה נדרשת לעבודה חשובה ורבת אחריות – הלימודים בקורס אתתים יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים אלו, המשלבים הכשרה עיונית ומעשית, יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאתת מקצועי – ויפתחו לכם הזמנות להשתלב בשלל העבודות בתחום.

אתת הוא איש המקצוע אשר מעביר הוראות לעגורונאים ומנופאים בקשר להרמת מטען, כיוונון המטען או כיוונון וו העגורן, ועל פי תקנות הבטיחות בעבודה (התשנ"ג-1992) רק אתת מוסמך, שסיים בהצלחה את הקורס, יכול לשמש בתפקיד, ולפקח את הפעלתן ועבודתן של מכונות הרמה שונות. תקנות אלו מבטיחות בטיחות מרבית הן של ציוד והן של חיי אדם בסביבת עבודה הכוללת מנופים, עגורנים ועוד .בואו לקרוא עוד על לימודי הכשרת אתתים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת אתתים מיועדים לכל מי שמעוניינים להשתלב בעבודה כאתתים. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים בתחומי הבנייה, במפעלים גדולים, בנמלים, שדות תעופה וכיו"ב, אשר הסמכה זו יכולה לתרום לאיכות עבודתם.

אם אתם מתעניינים בלימודי אתתים, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מהתחום: קורס עבודה בגובה, קורס הפעלת מלגזה, קורס הפעלת עגורן, קורס מנופאים וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס אתתים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה, בריאות תקינה וניסיון מעשי בעבודה לצד עגורנאי מוסמך או אתת מוסמך של כשבועיים – שלושה.

מכללות אחדות מציבות תנאי קבלה גבוהים יותר- כגון דרישה לחודש ניסיון מעשי רלוונטי, השלמת 12 שנות לימוד, מעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום וכיו"ב.

משך לימודים

קורס אתתים אינו קורס ארוך כלל וכלל – ובדרך כלל הוא כולל בין 15 ל-20 שעות לימוד אקדמיות ונמשך כיומיים – שלושה. חלק מהמכללות מציעות קורסים בכוללים יומיים/ שלושה ימי לימוד רצופים (כך ניתן לקבל את ההסמכה תוך פחות משבוע), וחלק מהמכללות מציעות קורסים המתנהלים במתכונת של מפגש אחד בשבוע – כך שקבלת ההסמכה אורכת פחות מחודש.

אם אתם רוצים לקבל הסמכה זו ולהשתלב בלימודים החשובים, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות.

כמו כן, מכללות אחדות בתחום מציעות קורסים פנים ארגוניים לקבוצות עובדים – בהם ניתן לתאם ולקבוע את מערכת הלימודים ישירות מול המכללה.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס אתתים משלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים לבין תרגולים רבים ושלל התנסויות מעשיות, כך שהבוגרים נהנים מרכישת מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

לעיתים קרובות כוללים לימודי הכשרת אתתים את הנושאים והתכנים הבאים: היכרות עם סוגי מנופים ועגורנים, מושגי יסוד בפיסיקה ומכניקה, בטיחות בהפעלה של עגורנים ומכונות הרמה, תקנות הבטיחות בעבודה, סימני איתות מוסכמים, החוק, חוזק חומרים, העברת מטענים, הגשת עזרה ראשונה, בטיחות וגיהות, אביזרי מגן ועוד שלל נושאי לימוד חשובים.

תעודה

בוגרי קורס אתתים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות מעבר מוצלח של הבחינות העיוניות והמעשיות, יהיו זכאים להסמכה כאתתים מוסמכים.

שימו לב – תעודת ההסמכה מונפקת לתקופה מוגבלת (בדרך כלל לשנתיים), ואתם נדרשים לדאוג לחידושה, סמוך למועד פקיעת התוקף. חידוש ההסמכה מותנה בכשירות רפואית ובמילוי טופס הצהרת בריאות.  
 

סיכום

לסיכום, קורס אתתים הוא קורס קצר במיוחד אך בעל חשיבות רבה. עבודתם של האתתים היא עבודה בעלת אחריות רבה וחשיבות מרכזית, שכן הם אחראים על הפיקוח עת עבודה עם מכונות הרמה שונות – כעגורנים ומנופים, לדוגמא. אז בואו ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית איכותיים – בואו ללמוד בקורס אתתים.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אתתים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?