קורס נהגי רכב כבד

לחובבים כבדים של נהיגה

קורס נהגי רכב כבד
אם אתם חובבי נהיגה, וברצונכם בהכשרה מקצועית איכותית שתקנה לכם יכולת להשתלב בעבודה חשובה – בה תובילו סחורות שונות וטובין ברחבי כבישי המדינה – הלימודים בקורס נהיגה על רכב כבד יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. כיוון שכל מפעל בתעשייה, כמו גם עסקים רבים ואף אנשים פרטיים נזקקים לשירותי הובלה – נהגי רכב כבד הם אנשי מקצוע נדרשים, וביכולתם לעבוד הן כשכירים והן כעצמאיים.

רישיון לנהיגה על רכב כבד, הידוע כרישיון בדרגה C, מאפשר לכם לנהוג על רכב שמשקלו הכולל הוא מעל ל-12000 ק"ג. נהיגה זו דורשת אחריות רבה – והיא נבדלת מנהיגה על רכב פרטי "רגיל", ועל כן נדרשים המעוניינים ברישיון זה לעבור קורס שיקנה להם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לנהג מקצועי. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס נהגי רכב כבד מיועדים, כמובן, לחובבי נהיגה, המעוניינים להשתלב בעבודה כנהגי הובלות.

אם אתם מתעניינים בלימודי נהיגה ברכב כבד, אולי תגלו עניין גם בקורסים קרובים נוספים: קורס הובלת חומרים מסוכנים, קורס נהגי רכב ציבורי, קורס הכשרת מורי נהיגה וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס נהיגת רכב כבד כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: אזרחות ישראלית, גיל 21 ומעלה, השלמה של 8 שנות לימוד לפחות, כשירות רפואית לעסוק בתחום ועבר פלילי נקי ורישיון נהיגה בדרגת C, עם וותק של שנה לפחות (יש מכללות הדורשות וותק של שלוש שנים). כן נדרשים המועמדים להיות ללא עבירות תנועה חמורות.

כמו כן, על מנת להתקבל ללימודים, נדרשים המועמדים להביא להרשמה הפניה ממשרד התחבורה.

משך לימודים

הלימודים בקורס נהגי רכב משא כבד כוללים בין 170 ל-220 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים חודשים ספורים (בדרך כלל בין חודש לארבעה חודשים), בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

חשוב לזכור כי לאחר סיום הלימודים העיוניים (או במהלכם), נדרשים המועמדים לעבור ללימודי החלק המעשי – עם מורה נהיגה.

בכדי להקל גם על אנשים עובדים ליהנות מלימודים אלו, מציעות מכללות רבות בתחום אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס נהג רכב כבד דואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע והכלים הדרושים למעבר מוצלח של המבחנים החיצוניים.

תכנית הלימודים כפופה לדרישות משרד התמ"ת, ועל כן כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין מכללות שונות בתחום.

לימודי נהיגה על רכב כבד כוללים, בדרך כלל, את הנושאים הבאים: דיני תעבורה, מסמכי הובלה, הכרת הרכב, טעינה ופריקה, נהיגה נכונה, עזרה ראשונה, כיבוי אש, הובלת חומרים מסוכנים, נהיגה מונעת, איכות סביבה וזיהום אוויר, הגורם האנושי בנהיגה ועוד.

תעודה

בוגרי קורס נהגי רכב כבד, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ובאישור משרד התמ"ת, והם יוכלו לפנות ללימודי החלק המעשי (ניתן להשתלב בלימודי החלק המעשי גם במקביל ללימודים העיוניים). לאחר שיעברו את המבחנים העיוניים והמעשיים החיצוניים בהצלחה, יהיו זכאים הבוגרים לרישיון נהיגה על רכב כבד.

שימו לב – חשוב מאד לברר טרם ההרשמה ללימודים האם המכללה בה בחרתם ומאושרת על ידי משרד התמ"ת, שכן ללא אישור התמ"ת לא תוכלו לגשת למבחני הוצאת הרישיון.

כל המכללות המפורסמות בעמוד זה הן איכותיות ובעלות מוניטין רב, וזכו לאישור משרד התמ"ת.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים (העיוניים והמעשיים) והוצאת הרישיון (מותנה במעבר מבחנים – לרבות טסט), יכולים הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום – כנהגי הובלה ותעשיה בתעשייה, כמובילים עצמאיים וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס נהגי רכב כבד?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נהגי רכב כבד
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?